Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

Bunatate exagerata

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
267 replies to this topic

#55
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,531
  • Înscris: 19.03.2022
Problema initiatorului e ca isi impartaseste bunatatea si cu "strainii" iar acest lucru femeile urasc. E vorba de o gelozie fireasca, femeiea nu vrea sa fii bun decat cu ea iar cu ceilalti sa fii egoist. In felul acesta ea  percepe iubirea doar pentru ea. Daca ai bunatate fata de ceilalti la fel ca pentru ea , se simte considerata ca un strain.
Deci femeia partenera trebuie intotdeauna sa o ridici la un nivel superior fata de ceilalti ca atitudine.Deci ea in primul rand. Si daca vrei totusi sa-ti manifesti bunatatea fata de cineva feminin, trebuie sa o faci prin ea .
Eu de exemplu daca e o femeie sarmana care are nevoie de ajutor ii sugerez sotiei sa-i ofere ajutorul cerut, deci nu eu direct. Si cand face asta pe langa faptul ca sarmana ii multumeste ei, si eu la randul meu arat gratitudinea mea fata de ea entru gestul facut.

#56
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
si care e "asteptarea naturala"?  Ca trebuie ca societate sa ne bazam pe muschi?  Un robot condus de un schilod ridica o casa mult mai repede ca un muschiulos cu propriile maini

#57
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,531
  • Înscris: 19.03.2022

View Postkarax, on 19 ianuarie 2023 - 10:13, said:

Banuiam ca asa o sa zici dar se gasesc si alte concluzii nu doar asa.  Suntem responsabili de fercirea si nefericirea societatii pentru ca tolerarea prea mare a deviatilor ne afecteaza.  Poate unii si-o iau in cap si incep sa afecteze pe cei din jur doar ca sa isi implineasca nevoile.  sa zicem ca esti cu vreuna pe care vrea neaparat unu sa o aiba.  Ea refuza.  Individul care o vrea e un deviat care te va privi ca pericol si e posibil sa te astepte seara cu bata pe alee si sa te loveasca in cap.  Sau promovarea prea mare a deviatilor poate aduce la conducerea tarii vreunul deviat care ne duce la prabusire

View Postkarax, on 19 ianuarie 2023 - 10:13, said:

Banuiam ca asa o sa zici dar se gasesc si alte concluzii nu doar asa.  Suntem responsabili de fercirea si nefericirea societatii pentru ca tolerarea prea mare a deviatilor ne afecteaza.  Poate unii si-o iau in cap si incep sa afecteze pe cei din jur doar ca sa isi implineasca nevoile.  sa zicem ca esti cu vreuna pe care vrea neaparat unu sa o aiba.  Ea refuza.  Individul care o vrea e un deviat care te va privi ca pericol si e posibil sa te astepte seara cu bata pe alee si sa te loveasca in cap.  Sau promovarea prea mare a deviatilor poate aduce la conducerea tarii vreunul deviat care ne duce la prabusire
Karax, acesta e lucrul pe care se pare ca te pricepi si inca foarte bine.
Ma bucura faptul ca ai aceasta viziune si atitudine fata de ceilalti.

#58
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 08.10.2004

View Postvictor29cr, on 19 ianuarie 2023 - 09:58, said:

Ca tot e la moda, initiator iti recomand sa te uiti la niste clipuri cu Tate.

sfat prost. trebuie sa te uiti la Jordan Peterson nu la Tate. asta ultimu e doar un manipulator cu gura mare si o echipa intreaga de  PR ce ii prelucreaza aparitiile. pacat ca isi gaseste o gramada de oameni disperati  de problemele societatii ca adepti. nu ca nu zice si chestii bune, ca zice. dar scopul lui nu e sa ajute pe nimeni in afara de el.. si asta il face zero dpmdv.

#59
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
culmea e ca eu chiar ridic de greutati si biciclesc dar doar pentru propria sanatate , nu ma duc la sala

#60
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

View PostLipsum, on 19 ianuarie 2023 - 10:17, said:

Ceea ce e normal. Anormal e când așteptările naturale sunt alterate și femeile cred ca sunt egale bărbaților.

acuma, stii cum e....
de aia nici nu e bine pt tine in primul rand sa "acorzi iertare" - deja te auto plasezi pe o pozitie de superioritate
nu mi-am pus in viata mea problema daca sunt egala sau nu cu vreun iubit al meu. Sau coleg, prieten. El sa bata un cui, eu sa fac o supa - metaforic vorbind, desigur.
de ce sa il concurez eu la carat saci, sau el pe mine la prajit ceapa?

Edited by irina2014, 19 January 2023 - 10:25.


#61
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
simplu , pentru ca intr-o zi s-ar putea ca el sa iti reproseze ca esti incapabila sa ridici greutati , si ca el te tine de fapt , ca lucrul la cratita e oricum prea usor

#62
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View Postkarax, on 19 ianuarie 2023 - 10:19, said:

si care e "asteptarea naturala"?  Ca trebuie ca societate sa ne bazam pe muschi?  Un robot condus de un schilod ridica o casa mult mai repede ca un muschiulos cu propriile maini
Dragule, noi aici discutăm altele. Da' tu ești virgin și nu le ințelegi, Rămâi la dezaxați și bâte în cap, te rog.

Edited by althea, 19 January 2023 - 12:05.


#63
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
oricum nu e nici o proba ca e bine sa ridicati sau nu e bine sa ridicati voi femeile greutati.  E gresit ca un barbat sa iti ceara sa respecti "starea naturala".  Starea naturala e aia pe care tu o vrei si daca tu vrei sa ridici greutati go for it

#64
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

View Postkarax, on 19 ianuarie 2023 - 10:25, said:

simplu , pentru ca intr-o zi s-ar putea ca el sa iti reproseze ca esti incapabila sa ridici greutati , si ca el te tine de fapt , ca lucrul la cratita e oricum prea usor
pai, nu e pentru mine atunci.

nu o sa ma apuc sa fac grupul UFCRG (Ultra Feministele Care Ridica Greutati) doar ca sa ii demonstrez ceva ce mie nu mi se pare normal si cu care nu mi-ar placea sa traiesc

View Postkarax, on 19 ianuarie 2023 - 10:27, said:

Starea naturala e aia pe care tu o vrei si daca tu vrei sa ridici greutati go for it

exact, daca o vrei.

hai sa nu mai despicam firul in patru, ca e clar ce am vrut sa spun.

#65
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostLipsum, on 19 ianuarie 2023 - 10:25, said:

Dragule, noi aici discutăm altele. Da' tu ești virgin și nu le ințelegi, Rămâi la dezaxați și bâte în cap, te rog.
de unde stii tu daca sunt sau nu virgin?  Si ce anume nu inteleg de zici ca e asa greu ?  Please share nu lasa doar impresia ca stii lucruri pe care altii nu le stiu

View Postirina2014, on 19 ianuarie 2023 - 10:29, said:

pai, nu e pentru mine atunci.

nu o sa ma apuc sa fac grupul UFCRG (Ultra Feministele Care Ridica Greutati) doar ca sa ii demonstrez ceva ce mie nu mi se pare normal si cu care nu mi-ar placea sa traiesc



exact, daca o vrei.

hai sa nu mai despicam firul in patru, ca e clar ce am vrut sa spun.
daca o vrei.  Asta nu inseamna ca o feminista n-are dreptate.  Deci cei ce rejecta feminismul deja de fapt ei nu dau voie la opinie

Edited by althea, 19 January 2023 - 12:06.


#66
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View Postkarax, on 19 ianuarie 2023 - 10:29, said:

  Please share nu lasa doar impresia ca stii lucruri pe care altii nu le stiu
După cum am zis, mulți care citesc se vor regăsi în ceea ce am zis eu. Tu nu ai înțeles, nu e vina mea. Și cam asta va fi și ultima mea replică în raport cu utilizatorul tău. După cum ziceam, rămâi la dezaxați și bâte în cap.

Edited by Lipsum, 19 January 2023 - 10:33.


#67
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
depinde ce vrei tu.  Tu ca moderator ma poti suspenda sau nu.  Imi arog dreptul de a considera ca eu zic bine ce zic daca nu te deranjeaza.  Totusi fiind un forum liber as vrea sa stiu cat am dreptul sa postez sau nu pe topic, dat fiind faptul ca nu mi se pare sa fi incalcat vreo regula a forumului.  Oricum cine nu vrea sa citeasca ce zic poate utiliza functia ignore, nu am neaparat nevoie sa citeasca toata lumea ce zic

Edited by karax, 19 January 2023 - 10:35.


#68
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postirina2014, on 19 ianuarie 2023 - 10:11, said:

, frumusete/feminitate/etc (barbatii)
si ciorbaaaa :D Posted Image

Edited by viotl, 19 January 2023 - 10:36.


#69
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
eu vorbeam de extreme, se intelege. Si asa apare si un "versus", nu o completare

ultra aphas (inteleg ca fratii tate sunt un exemplu reprezentativ) vs ultra feminista X (dati voi un exemplu)

ma retrag un pic, ma duc sa prajesc niste ceapa si sa fac o supa. Sunt curioasa daca mai apare initiatorul....

View Postviotl, on 19 ianuarie 2023 - 10:35, said:

si ciorbaaaa Posted Image Posted Image
exact, si ciorba! Posted Image

Edited by irina2014, 19 January 2023 - 10:38.


#70
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ultra feministele nu sunt totusi un pericol fizic , care sa intimideze

vorbind si de completare de ce nu o ultra feminista care manipuleaza, ele fiind mai manipulatoare , nu se poate completa cu un barbat care vrea sa fie dominat psihic de o femeie?

#71
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postirina2014, on 19 ianuarie 2023 - 10:25, said:

pe mine la prajit ceapa?
mmmmmmm.....

View Postkarax, on 19 ianuarie 2023 - 10:40, said:

ultra feministele nu sunt totusi un pericol fizic , care sa intimideze
zici tu? mai bine mergi la sala... asa, sa dai o geana. cand o sa le vezi, o sa fii mai rezervat in afirmatii.
multe din ele merg la sala... nu pentru sanatate. sa nu cumva sa dai din greseala peste vreuna d-asta si sa te trezesti cu vreo dumata peste nas, sa vezi stele verzi o saptamana....

Attached File  supi.jpg   33.01K   10 downloads

Edited by viotl, 19 January 2023 - 10:51.


#72
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ca si muschi femeile au un dezavantaj e clar.  Si in conflicte muschiul poate fi un avantaj.  Nu e atat de usor ca unii sau unele cu greutate mica sa se apere de atacator cu whu shu pentru oameni fara greutate mare

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate