Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Putin si lumea

  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Natural4living

Natural4living

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 10.08.2022

View PostVlad_22, on 27 februarie 2023 - 23:44, said:

Eu nu am zis niciodată că americanii or fi modele demne de urmat și că sunt sfinți, nu, nici pe departe, dar parcă tot e mult mai bine decât la ruși...

Nu-ti pun bocancul pe gat,dar te f.wut cu duhul blandetii.Vezi restrictiile din Covid,cresterea pretului la gaze,curent de 4 ori la benzina etc.Inainte erai dependent de gazul rusesc ieftin, acum esti dependent de gazul american de 4x mai scump.Si culmea ipocriziei China si India cumpara gazul de la rusi il lichefiaza si-l trimite in Europa.Halal sanctiuni.

#20
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022

View Postobosit, on 28 februarie 2023 - 11:47, said:

respectele mele pasionatilor de istorie :)
totusi a trece la infrangeri rusesti escapada lui Hitler, e putin cam eronat.
Nu e eronat deloc. Germania batea la URSS ca la fasole, bolsevicii se retrageau constant spre est. Cand kazahii si alti "stanezi" au inceput sa intrebe cum dracu sunt rusii victoriosi dar se retrag asa de adanc, politrucii raspundeau ca aplica metoda lui Kutuzov impotriva lui Bonaparte... Retragere strategica.
Escapada lui Hitler a avut acelasi punct slab ca escapada lui Putin: a subestimat grav rezistenta locala si s-a bazat prea mult pe mitul invincibilitatii.
Fiindu-mi dragi si unii si ceilalti la fel, pot pune si cateva episoade din istoria cazacilor, cunoscuti in istorie ca unii dintre cei mai mari banditi din Europa si Asia.
Cand se intalnesc tusea cu junghiul, iese circ.

Putin a pierdut Ucraina in ziua in care a atacat-o armat: 24.02.2022. Inclusiv populatia rusofila din Ucraina - si nu erau putini - s-a lepadat de Sata Vladimir Putin in acel moment. E normal sa-l injuri pe ala care te bombardeaza, chiar daca ti-a fost simpatic pana atunci.
Din Rusia nu am informatii recente credibile, asa ca nu stiu cat a reusit sa convinga populatia ca lupta este de autoaparare.

Edited by Don_Costica, 28 February 2023 - 12:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate