Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

nu vede bios in linux mint

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Linuxam șters si a rămas doar Windows. După 4 ani de Linux Mint mi se pare incomod Windows. Dar din păcate linux inca nu are suport cum trebuie pe aplicații. Ma refer pentru elevi si studenți

#20
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012
Aaa! tu voiai sa inlocuiesti Linux cu windows. De ce nu ai zis asa de la inceput ?
Si vezi ca puteai sa instalezi VirtualBox in Linux Mint si in virtualbox sa instalezi windows
Da trebuie resurse multe ca sa faci asta si nu cre ca laptopu ala cu procesor dual core si 4gb ram mergea faza

Bine ca ti ai rezolvat problema!
Noi sa fim sanatosi :)

#21
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,632
  • Înscris: 07.07.2008

View Postgeo_fly, on 13 februarie 2023 - 20:00, said:

Linuxam șters si a rămas doar Windows. După 4 ani de Linux Mint mi se pare incomod Windows. Dar din păcate linux inca nu are suport cum trebuie pe aplicații. Ma refer pentru elevi si studenți
De fapt puteai sa ai Dual Boot si te puteai folosi de ambele sisteme de operare...dar na lenea de a invata ceva este foarte mare.

#22
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022

View Postgeo_fly, on 13 februarie 2023 - 20:00, said:

Dar din păcate linux inca nu are suport cum trebuie pe aplicații. Ma refer pentru elevi si studenți

Poti sa detaliezi? Ce aplicatii? Ce suport?

#23
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postmfmig200, on 14 februarie 2023 - 10:56, said:

De fapt puteai sa ai Dual Boot si te puteai folosi de ambele sisteme de operare...dar na lenea de a invata ceva este foarte mare.

Ca să faci Dual Boot întâi pui Windowsu și după aia Linuxu.
La el era deja Linuxu.

#24
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Sint sigur ca se poate face si invers.

#25
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012
Se poate si invers @nixrohnson da e mai complicat decat sa stergi totu instaland windows si dupa aia sa reinstalezi Linux

Cine ieste curios de procedura dificila e un tutorial mai jos pentru Ubuntu da merge si pe Linux Mint
How to Install Windows After Linux in Dual Boot
https://itsfoss.com/...untu-dual-boot/

#26
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,632
  • Înscris: 07.07.2008
De fapt exista si posibilitatea sa instalezi Windows-ul pe alta partitie dupa ce ai pus linux-ul si sa folosesti Boot repair care reface GRUB-ul si gata.

#27
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007

 mfmig200, on 14 februarie 2023 - 10:56, said:


De fapt puteai sa ai Dual Boot si te puteai folosi de ambele sisteme de operare...dar na lenea de a invata ceva este foarte mare.
am avut linux vreo 4 ani. Mi-a placut dar din pacate acun a fost mai complicat decat pare.poate si din cauza laptopului.poate pe viitor o sa fac dual boot. Linux Mint e destul de asemantor cu windowsul

 nixrohnson, on 14 februarie 2023 - 11:00, said:



Poti sa detaliezi? Ce aplicatii? Ce suport?
era vorba despre un joc ce-l aveau cei mici la scoala.

 pateu_98, on 14 februarie 2023 - 14:47, said:

Se poate si invers @nixrohnson da e mai complicat decat sa stergi totu instaland windows si dupa aia sa reinstalezi Linux

Cine ieste curios de procedura dificila e un tutorial mai jos pentru Ubuntu da merge si pe Linux Mint
How to Install Windows After Linux in Dual Boot
https://itsfoss.com/...untu-dual-boot/
eu inițial am deschis topicul pentru ca nu puteam intra in bios pentru a putea alege sa booteze de pe stick. Aveam parola si nu mai stiam parola. deci era complicat de instalat windowsul dar să-l mai fac si dual boot. Oricum va mulțumesc la toti pentru suport!

 pateu_98, on 13 februarie 2023 - 20:19, said:

Aaa! tu voiai sa inlocuiesti Linux cu windows. De ce nu ai zis asa de la inceput ?
Si vezi ca puteai sa instalezi VirtualBox in Linux Mint si in virtualbox sa instalezi windows

pai poate nu m-am facut eu bine înțeles 😄

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate