Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Galaxy A13 5Gb probleme cu “ screen Mirroring “

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Eugeniu

Eugeniu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 07.09.2005
Am fost la poliție și am făcut sesizare / plângere , am făcut printuri la toate datele și le depun mâine . Vedem ce iese .

#20
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 05.09.2012
Telefonul de mai sus cred ca nu are Smart View,e o functie utila scoasa de cei de la Samsung la unele modele mai low,ai incercat sa instalezi SmartThings sa vezi daca merge?

#21
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022

View PostEugeniu, on 05 februarie 2023 - 17:15, said:

Am fost la poliție și am făcut sesizare / plângere , am făcut printuri la toate datele și le depun mâine . Vedem ce iese .

La POLITIE?
Era inchis la ANPC sau te-ai simtit extrem de inselat, cu rea vointa, de catre acea firma?
Da, perfect, OK, este dreptul tau sa faci reclamatie cam oriunde, dar totusi, sa nu abuzam de aceste drepturi.

#22
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 05.09.2012
Mie mi se pare ca ce ai comandat aia ai primit,totul e simplu,retur si gata,daca ai probleme cu returul apelezi la anpc,parerea mea.

#23
Eugeniu

Eugeniu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 07.09.2005

 addiy1987, on 07 februarie 2023 - 20:43, said:

Mie mi se pare ca ce ai comandat aia ai primit,totul e simplu,retur si gata,daca ai probleme cu returul apelezi la anpc,parerea mea.
Pentru a nu mă judeca greșit :
- am scris direct în pagina lor problemele mele , nu am primit nici un răspuns ( nici până acum )
- am scris un email la adresa dată pe site , l-am primit înapoi ca fiind inexistentă ,
- am dat telefon ( telefoane ) la numărul indicat , nu raspunde nimeni …
- am dat telefon la o firmă care apărea ca distribuitoare , Răspunde că este setat numai eșire nu și pe Recepție apeluri….

#24
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 05.09.2012
Atunci ai dreptate sa faci o plangere la ANPC ca nu poti returna produsul.

#25
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022

 Eugeniu, on 10 februarie 2023 - 19:11, said:

Pentru a nu mă judeca greșit :
- am scris direct în pagina lor problemele mele , nu am primit nici un răspuns ( nici până acum )
- am scris un email la adresa dată pe site , l-am primit înapoi ca fiind inexistentă ,
- am dat telefon ( telefoane ) la numărul indicat , nu raspunde nimeni …
- am dat telefon la o firmă care apărea ca distribuitoare , Răspunde că este setat numai eșire nu și pe Recepție apeluri….

Site similar, aceiasi firma, alt nr. tel. - probabil acelasi rezultat: https://stokbusters.com/pages/contact
Da, pare ceva teapa, desi datele firmei apare pe diverse site-uri gen Lista Firme.

Pe de alta parte, cum ziceam, daca primesti / cumperi un alt dispozitiv similar, vei avea fix aceleasi probleme.
Nu e de la dispozitiv, e de la utilizator.
Poate ai sanse mai bune cu unul Google original - e de 3 ori mai scump.

#26
Eugeniu

Eugeniu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 07.09.2005
Va salut !
se împlinesc două luni de când am depus sesizarea la poliție împreună cu tipărituri după capturi ecran și documentele avute cu toate încercările mele de a îmi soluționa singur problema .
Nu am primit nici un răspuns . Mai mult….am fost să mă interesez care e stadiul ….și mi s-a spus că s-ar putea sa dureze CHIAR ȘI UN AN !!!
Ca “ la pomul lăudat “ . Oare la poliție se folosesc alte reglementări ale termenului de răspuns la sesizări / reclamații , care în principiu e de 30 de zile , sau maxim 45 . O să fac o adresă la șeful postului de poliție ……și….oi mai vedea .

#27
Eugeniu

Eugeniu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 07.09.2005
Vă salut !

Am primit răspuns de la poluție : “ e în continuare în cercetări “……

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate