Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Cronica cârcotașilor vindea sau lua franciză?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Eu nu am inteles niciodata emisiunea asta. Despre ce era vorba in ea?

#20
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Cred ca sunt reduceri mari de costuri.

#21
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Miercuri începe un nou sezon, care va fi filmat pentru prima dată pe green-screen, fără bebelușe...

Până și ăia de la Național TV aveau platouri și încă unele mari.

Ce mă bucură e că vinerea, pe Canal 33 e seara o emisiune care îmi aduce aminte de Cronica Cârcotașilor. Doar numele e diferit.

#22
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
O fi același green screen extrem de pixelat de la Focus? 😂😂😂 Cand afiseaza pe el ce urmeaza se vede extrem de prost scrisul. Mai bine afisau direct pe ecran, ca se vede bine grafica TV.

#23
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 15.11.2021

 miki07, on 13 martie 2023 - 21:05, said:

Miercuri începe un nou sezon, care va fi filmat pentru prima dată pe green-screen, fără bebelușe...

Până și ăia de la Național TV aveau platouri și încă unele mari.

Ce mă bucură e că vinerea, pe Canal 33 e seara o emisiune care îmi aduce aminte de Cronica Cârcotașilor. Doar numele e diferit.

E vorba cumva despre Râsu' Plânsu' ?

#24
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

 _Gaby_, on 14 martie 2023 - 11:14, said:

E vorba cumva despre Râsu' Plânsu' ?

Da, care îmi dă un vibe de Cronica Cârcotașilor 2001 - 2010.

#25
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Păi până la urmă pleacă doar Ioana sau renunţă şi la Bebeluşe?   :huh:
A întrebat cineva care e scopul emisiunii? Pe lângă adunat bâlbuţe şi "chifteluţe", e să facă mişto de ele şi de unele aiureli ale societăţii. Din păcate, această ultimă parte s-a pierdut de câţiva ani.

#26
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

 djl, on 15 martie 2023 - 16:58, said:

Păi până la urmă pleacă doar Ioana sau renunță și la Bebelușe?   :huh:
Și și. Pleacă și Ioana, iar din bebelușe rămâne doar Alexa (probabil o să continue cu rubrica ei cu clipuri de pe TikTok). Denisa pleacă și ea.

#27
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Cam sărac noul sezon al Cronicii. A plecat Ioana Petric, au renunțat la bebelușe (a rămas doar Alexandra Gherase cu rubrica TikTok), au renunțat și la studioul legendar care a creat multe amintiri și consacrat emisiunea, iar glumele mi se par cam seci.
Și-a pierdut mult din farmec, chiar și în ultimii ani mai avea o fărâmă, acum au distrus și ce a mai rămas.
Cât despre actualii prezentatori, Dezbrăcatu e cum e mai ok, la prezenat și făcut glume, dar Huidu a ajuns o mumie față de cum era el în primii ani, din toate punctele de vedere: psihic, fizic, tonul vocii, glume, etc.

LE: Bogdan Nicolai e cel mai bun din toată emisiunea. Măcar rubrica lui să rămână.

Edited by AndReW99, 15 March 2023 - 21:44.


#28
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Da, tânărul are haz.
Acum mă uit în reluare la emisiunea de Miercuri (15 Martie, ziua Maghiarilor) şi fazele au haz, dar prezenatorii nu au. Mai ales Şerban Huidu(itu), care a ajuns la 0 haz şi mai arată şi cum mai arată... cred că au rămas în pană de idei cei de la Pri(s)ma Tv.

#29
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Huidu dupa accidentul de ski nu trebuia sa mai prezinte Cronicuta, pentru ca distruge vechiul stil consacrat, si mai ales nu trebuia sa mai conduca masina pentru ca a facut ce a facut. Fara sa vrea, dar consider ca nu mai era in deplinatatea facultatilor de sofer din cauza ca a dat cu capul de pom.

Un intreg vocabular de jargon a fost format de aceasta emisiune:

- Corneliu Vaccin Tudor
- Viorel Catastrofa (Catarama)
- Jiji Berbecali (Becali i-a varsat un pahar de vin lui Huidu in cap la restaurant, cioban ghiolban)
- Top Rusinica
- Tocanita de Gazete
- Coriolan Nepriceputeanu
- Oana Incuieteanu (Zavoranu)
- Mircea Nandrolon Badea
- Dan Senzationescu Direct Indirect reluat si redifuzat; Zero TV, nu va uitati ca nici nu stiti ce nu pierdeti
- Marius Tuica Show
- Vodkaroiu; Oralcoolul din New Delhi
- va pupa Gogaie punct ro

Era bun si Toni Tecuceanu, decedat de gripa porcina. Ironia sortii, ca era un tip grasut, acum pot zice ca decedat in stil Covid 19. Ca si dentistul meu in 2017, cu 3 ani inainte de pandemie, tot mort de o gripa.

#30
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Faptul ca au ajuns sa filmeze emisiunea pe Chroma Key spune multe despre starea în care se află Prima TV. Aveau studiouri la IMGB, bune sau rele, dar erau.

Mi-e mila de emisiunea asta. Cand vreau sa ma simt bine, ma uit la emisiuni din 2000-2010 inclusiv. Sau ma uit la continuatoarea acelor emisiuni...

#31
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 30.07.2018
o precizare Să nu creadă cineva că acel Studio virtual Pă Chroma este noutatea creată de Prima TV nu este același Studio folosit pentru Focus pentru Telekom sport Orange sport creat în 2012 de Dolce Sport  

asta arată sărăcia dar și lipsa de interes pe proiectul și pe tot ce înseamnă Prima TV decorul cronicii pe care îl foloseau da era vai mama lui Era rupt era terminat neschimbat din 2007 2008 dar asta nu scuză sărăcia de la Prima TV

Edited by FANCHELSEA-BVB-MILAN, 20 March 2023 - 22:34.


#32
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
IMGB? Poate ulterior 2010, in 2006 aveau studiourile in Pipera. Faceau misto pe seama lui Becali.

#33
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Până prin martie 2016 aveau studioul în Pipera. După aceea s-au mutat la IMGB după ce au fost evacuați forțat de cei de la Antene că urmau ei să se mute în Pipera.
Au spus și aici în prima parte a videoclipului:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FgIAHGPssZ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AndReW99, 23 March 2023 - 23:05.


#34
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Păi mai au sau nu mai au studiourile de la I.M.G.B.?   :huh:
Hudiu... nu ar fi trebuit să mai apară în faţă.
Cred că emisiunea mai merge din inerţie.

#35
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Inertie, nostalgie, cam asa merge.

#36
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018

View Postmiki07, on 20 martie 2023 - 22:25, said:

Faptul ca au ajuns sa filmeze emisiunea pe Chroma Key spune multe despre starea în care se află Prima TV. Aveau studiouri la IMGB, bune sau rele, dar erau.

Mi-e mila de emisiunea asta. Cand vreau sa ma simt bine, ma uit la emisiuni din 2000-2010 inclusiv. Sau ma uit la continuatoarea acelor emisiuni...
A ajuns asa deoarece au nevoie de bani sa mai lanseze încă 6 canale Prima + Cinema Asia pe lângă cele deja existente (Cinemaraton, Agro TV, Prima News, Profit News, Prima Sport, Prima 4K)

Asta pe lângă Cinema Est care nu il preia nimeni, iar Prima Comedy abia acum sau decis să îl lanseze desi el emite de anul trecut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate