Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Padurea Hoia Baciu din Cluj Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Salutare.
E adevarata povestea despre Padurea Hoia Baciu din Cluj Napoca? Pe Google sunt multe postari pe multe site-uri despre asta.
Se zvoneste ca in Padure ar fi fantome, siluete ciudate, voci.
Eu nu as crede ca e adevarat.

#2
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Am fost pe acolo acum 2 ani,  si nu am  observat nimic special fata de alte paduri .

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Doar pentru cunoscatorii de germana. Galileo e un canal si o emisiune respectata in Germania. O noapte in padure. Ce poate sa se intample?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EqzKOz2deKo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Deci sunt minciuni inventate de oameni.

#5
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 29.04.2008

View PostBursul, on 11 februarie 2023 - 15:01, said:

Doar pentru cunoscatorii de germana.

Fa și tu un rezumat.

#6
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Oricum, ma voi duce odata la padure. Nu am fost niciodata.

#7
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

View Postdanutpopa222, on 08 februarie 2023 - 18:39, said:

Salutare.
E adevarata povestea despre Padurea Hoia Baciu din Cluj Napoca? Pe Google sunt multe postari pe multe site-uri despre asta.
Se zvoneste ca in Padure ar fi fantome, siluete ciudate, voci.
Eu nu as crede ca e adevarat.
E una din zonele tip "flap" in care se manifesta fenomenul...adica tot fenomenul parapsihic cunoscut drept fenomenul UFO. Manifestarile tip Poltergeist, demonii, oamenii umbrelor, Bigfoot, strigoii, asa zisele mininui religioase si inclusiv inalnirile mistice precum cea dintre Joseph Smith si ingerul Moroni - nu sunt decat fatete ale aceluiasi fenomen metalogic misterios.
Ce este clar e faptul ca in spatele fenomenului sta o inteligenta non umana omnipotenta care poate manipula spectrul radiatiei electromagnetice in mod infinit, capabili sa creeze proiectii dintre cele mai vaste, de la triunghiuri negre, zepellinuri si pana la spiridusi/elfi/stafii etc.
De unde vine aceasta inteligenta non umana si ce anume urmareste...asta e marea intrebare. Daca sunt calatori umani ai viitorului indepartat sau entitati de tip interdimensionale ori ultraterestrii precum a propus John Keel ????
Doar una dintre aceste trei ipoteze poate sa fie valida pentru fenomen! Ideea ca sunt calatori dintr-un alt sistem stelar nu are sustinere stintifica si este profund perimata, chiar daca ipoteticul ET ar folosi propulsie FTL , tot nu ar fi viabil contactul cu Omenirea *noi azi stiim ca toate sistemele stelare pe o raza de 10000 ani lumina fata de Soare sunt sterile din perspectiva prevalentei civilizatiilor constiente, este posibil totodata ca aceasta situatie statistica * aka Paradoxul lui Fermi sa fie prevalenta nu doar in galaxia Caleea Lactee ci tot Universul Observabil in ansamblul sau.
In mod paradoxal este foarte probabil sa fiim singuri si in acelasi timp sa fiim observati de o inteligenta care animeaza fenomenul UFO a carei origine ramane insa neelucidata. Din toate relatarile, concluzia este ca ne confruntam cu o inteligenta ostila, imorala si lipsita de orice tip de empatie, o inteligenta care e cu multe milioane de ani mai avansata ca noi.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hxSka_vl6Gc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by doxan, 02 March 2023 - 00:40.


#8
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
In fiecare an, in America dispar mii de oameni in paduri ! Aceste disparitii sunt asociate unei stari supranumite the silence care e foarte similara cu factorul OZ asociat fenomenului UFO. Cei care au trecut prin asa ceva povestesc foarte clar cum in padure se astearna o tacere totala, ca si cum ar fi transpusi intr-o alta lume.
Acelasi lucru l-au descris si martorii intalnirilor de gradul III si IV, o impotenta brusca si totala, o incapacitate de a mai executa chiar si cele mai basic sarcini cum ar fi de a sta in picioare sau a respira ( minunea de la Fatima & intalnirea lui Joseph Smith cu Moroni sunt similare cu factorul OZ).
Aceste disparitii din paduri asociate fenomenului UFO nu se limiteaza doar la America ci sunt relevante statistic la nivel mondial, este foarte probabil ca inteligenta din spatele fenomenului UFO sa practice aceleasi strategii similare mutilarilor de bovine * insa de data aceasta cu oameni ( a se vedea numeroasele cazuri din Brazilia sau disparitia sergentului american Jonathen Lovette).
Unde este cel mai logic ca sa si sa ucizi si sa mutilezi oameni prin tortura? Nu exista loc mai bun ca o padure pustie.

Edited by doxan, 02 March 2023 - 01:01.


#9
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Da, nu stiu ce sa zic. Nu prea cred ca sunt adevarate zvonurile despre padurea asta.

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003

View Postiladi, on 12 februarie 2023 - 12:48, said:

Fa și tu un rezumat.
S-a dus in padure, si-a pus cortul si s-a plimbat cateva minute prin jur. In timp ce se plimba a inceput sa-i fie frica, la un moment dat nu a stiut cum sa se mai intoarca la cort, era sa se piarda.  Pana la urma nu a vazut nimic deosebit.

Acum cat de adevarat a fost si cat a fost regizat nu putem zice. Oricum o noapte nu e indeajuns. E ca si cu ai merge azi la stadion si tragi concluzia ca pe teren nu se joaca deloc fotbal.

#11
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Pana la urma urmei nu e nimic in neinregula cu padurea Hoia Baciu. Astea sunt zvonuri inventate.

#12
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Am mers la Padurea Hoia, si nu am vazut nimic straniu. Deci povestea e inventata.

#13
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Pădurea asta a devenit celebră prin anii 1960, când cineva a fotografiat un OZN. Fotografia respectivă reprezintă și acum, probabil, cea mai interesantă imagine din ufologia românească.

Imaginea a devenit legendară pentru că pe vremea aia comuniștii nu se jucau cu chestii de-astea „supranaturale” și „paranormale”, adică nu le dădeau nici o importanță și, oficial, nu credeau în ele, deci cu atât mai puțin cineva care ar fi zis că a fotografiat un OZN nu ar fi putut fi luat în serios dacă nu era ceva serios acolo. Și cum imaginea nu a putut fi demontată ca fiind falsă, au fost nevoiți să-l ia în serios.

De atunci evident că au apărut fel de fel de legende. Acum, mergeți cu cortul în orice pădure, nu doar în Hoia-Baciu, și vă dau în scris că toată noaptea veți auzi zgomote necunoscute, unele cu potențial de sperietură groaznică. Atâta doar că după câteva zile o să vă obișnuiți și veți învăța să identificați zgomotul făcut de vântul care bate prin frunziș, pașii micilor animale etc.

#14
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
In padure nu sunt OZN-uri, nici fantome, siluete, si nici sunete nu am auzit. Deci e inventat cum am spus mai sus.

#15
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
De fapt nu este deloc inventat, Pădurea Baciu și Muntii Bucegi sunt zone in care au loc anomalii magnetice similare cu Skinwalker Ranch. Este cunoscut faptul ca fenomenul este selectiv și ocult, la Skinwalker puteau sa treacă ani pana când apărea o manifestare, de cele mai multe ori inteligenta din spatele fenomenului alege sa-și facă simțită prezenta atunci când observatorul nu are la îndemâna mijloace de măsurare sau de înregistrare a evenimentelor.
Sau când acesta este letargic și nu se așteaptă la ceva ieșit din comun, aproape niciodată nu se va manifesta in prezenta unuia care crede in fenomen și cu predilecție operează in zone rurale slab populate cum ar fi Skwinwalker sau Bucegi ( tocmai fiindcă nu vrea sa fie observat decât de un grup redus de indivizi, de preferat țărani semianalfabeti).
Astea nu sunt concluziile mele ci ale lui A.Hynek in cartea Experiența UFO, el împreuna cu Vallee au dedus chiar și zilele cele mai probabile de manifestare, acestea sunt Miercurea și Sâmbăta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate