Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

True Lies (TV series 2023 -)

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Nou aparutul serial True Lies incearca sa transforme lung-metrajul cu acelasi nume, avandu-i ca protagonisti pe Arnold Schwarzenegger si Jamie Lee Curtis (la randul lui un remake dupa frantuzescul La Totale!) intr-un serial.
Si incearca asta intr-un mod relativ inspirat, adica aratand de unde s-a plecat. Evident, nu puteau folosi filmul initial, asa ca au transformat un film de 2 ore 20 intr-un episod de 40 de minute.
Ce a iesit va puteti imagina. Un ghiveci in care sunt folosite unele clisee din film, dar fara a avea substanta/continuitate. Apare inca un copil al familiei (?) care posibil va avea vreun rol in continuarea seriei, dar de aceasta data niciunul dintre copii nu stie cu ce se ocupa Harry Tasker (fata de original, unde fiind prinsa in actiune Dana, fiica, e implicit la curent).
Daca se voia o parodie, poate ca episodul era pasabil. Insa se vrea luat in serios, si asta e grav.
Trailerul arata ca va urma actiune cu cei doi in rolul de agenti secreti, dar dupa primul episod pur si simplu mi s-a taiat cheful sa-l vad in continuare.
Am pierdut 40 de minute vizionandu-l, asa ca va pot spune sa nu pierdeti si voi acest timp.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CbQCrfTUzzY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,361
  • Înscris: 28.07.2008
https://forum.softpe...536-fubar-2023/

Era greu sa verifici inainte de a posta?

Stai, ca imi fac acelasi repros...

Asta e diferit, nu e ala cu Arnold...chiar ma intrebam ce ai vazut tu 40 min cand stiam ca apare in 25 mai

Edited by Atreides7, 02 March 2023 - 19:28.


#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Iar rebuturi ? M-am cam saturat de ele.

View Postsorin61, on 02 martie 2023 - 18:37, said:

Daca se voia o parodie, poate ca episodul era pasabil. Insa se vrea luat in serios, si asta e grav.

Pai de principiu filmul a fost cam parodie / comedie.
Nu s-a vrut un film serios.

Dar nu poti sa-l bati pe Cameron...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate