Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Ce jocuri jucați cu volanul?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
AndreY2u

AndreY2u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 21.04.2016
mi-am luat un volan cu pedale si schimbator g29, acum am doar laptop care nu prea e de gaming ma gandesc sa imi iau si un ps4, deocamdata am cumparat city driving simulator nu sunt prea multumit de cum reactioneaza volanul.
Voi ce mai jucati cu volanul?

#2
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
Farming Simulator

#3
Natural4living

Natural4living

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 10.08.2022
Mai am prieten care se joaca pe PC.Il intreb,pe unde ai fost cu TIR-ul zice:in Grecia.In cat timp ai ajuns ? 2 ore.Bravos.Iti fu...i 2 ore din viata ca sa mergi virtual in Grecia,cand ai putea sterge un geam,iesi la plimbare in parc,sa faci 50km cu bicicleta.

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,669
  • Înscris: 05.02.2012

 Natural4living, on 16 februarie 2023 - 08:55, said:

Mai am prieten care se joaca pe PC.Il intreb,pe unde ai fost cu TIR-ul zice:in Grecia.In cat timp ai ajuns ? 2 ore.Bravos.Iti fu...i 2 ore din viata ca sa mergi virtual in Grecia,cand ai putea sterge un geam,iesi la plimbare in parc,sa faci 50km cu bicicleta.

Dar de ce sa pierzi 2 ore din viata sa stergi geamurile cand te poti relaxa facand ceva ce iti face placere ? Oricum la car praf e , in cateva zile geamurile sunt la fel Posted Image .
Impacati-va cu ideea ca unii consuma alt fel de entertainment iar daca faci ceva ce iti face placere, nu e timp pierdut.

@OP
Daca te duce pc-ul , cumpara Forza Horizon 5.
Nu recomand ps4 , e deja destul de batrana consola aia. Daca mergi pe ps5, ai gran turismo

Edited by Andreysc7, 16 February 2023 - 10:45.


#5
AndreY2u

AndreY2u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 21.04.2016

 Natural4living, on 16 februarie 2023 - 08:55, said:

Mai am prieten care se joaca pe PC.Il intreb,pe unde ai fost cu TIR-ul zice:in Grecia.In cat timp ai ajuns ? 2 ore.Bravos.Iti fu...i 2 ore din viata ca sa mergi virtual in Grecia,cand ai putea sterge un geam,iesi la plimbare in parc,sa faci 50km cu bicicleta.

Stiu ce zici, oricum poti sa te joci dupa ce restul treburilor sunt facute si fata de restul jucurilor unde pierzi vremea aici macar inveti un skill

#6
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008

 Natural4living, on 16 februarie 2023 - 08:55, said:

Mai am prieten care se joaca pe PC.Il intreb,pe unde ai fost cu TIR-ul zice:in Grecia.In cat timp ai ajuns ? 2 ore.Bravos.Iti fu...i 2 ore din viata ca sa mergi virtual in Grecia,cand ai putea sterge un geam,iesi la plimbare in parc,sa faci 50km cu bicicleta.

Dar restul care ne uitam la filme, la meciuri de fotbal, la emisiuni de divertisment, nu pierdem cateva ore din viata?
Fiecare are cate o pasiune si daca tie iti place sa pedalezi 50 km, nu inseamna ca toti simt nevoia de a face efort fizic.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,036
  • Înscris: 07.11.2006

 Natural4living, on 16 februarie 2023 - 08:55, said:

.Iti fu...i 2 ore din viata ca sa mergi virtual in Grecia,cand ai putea sterge un geam,iesi la plimbare in parc,sa faci 50km cu bicicleta.

Exact asta iti spune tie prietenul tau cand ii povestesti ce faci tu in doua ore. Deci scorul este egal intre tine si prietenul tau, adica 1 - 1.

Edited by adisz, 16 February 2023 - 11:06.


#8
AndreY2u

AndreY2u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 21.04.2016

 Andreysc7, on 16 februarie 2023 - 10:43, said:



Dar de ce sa pierzi 2 ore din viata sa stergi geamurile cand te poti relaxa facand ceva ce iti face placere ? Oricum la car praf e , in cateva zile geamurile sunt la fel Posted Image .
Impacati-va cu ideea ca unii consuma alt fel de entertainment iar daca faci ceva ce iti face placere, nu e timp pierdut.

@OP
Daca te duce pc-ul , cumpara Forza Horizon 5.
Nu recomand ps4 , e deja destul de batrana consola aia. Daca mergi pe ps5, ai gran turismo
La xbox one s vad ca merge forza horizon 4
Ma uitam sa iau o consola sh pana in 150 euro ps5 e cam scump, nu o sa folosesc consola la alte jocuri in afara de condus

#9
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.01.2009
Euro + American Truck Simulator, The Crew 2.

#10
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006
caut un driving simulator scoala soferi, xbox/pc...ce recomandati?
e unul destul de basic dar nu suporta volan, deci in afara de ala...driving essentials parca ii spune

Edited by zeroice, 16 February 2023 - 14:47.


#11
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016

 Natural4living, on 16 februarie 2023 - 08:55, said:

Mai am prieten care se joaca pe PC.Il intreb,pe unde ai fost cu TIR-ul zice:in Grecia.In cat timp ai ajuns ? 2 ore.Bravos.Iti fu...i 2 ore din viata ca sa mergi virtual in Grecia,cand ai putea sterge un geam,iesi la plimbare in parc,sa faci 50km cu bicicleta.
Tu in timpul asta in care ai scris acest comentariu ti-ai pierdut 5 min din viata in care puteai sa stergi un geam.

ON topic: Iti recomand ETS2 si forza 4 sau 5

#12
Natural4living

Natural4living

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 10.08.2022

 AndreY2u, on 16 februarie 2023 - 10:45, said:

Stiu ce zici, oricum poti sa te joci dupa ce restul treburilor sunt facute si fata de restul jucurilor unde pierzi vremea aici macar inveti un skill

Un skill zici.Iti pierzi pe zi 2 ore din viata sa impusti teroristi sa freci volanul la raliuri si transport de marfuri din care nu inveti nimic.Daca ar veni un razboi primul care ar tuli-o din tara sunt aia care se joaca pe computer ca aia nici nu au facut armata si se caca pe ei cand iau un kalasnikov in mana.Pe aialalti cu volanul in mana sunt aia care nu au curajul sa faca C-D ul sa vada ce inseamna sa fii sofer pe autostrazile Europei.

#13
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005

 zeroice, on 16 februarie 2023 - 14:45, said:

caut un driving simulator scoala soferi, xbox/pc...ce recomandati?
e unul destul de basic dar nu suporta volan, deci in afara de ala...driving essentials parca ii spune
LFS cred ca e cel mai bun simulator : link
Eu l-am incercat pe PC.

#14
Natural4living

Natural4living

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 10.08.2022

 1000FPS, on 16 februarie 2023 - 14:59, said:

Tu in timpul asta in care ai scris acest comentariu ti-ai pierdut 5 min din viata in care puteai sa stergi un geam.

ON topic: Iti recomand ETS2 si forza 4 sau 5

Am timp destul ca sunt pensionar si am jucat si eu de cateva ori pe PC dar am ajuns la concluzia ca e pierdere de vreme.Nu-ti faci nici un skil daca te joci pe computer.Am trecut la fabricarea aeromodelelor de la A la Z.Si cand ii dau drumul din mana sa zboare am mai mare satisfactie decat sa frec mausul ore intregi.

#15
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Daca vrei  sim like racing games , ai Assetto Corsa , Project Cars, dar mai poti incerca si Need for Speed Shift 1 & 2 , dupa Forza Horizon 4 & 5 , Euro Truck Sim 2 & American Truck Sim, cam astea le joc din placere cu volanu, as mai adauga si Dirt Rally, BeamNG , Wreckfest , daca ai "malai" sa le cumperi :)

#16
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020

 Natural4living, on 16 februarie 2023 - 15:13, said:

Am timp destul ca sunt pensionar si am jucat si eu de cateva ori pe PC dar am ajuns la concluzia ca e pierdere de vreme.Nu-ti faci nici un skil daca te joci pe computer.Am trecut la fabricarea aeromodelelor de la A la Z.Si cand ii dau drumul din mana sa zboare am mai mare satisfactie decat sa frec mausul ore intregi.
Poti freca si altceva pentru o satisfactie mult mai mare daca nu iti place cu mouse-ul Posted Image
Asta daca nu te satisface destul bagatul in seama pe diferite topice cu scopul de a arata cat de naspa sunt unii oamenii ca fac ce vor cu timpul lor liber in loc sa stearga geamuri...

Anyway, frate-miu se joaca City Car Driving, am vazut ca jocul e destul de fain, in sensul ca e mai realist pe partea de control al masinii, iti moare motorul daca eliberezi prea repede ambreiajul, ai si la inceput ceva tutorial in poligon daca tin bine minte, e bun pentru cei care vor sa isi faca o idee despre controlul unei masini inainte de a avea permis, macar la nivel teoretic, nu poti compara cu senzatia reala, dar, e un inceput, iti formezi ceva reflexe si repere, chiar ajuta jocurile de genul.

Edited by Rares95, 16 February 2023 - 15:56.


#17
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016

 Natural4living, on 16 februarie 2023 - 15:13, said:


Am timp destul ca sunt pensionar si am jucat si eu de cateva ori pe PC dar am ajuns la concluzia ca e pierdere de vreme.Nu-ti faci nici un skil daca te joci pe computer.Am trecut la fabricarea aeromodelelor de la A la Z.Si cand ii dau drumul din mana sa zboare am mai mare satisfactie decat sa frec mausul ore intregi.
Lumea se joaca pentru a se relaxa, poate omul lucreaza pe camion si este pasionat de asa ceva, iar cand ajunge acasa si are timp liber vrea sa se relaxeze pe un joc de condus.
Oricum daca ai zis ca esti pensionar, inseamna ca esti mai invarsta si este mai greu de inteles pentru tine, diferente de generatie.

#18
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006

 excentryc, on 16 februarie 2023 - 15:11, said:

LFS cred ca e cel mai bun simulator : link
Eu l-am incercat pe PC.

scoala de soferi ffs....nu racing sim
ceva cu scenarii de oras, pietoni, semafoare, cedeaza, depasiri, intersectii, parcare etc...
chiar incredibil ca nu exista asa ceva in 2023

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate