Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Bunatate exagerata

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
267 replies to this topic

#253
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Are el, fiecare, ce părere simte, că dacă-i după dorințe... nu se mai termină.
Dar interlocutorul se atacă la anume păreri! Asta nu-i ok!

#254
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Ba este f ok sa se revolte, dacă ceea ce i se spune nu are nicio legătură cu realitatea lui.
Și este f ok să se revolte și dacă ce i se spune are legătură cu realitatea lui.
Cum reacționează el nu e treaba noastră.
Treaba noastră e să zicem cel mai bun și de folos lucru pe care îl putem zice în situația dată.

#255
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Da, e foarte ok să se revolte! Doar că... trebuie să se revolte împotriva proprie-i persoane!
Şii vorba aia... "Don't shoot the messenger"?! Ei, lui exact pe "the messenger" i se căşune.

#256
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.10.2004

View PostAllx155, on 22 ianuarie 2023 - 11:13, said:

Viata mea personala nu mi afecteaza locul de munca.

cata vrajeala, ca tu nu crezi sau nu vrei sa accepti e una. realitatea e ca ceea ce defineste o persoana e intraga plaja de experiente zilnice, si nu le poti separa decat daca ai ceva boli psihice, da sa nu intram in amanunte tehnice ca nu mai e fun. pana acu a fost si vreau sa ramana asa :)))

#257
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022

View PostMike1alike, on 22 ianuarie 2023 - 16:46, said:

împotriva proprie-i persoane!

"propriei persoane", fara cratima!

Initiator: pune accent pe dezvoltarea ta, nu-ti bate capul cu o tipa sau alta...daca nu te vor, sa fie sanatoase!
Si da, "bunatatea" exagerata nu este buna. Asta nu inseamna ca trebuie sa o dai in cealalta extrema. Comporta-te normal cu femeile, nu le trata in vreun mod special. Mai pe scurt: nu face/accepta lucruri pe care in mod normal nu le-ai face  doar ptr  a "castiga" aprecierea/atentia unei femei.
Iar daca faci schimbari, fa-le pentru tine, nu ca sa te placa o femeie.

Edited by danigoleman, 22 January 2023 - 18:54.


#258
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostChayah, on 22 ianuarie 2023 - 14:03, said:

Allxutzu, n-ai prea răspuns la multe întrebari de data asta, încă nu ești pregătit de schimbare :D.
Nu-i nimic, e bine că ți-ai ridicat problema, e un bun prim pas.
Te aștept cu topicul nr 3, nu cred că va dura mult, tu trăiești intens din câte văd :lol:.

😂😂😂😂😂😂nu stiu daca o sa mai deschid ceva  ca nu sunt asa multe persoane inteligente pe aici

Ramasesem fara postari ca le am folosit sa ma cert cu niste neauziti.

Sunt pregatit cred, incet incet o sa schimb lucruri dar stai sa mai gasesc pe cineva cu care sa am o relatie :)) poate nimeresc mai bine de data asta.

#259
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Da, aşa e, corect e fără cratimă, mulțumesc!
Ca sfat nu, nu e deloc aiurea. Asta dacă vrei să vezi că cel căruia i-l dai, îşi rezolvă problemele. Dacă nu vrei asta, îl lauzi şi îi spui că aştepți să deschidă alte topicuri în care să se plângă că are aceleaşi probleme.

#260
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

View PostAllx155, on 22 ianuarie 2023 - 18:51, said:

poate nimeresc mai bine de data asta.
Ai să nimereşti din lac în puț.
Dar ține-o tot aşa! Apoi deschide topicuri aici, că te mângăie Chayah în ele!

#261
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,859
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAllx155, on 22 ianuarie 2023 - 00:53, said:

Poate ca aici e problema si atitudinea mea nu se potriveste cu tipurile alea de femei, care vor sa fie scuipate in gura, sa fie injurate, inselate, sa te vada ca mai umblii cu inca 5 femei pe langa ea sa poata sa se excite sa vada ea ce barbat calumea esti tu, si lista poate continua.

Nici nu as putea sa fiu cu una care arata “normal”, probabil asa m am obisnuit, sa fie tunate si sa arate impecabil.

Definseste "femeia normala", poti?

Uite mie mi se rupe de femei
Am fost cu 2.

Prima era bogata
Cu a doua am ramas
End of game

NICIODATA nu am cautat femeia
Mi-am vazut de treaba mea.
Cand a venit, am spus "prezent"
Si am jucat jocul

Nu mi-am calcat pe personalitate, nu am facut compromisuri, nu am mintit, nu am inselat, that's it
Nu am facut parte din gasti, am fost sportiv si mi-am luat-o pentru ca eram singuratic

Cam atat.
Stau sa fac filozofia femeii? De ce-as pierde timpul.
Am "legile" mele si mi se rupe de ale societatii

Stiu ca daca femeia cu care sunt de zeci de ani ar disparea, as ramane singur probabil
Stiu totodata ca nu a murit nimeni de asta
Probabil m-as da mai mult cu motocicleta, dar nu vreau sa ma gandesc la asta, nu ma ajuta cu nimic

"Femei care vor sa fie scuipate, femei care vor sa mavada cu inca 5", :lol:
Nu-s de mine nu-s interesat.
Stiu ca un baietel care gandeste asa l-as facea la orice ora, la orice, just'a kid.
Am alte scopuri in viata.
Ma excita mai mult un drum in tara renilor, sa pun cortul pe acolo pe unde trece un camion la 2 zile si sa ascult padurea.
Sunt okay cu mine, doar cu mine, nu-s interesat de ceea ce vor femeile.

Sa caut o femeie sa fiu bun cu ea, apoi sa fiu dezamagit ca ea nu apreciaza???
Ce-am inebunit la cap?
Sunt bun cu oricine dar nu astept nimic in schimb. Si-s fericit pentru ca nu am asteptari

#262
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.10.2004

View PostAllx155, on 22 ianuarie 2023 - 18:51, said:

������������nu stiu daca o sa mai deschid ceva  ca nu sunt asa multe persoane inteligente pe aici

Ramasesem fara postari ca le am folosit sa ma cert cu niste neauziti.

Sunt pregatit cred, incet incet o sa schimb lucruri dar stai sa mai gasesc pe cineva cu care sa am o relatie Posted Image) poate nimeresc mai bine de data asta.

spre deosebire de tine, care esti spuma inteligentei si bunatatii right? dupa cum a decurs pana acu topicul asta nu o sa nimeresti mai bine, dimpotriva...mai ales ca lucrezi si la hr :)))))))

#263
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,480
  • Înscris: 17.04.2014
@ Chayah,
Esti prea intelegatoare cu initiatorul care este de parere ca manifesta o bunatate exagerata fata de femei...Cred ca ai gresit putin cu psihoanalizarea lui daca privesti la infatuarea cu care a vorbit in raspunsul acesta
#181

Edited by GRATEFUL, 22 January 2023 - 21:51.


#264
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View PostAllx155, on 22 ianuarie 2023 - 18:51, said:

nu stiu daca o sa mai deschid ceva  ca nu sunt asa multe persoane inteligente pe aici
Normal, cine crezi tu ca pierde vremea pe forum ?

Oricum ti se va spune ca 'te-ai suparat ca prostul pe sat'.
(ceea ce e corect in conditiile in care tu ceri sfaturi, dar te superi cand le primesti)

#265
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostAlex432, on 23 ianuarie 2023 - 07:40, said:

Normal, cine crezi tu ca pierde vremea pe forum ?

Oricum ti se va spune ca 'te-ai suparat ca prostul pe sat'.
(ceea ce e corect in conditiile in care tu ceri sfaturi, dar te superi cand le primesti)


Vad ca tu o pierzi :)) cer sfaturi, dar aveam pretentia sa mi se vorbeasca frumos

View PostTsunnnami, on 22 ianuarie 2023 - 19:57, said:



Definseste "femeia normala", poti?

Uite mie mi se rupe de femei
Am fost cu 2.

Prima era bogata
Cu a doua am ramas
End of game

NICIODATA nu am cautat femeia
Mi-am vazut de treaba mea.
Cand a venit, am spus "prezent"
Si am jucat jocul

Nu mi-am calcat pe personalitate, nu am facut compromisuri, nu am mintit, nu am inselat, that's it
Nu am facut parte din gasti, am fost sportiv si mi-am luat-o pentru ca eram singuratic

Cam atat.
Stau sa fac filozofia femeii? De ce-as pierde timpul.
Am "legile" mele si mi se rupe de ale societatii

Stiu ca daca femeia cu care sunt de zeci de ani ar disparea, as ramane singur probabil
Stiu totodata ca nu a murit nimeni de asta
Probabil m-as da mai mult cu motocicleta, dar nu vreau sa ma gandesc la asta, nu ma ajuta cu nimic

"Femei care vor sa fie scuipate, femei care vor sa mavada cu inca 5", :lol:
Nu-s de mine nu-s interesat.
Stiu ca un baietel care gandeste asa l-as facea la orice ora, la orice, just'a kid.
Am alte scopuri in viata.
Ma excita mai mult un drum in tara renilor, sa pun cortul pe acolo pe unde trece un camion la 2 zile si sa ascult padurea.
Sunt okay cu mine, doar cu mine, nu-s interesat de ceea ce vor femeile.

Sa caut o femeie sa fiu bun cu ea, apoi sa fiu dezamagit ca ea nu apreciaza???
Ce-am inebunit la cap?
Sunt bun cu oricine dar nu astept nimic in schimb. Si-s fericit pentru ca nu am asteptari


Nu toti au norocul asta :))  daca nu ai cautat, cum a venit? Cum v ati intalnit ?

#266
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,859
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAllx155, on 23 ianuarie 2023 - 09:15, said:

Nu toti au norocul asta Posted Image)  daca nu ai cautat, cum a venit? Cum v ati intalnit ?

La prima i-a cazut o batista. Ca-n filmele romantice, sau a aruncat-o ea, dracu stie
La ultima, printre masini unelte. Ca-n filmele comuniste. Erau doar 2 bunaciuni intr-o sectie de 40 de barbati, asa ca am avut de munca, :lol:

Noroc zici?
Heah, cu vreo 6 luni inainte sa devenim prieteni am refuzat sa merg la revelion la ea acasa, invitat fiind.
Nu mai stiu de ce ma suparasem, dar mi se rupea.
N-am facut NICI UN compromis. Si nici ea. 2 ani prieteni, apoi casatoria.
Dupa o iubire dementiala cu bogata.

Fara gasti (am zis ca mi-am luat-o de cateva ori ca eram singur si, de pe la asta bogata de pe strada... erau bande care o vizau)
Eram bun la fuga, :lol:
Faceam rugby si aveam sprint bun.
Cand o duceam acasa aveam sireturile stranse la adidasi, :lol:

Cum ar proceda acum?
:lol:
La ce "oferte" vad pe strada, nu cred ca as ti interesat.
Probabil in cercuri de sportive, voluntari, aparatorii drepturilor animalelor, mers pe munte.
In nici un caz arzoaice. As pierde timpul si umple forumul de dileme

#267
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View Postsmoke, on 22 ianuarie 2023 - 21:12, said:



spre deosebire de tine, care esti spuma inteligentei si bunatatii right? dupa cum a decurs pana acu topicul asta nu o sa nimeresti mai bine, dimpotriva...mai ales ca lucrezi si la hr :)))))))


Tu ai nimerit foarte bine in viata de stai aici si iti versi frustrarile de acasa 😂😂 interneaza te la un centru. O sa fi mult mai fericit acolo. Garantez

#268
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Când te deranjează mesajele postate apasă butonul de raport, nu răspunde cu nesimțire.
Îți spun asta pentru cazul în care o să mai deschizi vreun topic aici - ăsta se închide.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate