Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Mercedes renunta la multe modele

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011

View Postbobitad, on 02 februarie 2023 - 23:08, said:

le-am vazut man, doar ca o sa trebuiasca sa scoata lucruri foarte misto ca sa convinga omul sa le dea banii. Plus ca o sa fie bataie mare in zona aia de sus, o sa scoata si Apple, o sa vina si altii. Plus ca poate Mercedes nu o sa mai fie sinonim cu luxul sau cu ”sa fii cool”, depinde si de marketing s.a.m.d.
ideile mele, erau cam astea:
1.motoare cam toti o sa aiba la fel, ca nu poti sa-i pui la ”soccer mom” motor puternic fiindca o sa-si bruscheze copii cand o sa-i duca cu suvul de 3 tone la gradi.
2.baterii nu poti sa pui foarte multe fiindca o sa fie masina grea si oricum nu o sa difere cu mult autonomia, plus ca deja in state ca Norvegia, ai unde sa o incarci.
3.ecrane in interior au toti. nu cred ca o sa conteze ca ala o sa aiba full hd si ala 4k.

Adica ce vreau sa spun e ca nu prea mai ai cu ce sa te diferentiezi. Deja piele si alcantara ai pe modele considerate de buget. De asta o sa-i vezi ca o sa exagereze cu orice. Cel putin asta vad eu ca inginer in industria asta. oricum toti incearca sa aiba marje cat mai mari si profit cat mai mare, dar mai trebuie sa vinzi si masini.
Nu e chiar așa, în modele mai de vârf inclusiv climatizarea este mult diferită față de ce găsești în mașinile ieftine, cu zeci de tubulețe pentru a regla debitul de aer astfel încât în mașină să ajungi la temperatura optimă cu zero curenți de aer și zgomot. Și chestia asta nu se face doar din soft, ai o groază de hardware plus o groază de ore de muncă să o realizezi.

Chiar dacă nu îmi permit așa ceva, recunosc calitatea atunci când o văd/simt.

View PostPiticVerde, on 03 februarie 2023 - 10:47, said:

Oamenii de stiinta au inceput sa vina cu ipoteze ca panourile solare negre produc anumite perturbari,eolienele incep sa deregleze curentii planetari si multe,multe multe  altele,adevarul cine stie ce o mai fi.

Aberații și fear-mongering.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate