Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Recomandare monitor 4k IPS

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
pcezar

pcezar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 21.08.2005

View Postvirginu92, on 06 septembrie 2023 - 20:50, said:

Mi-a venit monitorul, dezamagire totala in privinta ...

Vezi pe rtings (bifează în dreapta 3840 x 2160 ) are contrast 1.200:1.

Edited by pcezar, 07 September 2023 - 20:46.


#20
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
De 2500 lei mai bine luai PS5 si foloseai tv.

#21
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postvirginu92, on 07 septembrie 2023 - 08:35, said:

negru ii total nonexistent pur si sinplu ii gri/silver….
Singura tehnologie care o sa iti ofere un negru negru este cea OLED.
Cel mai apropiat de OLED se afla VA care insa are alte probleme (ghosting, mai ales vertical). IPS-urile for avea mereu acel "glow". Ii spune IPS glow pentru ca e specific tehnologiei.

#22
virginu92

virginu92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 01.01.2014

View Postro_explorer, on 09 septembrie 2023 - 12:20, said:



Eu stiam ca IPS ii mai bun decat VA, eu credeam ca VA ii la mijloc de tn si ips.
Faza ii ca am avut in trecut un ips AOC non gaming si nu avea probleme cu contrastul de negru era chiar okay monitorul cand venea vorba de unghiul de vizualizare.
Oh well, daca nu ma impac cu monitorul asta, am sa-i iau un firestick si il dau lu maica-mea sa-l foloseasca pe post de tv :lol: .
Dar sa zicem ca pe viitor imi iau altul de data asta sa fie fara probleme de contrast si unghiuri vizualizare , la un buget mai mare sa zicem 1.500 lire, ce as putea lua? presupun ca sunt OLED-uri in bugetul asta, de gaming.

#23
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu am un Dell AW3423DW si nu a costat 1500 de lire (banuiesc ca sterline). Nici ieftin nu a fost ... dar, lumanarea aia a ta arata cum trebuie (chiar se vede un pic de glare de la lentila cu care a fost facuta poza) ...

Attached File  Screenshot 2023-09-10 204620.jpg   185.24K   21 downloads

Monitorul mic din stanga e un IPS ordinar - dar imaginea e supraexpusa de la telefon (nu se vede asa luminor si sters in realitate).

#24
Arthos

Arthos

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,415
  • Înscris: 01.11.2004
@ro_explorer : daca mai scadeai un pic ISO puteai elimina si bleeding-ul ledurilor de la tastatura minune :>

#25
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Bleed-ul de la tastatura e acolo indiferent de ISO - e un G915 TKL care are bleed natural - se vede si ziua.
Ideea era sa se vada lumanarea , tastatura a intrat in cadru pentru ca acolo era pozitionata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate