Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Cupon pensie digital

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 01.05.2006
De ce ai sunat la primarie daca problema ta e cu casa de pensii?

Suna la casa de pensii si nu te lasi pana nu rezolvi.

Eu asa am facut cand am ajutat pe cineva acum un an, si mi-a luat 2 luni pana am reusit sa functioneze totul si abia dupa inca 2 luni a primit omul primul cupon.

Site-urile din Romania, mai ales cele de la "stat" dar si de la multi "privati" sunt niste aberatii de cartea recordurilor.
Multe facute de IT-isti privati care n-au legatura cu "bugetarii".
Stiti, aia care au scutiri de impozite pentru ca e genii.

#20
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,517
  • Înscris: 02.09.2006

View Postrim80, on 10 februarie 2023 - 14:30, said:

Orice ai face nu scapi de un drum la casa de pensii sa depui formularul respectiv completat si sa te identifice functionarul de la ghiseu. Nu scapi de ghiseu sub nicio forma, asta-i practica in administratia romaneasca.

View Postviceroy56, on 10 februarie 2023 - 14:44, said:

Pentru ca, INCA, iegzista cateva milioane de bugetari care TREBUIE sa-si justifice existenta!
Vedeti cazul viceprimarului care a demisionat, cu un salariu de 6.500 lei, pentru ca de la angajare/numire pe post nu a facut niciodata NIMIC!
Cred ca persoana in cauza sufera de ceva boala. Posibil mentala. Sau mintala?
Nu ie cazu' la angajatii de la casa de pensii. Indiferent de locatie.
Povesti cu pesti!

cererea semnata si scanata se incarca pe site-ul cnpp si gata! nu trebuie mers in persoana acolo!

#21
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022

View Postrim80, on 10 februarie 2023 - 14:30, said:

Orice ai face nu scapi de un drum la casa de pensii sa depui formularul respectiv completat si sa te identifice functionarul de la ghiseu. Nu scapi de ghiseu sub nicio forma, asta-i practica in administratia romaneasca.
Daca semnatura digitala e calificata (si inteleg ca asa e), nu e nevoie de identificare la nici un ghiseu din UE (si nu numai).

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,032
  • Înscris: 07.11.2006
Nici in cazul cand nu ai semnat digital, doar olograf, nu trebuie sa mai mergi la vreun ghiseu. Ajunge daca scanezi si incarci documentul semnat in contul tau de pe cnpp.ro.

La ghiseu mergi doar cand iti autentifici contul (am inteles ca deja nu se mai merge personal, nu stiu), cand iti depui dosarul de pensionare si cand prezinti contul (extrasul de cont) bancar unde doresti sa ti se vireze pensia.

#23
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Semnatura digitala este pe numele beneficiarului, al pensionarului?!
Daca NU - pai mai este valabil acel formular, intocmit pe un nume, semna cu alt nume?!

Pe de alta parte, daca DA - sint extrem de curios, de ce are acel pensionar semnatura digitala?
Doar pentru asta a platit citeva sute de lei?

#24
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Eu am semnatura digitala calificata. De ce? Fiindca asa vreau eu.
Prea ii credeti prosti pe astia mai batrani...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate