Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ajutor pentru salvarea unei Doamne si a 40 de caini!

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,982
  • Înscris: 30.11.2021
O asociatie de protectie a animalelor s-a hotarat sa ajute o persoana si pe cele 40 de suflete pe care le avea in ingrijire, sa se duca din Oltenia pana la Constanta, sa salveze cele 40 de animale si persoana care avea grija de ei.
Link:
https://www.facebook...F1APmMdVRxJMFml
Attached File  Mariuta.jpg   173.74K   87 downloads

Va rog! Daca doriti si puteti sa ajutati cu orice suma, este o cheltuiala financiara destul de importanta sa organizezi un transport pentru 40 de caini si 1 persoana, de la Constanta pana in Oltenia.

Se poate dona prin SMS, prin Revolut, cont bancar, oricum puteti voi sa ajutati.

CUM POȚI AJUTA:
Asociatia pentru Protecția Animalelor "Mariuta"
🐎BRD Bank
IBAN Ron: RO63BRDE170SV37819291700
IBAN Euro: RO18BRDE170SV40406211700, SWIFT code: BRDEROBU, BIC code: BRDE
🐎PayPal: [email protected]
Revolut: (0732) 358 406
🐎Mâncare: https://www.paws-hop...ciatia-mariuta/
🐎Donație recurentã prin SMS, trimite doar textul CAI la 8845

Edited by MindArchitect, 08 January 2023 - 17:09.


#2
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
In acelasi text apare o informatie in dublu sens, o data scrieti ca persoana se va deplasa de la Constanta in Oltenia, a doua oara scrieti ca se va deplasa din Oltenia la Constanta. Gestul e laudabil dar informatia e controversata.

#3
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Mi se pare corect să reformulăm postarea - pentru că din textul complet rezultă o situație ușor diferită față de situația din primul paragraf.
Adică se scrie că „O asociatie de protectie a animalelor s-a hotarat sa ajute o persoana si pe cele 40 de suflete pe care le avea in ingrijire, sa se duca din Oltenia pana la Constanta, sa salveze cele 40 de animale si persoana care avea grija de ei.”

După aceea se cere ajutor financiar pentru această operațiune - deci cred că mai corect ar fi să spunem :
O femeie în vârstă aduna diverși câini de pe stradă și îi ținea în curte. Deși la un moment dat era clar că nu se va mai putea ocupa de ei a continuat așa și nu s-a ocupat să ia legătura cu asociații ori oameni care ar putea avea grijă de acei câini, astfel că la un moment dat a ajuns oarbă (că așa rezultă din text) și fără bani.
În acel moment o asociație s-a hotărât să transporte acei câini și pentru asta s-a hotărât să ceară ajutor de la oameni și probabil după aceea se vor cere bani de la oameni pentru a hrăni acei câini. (că mâ gândesc că dacă nu sunt bani pentru transport este putin probabil să existe pentru mâncare/vaccinuri )

Îmi aduc aminte că în urmă cu câțiva ani am aflat despre povestea unui preot de printr-un sat. Acolo în sat era o familie unde bărbatul era betiv si familia trăia într-o sărăcie lucie, dar avea două fete care învățau foarte bine. Ei bine preotul din sat a discutat cu acel bărbat să o lase pe fata cea mare să învețe (din clasa a 9- a sau a 10-a tatăl voia să o ducă la munca cu ziua), a discutat cu diverși oameni, a mers la un liceu din oraș și a prezentat cazul fetei, iar profesorii de acolo au fost de acord ca în clasale 11- 12 să facă pregătire gratuit cu acea fată și alți câțiva copii în situații similare, s-a certat periodic cu tatăl pentru ca acesta să nu mai bea - iar fata a dat la facultatea de medicină și a intrat printre primii.

Mie personal mi se pare remarcabil ce a făcut acel preot - nu cred că am mai auzit vreodată de inițiative în care să fie ajutați copiii să învețe - în general sunt strângeri de fonduri pentru oameni bolnavi ori pentru animale

Eu nu am văzut să fie mediatizate astfel de situații - pe stradă periodic vin diverși care cer ajutor pentru copii cu diverse probleme medicale, la Forza ZU am văzut recent că s-a făcut o campanie pentru a ajuta oameni bolnavi, perioadic văd diverse campanii de ajutor pentru câini fără stăpân.
Am toată compasiunea pentru oameni bolnavi ori pentru animale care nu au ce mânca - poate ar trebui însă să strângem niște bani și pentru copii care ar vrea să învețe dar nu pot pentru că trebuie să meargă la muncă din clasa a 9 - a ca să compenseze pentru tatăl alcoolic.

#4
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,982
  • Înscris: 30.11.2021

 rim80, on 08 ianuarie 2023 - 18:06, said:

In acelasi text apare o informatie in dublu sens, o data scrieti ca persoana se va deplasa de la Constanta in Oltenia, a doua oara scrieti ca se va deplasa din Oltenia la Constanta. Gestul e laudabil dar informatia e controversata.
Citeste cu atentie.

"O asociatie de protectie a animalelor s-a hotarat sa ajute o persoana si pe cele 40 de suflete pe care le avea in ingrijire, sa se duca din Oltenia pana la Constanta, sa salveze cele 40 de animale si persoana care avea grija de ei."
Scrie destul de clar ca asociatia respectiva o sa se deplaseze pana la Constanta.

Si apoi de la Constanta trebuie sa se intoarca inapoi.
"Daca doriti si puteti sa ajutati cu orice suma, este o cheltuiala financiara destul de importanta sa organizezi un transport pentru 40 de caini si 1 persoana, de la Constanta pana in Oltenia."

Sa nu imi spui ca ai citit un text dar nu ai priceput ce ai citit!?
Dragut mesajul cu "gestul laudabil" dar ai trimis si tu un SMS? Sau a fost doar asa un mesaj pasiv agresiv. Hai sa incerc sa scriu ceva inteligent si apoi sa scriu "laudabil gestul", egal cam ca aia care distribuie pe facebook dar nu doneaza 1 leu pentru nimic.

 Turcalet, on 08 ianuarie 2023 - 18:36, said:

Mai degraba as hrani un om decat un caine.
Si cine te opreste? Este vorba si despre o persoana.
Sau crezi ca de atatia ani de cand donez, de cand mai promoez cate o asociatie, crezi ca mesajul tau este singurul mesaj romanesc de stat cu manutele in buzunar si dat cu parerea ca de ce nu se doneaza pentru copilasi, pentru azilele de batrani, plantat copacei!?

Cati bani ai donat in 2022? Sau a fost asa un mesaj la plictiseala.

 cristirg, on 08 ianuarie 2023 - 18:51, said:

de copii orfani nu ati auzit ?
Crezi ca este primul mesaj pe care-l citesc de genul asta?
Cine te opreste sa faci subiecte despre donat catre orfelinate, donat catre asociatiile respective?

Sau erai plictisit, Duminica seara, ce ai zis? Hai ca eu sunt destept, ce tot doresc astia sa salveze o batranica oarba, ia sa le zic eu, ca probabil nu au mai auzit pana acum vreun romanas care vrea si el sa faca pe desteptul, hai sa le zic ca de ce nu doneaza catre copilasi din orfelinate? Hai ca ma simt mai bine si familiei mele o sa ii mearga mult mai bine.

 spider8, on 08 ianuarie 2023 - 18:55, said:

O femeie în vârstă aduna diverși câini de pe stradă și îi ținea în curte. Deși la un moment dat era clar că nu se va mai putea ocupa de ei a continuat așa și nu s-a ocupat să ia legătura cu asociații ori oameni care ar putea avea grijă de acei câini, astfel că la un moment dat a ajuns oarbă (că așa rezultă din text) și fără bani.
În acel moment o asociație s-a hotărât să transporte acei câini și pentru asta s-a hotărât să ceară ajutor de la oameni și probabil după aceea se vor cere bani de la oameni pentru a hrăni acei câini. (că mâ gândesc că dacă nu sunt bani pentru transport este putin probabil să existe pentru mâncare/vaccinuri )

Am toată compasiunea pentru oameni bolnavi ori pentru animale care nu au ce mânca - poate ar trebui însă să strângem niște bani și pentru copii care ar vrea să învețe dar nu pot pentru că trebuie să meargă la muncă din clasa a 9 - a ca să compenseze pentru tatăl alcoolic.
De unde era clar ca nu o sa isi mai permita sa hraneasca acele animale?
Conteaza bine pe care l-a facut pana in momentul in care nu si-a permit sa mai ingrijeasca acele animale si apoi sunt alte persoane care o sa ii intoarca binele facut. Batranica o sa fie preluata, o sa fie dusa la doctor.
Caini respectivi or sa fie dusi la adapostul de la asociatie, la randul lor sa le fie acordat ajutor medical.

Ete tocmai bine pe care l-a facut, sa ajute acele animale, a atras atentia celor de la asociatie care o sa se ocupe si dea si de animalele respective.
Toate asociatiile lucreaza pe donat si redirectionat 3.5% din bani de la stat.
Ca donezi tu sau ca scrii mesaje ciudate, batranica respectiva si animalele respective tot or sa ajunga la doctor si or sa primeasca tratamentul de care au nevoie.
Daca ai da click link ai vede cat de mare este asociatia respectiva si cat de important este ca oameni sa doneze cu inima curata. Ai scris sa para ca daca nu doneaza careva batranica respectiva nu o sa fie ajutata. Cea ce este fals. Batranica si animalele respective or sa fie ajutate si daca nu donezi si daca donezi. Donarea banilor are rolul de a face sa mearga mai departe asociatia.
Nu este despre doar a rezolva un singur caz.

Si cine te opreste sa faci subiecte si sa promovezi o asociatie care strange bani pentru copilasi? Nu iti pare lipsit de logica si coerenta mesajul tau?
Este un mesaj tipic romanesc, hai sa fac pipi pe munca astura, sa nu donez nimic, sa nu misc un deget, dar sa ii invat eu cum trebuia facut, din fata unui calculator si fara sa donez nimic sau sa misc un deget.

Edited by MindArchitect, 08 January 2023 - 19:11.


#5
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006

 MindArchitect, on 08 ianuarie 2023 - 19:09, said:

...........................
De unde era clar ca nu o sa isi mai permita sa hraneasca acele animale?
.......................................
Daca ai da click link ai vede cat de mare este asociatia respectiva si cat de important este ca oameni sa doneze cu inima curata. Ai scris sa para ca daca nu doneaza careva batranica respectiva nu o sa fie ajutata. Cea ce este fals. Batranica si animalele respective or sa fie ajutate si daca nu donezi si daca donezi. Donarea banilor are rolul de a face sa mearga mai departe asociatia.
Nu este despre doar a rezolva un singur caz.

Si cine te opreste sa faci subiecte si sa promovezi o asociatie care strange bani pentru copilasi? Nu iti pare lipsit de logica si coerenta mesajul tau?

............................................
Este un mesaj tipic romanesc, hai sa fac pipi pe munca astura, sa nu donez nimic, sa nu misc un deget, dar sa ii invat eu cum trebuia facut, din fata unui calculator si fara sa donez nimic sau sa misc un deget.

O să încerc să îți răspund punctual :
În mesajul inițial se spune că femeia este bătrână, singură și nu mai vede - nu se spune că a avut un accident neasteptat și brusc a rămas fără bani și a orbit - deci rezultă presupunerea rezonabilă că a avut probleme de vedere progresive, probabil și o cataractă, astfel că acum nu mai vede. Toate problemele astea apar la un moment dat și se agravează cu vârsta - deci era clar că problema cu vederea odată ce a apărut se va agrava - adică era previzibilă
Dacă ar fi avut o pensie mare sau vreo sută de mii de euro în bancă este clar că ar fi avut de unde să hrănească acei câini - dar în mesaj scrie că nu are cu ce să îi mai hrănească, deci este clar că nu are nici pensie mare și nici bani mulți - probabil pentru hrana câinilor se baza pe soluții provizorii - că dacă avea contract pe 5 ani plătit în avans cu vreun producător de mâncare sigur ar fi avut ce să lea dea de mâncare - ori dacă vedea din ce în ce mai rău era previzibil că lucrurile se vor agrava - adică lucrurile au evoluat progresiv, de aceea cred eu că la un moment dat în trecut era clar că va ajunge în această situație

Te cred pe cuvânt că asociația este mare - și nu am intenționat să critic asociația, doar mi-am exprimat regretul că astfel de inițiative se fac majoritar pentru oameni bolnavi ori pentru animale și mult mai rar pentru oameni sănătoși care ar avea nevoie de un ajutor pentru a învăța astfel încât în loc să ajungă muncitori cu ziua să ajungă doctori/profesori etc.

Eu nu pot să ajut o asociație care strânge bani pentru copilași care vor să învețe - pentru că nu știu nicio astfel de asociație.
Tu pe de altă parte dacă pui atâta suflet pentru acești câini îmi pari un om cu suflet bun (și o zic pe bune, nu la misto), deci cred că așa cum ajuti această asociație de protectie a animalelor ai putea ajuta și o asociație care ajută copii să învețe.

Referitor la faptul că mesajul meu ar fi tipic românesc :
-eu nu te învăț cum să faci ori ce să faci- doar îți spun ce am înțeles din mesajul pe care l-ai postat;
-mi se pare normal să îmi spun punctul de vedere, chiar dacă este contrar punctului tău de vedere - asta este esența democrației și a libertății de exprimare - iar dacă tu ai văzut-o ca pe o critică a activității tale nu am ce să zic;
-îmi dau seama că probabil esti implicat în această asociație de ajutorare a animalelor dar trebuie să înțelegi că nu toți oamenii au aceleași priorități și nu toți oamenii văd lucrurile la fel;

#6
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,982
  • Înscris: 30.11.2021
Stii vorba aia? Ne apucam sa discutam despre democratie si treburi extra pe un subiect despre donat?
In loc sa fie mesaje ca in strainatate sau ca pe facebook, unde isi asuma fiecare cu utilizatorul adevarat, nume prenume, poza reala. Sa fie mesaje "am donat".
Ne apucam sa dezbatem treburi extra?

Fiecare strange bani, promoveaza ce asociatie doreste. Mesaje lungi pentru a scrie esentialul "trebuie să înțelegi că nu toți oamenii au aceleași priorități și nu toți oamenii văd lucrurile la fel;"
In loc de a se dona cativa lei, a se trimite un sms la 8845 cu cavantul CAI.

Iti multumesc ca iti pare ca sunt un om cu suflet bun, stii care este treaba? La fiecare subiect de ajutare a cuiva, nu conteaza ca este om, caine, pisic, a se face curatenie pe malul unui rau, la fiecare subiect sunt care scriu sa fie in treaba.

Daca faci subiect ca se face actiune pentru curatarea unui rau, lac, unei zone care nu este curata, ca poti sa mergi si la intrarea unui oras sau intr-un parc. Daca faci actiune, apar mesaje care zic? Da de ce faceti asta? Puteati sa faceti asta pentru niste batranei.
Daca te duci la batranei? Sunt care apar ca de ce nu faceti pentru copilasi?
Daca faci pentru copilasi? Ca de ce nu faci pentru spitale sau pentru centrele de plasament sa nu mai ajunga acolo.

Este o retorica ciudata pe care nu o vezi in alte tarisoare, care nu ar trebui sa existe.
Sunt in primul subiect la metode de donat de doar cei care nu doresc nu doneaza.
Ca inainte erau si mesaje "Dar de ce nu aveti SMS? Dar de ce nu aveti Revolut? Dar de ce nu aveti conturi bancare".


Chestia este atitutudinea asta putin ciudata a romanilor.

Ok? Nu esti cu animalele, nu te intereseaza persoanele trecute de o anumita varsta, doneaza pentru orice doresti tu dar nu sicana pe careva care incearca sa faca bine si care isi rupe cateva minute si se asteapta si la ceva stres cand face un asemenea subiect.

Noi in Romania ducem lipsa de facut fapte astea bune, de facut curatenie, treburi simple, civic, de donat cativa lei.
Impreuna suntem mai puternici.
Statul asta este, chiar daca am votat, nu am votat, tot astia ne conduc si din pacate trebuie sa ne mai descurcam si singuri, sau de ce sa fim singuri cand putem sa ne unim pentru a face fapte bune?

Edited by MindArchitect, 08 January 2023 - 20:07.


#7
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
Acum cativa ani am cunoscut un baiat care avea o asociatie d-asta si primea donatii in mancare pentru caini de undeva de prin Anglia, mancare pe care o vindea unui cabinet veterinar. Avea 3 custi cu 5 caini in ele, pe care le poza si le punea pe fesbuc, impreuna cu un text lacrimogen.
Asa ca am devenit oarecum sceptic in ce priveste oengeurile astea fantoma, care, aparent in Romania sunt aproape la fel de multe ca institutiile publice.

#8
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007

 rim80, on 08 ianuarie 2023 - 18:06, said:

In acelasi text apare o informatie in dublu sens, o data scrieti ca persoana se va deplasa de la Constanta in Oltenia, a doua oara scrieti ca se va deplasa din Oltenia la Constanta. Gestul e laudabil dar informatia e controversata.
Daca tot s-a facut atata analiza pe text, ma bag si eu sa iti spun ca te-ai grabit sa citesti, informatia respectiva nefiind controversata.
Ai doua pasaje de text care unu se refera la drumul "dus", iar celalalt la "intors":
1. "O asociatie de protectie a animalelor s-a hotarat [...] sa se duca din Oltenia pana la Constanta, [...] ";
2. "sa organizezi un transport [...] de la Constanta pana in Oltenia. ".

Iar "on-topic" nu e nimic de discutat, suntem pe aria "Ajutor umanitar", deci citim, iar daca ne intereseaza cautam mai multe informatii ori daca nu ne intereseaza mergem mai departe.

#9
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022
Rezonabil e ca acei caini sa stea in locuri special amenajate, iar daca nu sunt adoptati in doua saptamani, sa fie eutanasiati,

LA  FEL CA  AFARA !!!

#10
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Daca e cineva interesat, stiu caz verificat si ultra-verificat de fetita cu cancer, 3 operatii, 2 sau 3 ture de citostatice, familia a vandut tot ce avea, inca nu s-au strans bani pentru tot tratamentul, familia inca e in suspans, aia din Turcia, unde au fost indrumati de catre medicii de la noi, sunt destul de scumpi si nu te iarta cu banii. Cine e interesat de iban si dovezi, PM.

Caz cu 100 de caini stiu si eu, o femeia i-a bagat la curte, intr-un sat, terorizand toti locuitorii cu miros si latraturi, aparata din spate de avocati si ong-uri. Nu recomand, persoanele de genul au probleme psihice de obicei.

Iar ONG-urile sunt aproape toate facute de hoti care iau cainii din adaposturi si apoi ii lasa pe strazi sau ii tin ca sa sifoneze fraierii de bani, folosesc 5% pentru caini, restul in buzunare la ei. Sunt care au fost prinsi si rupand picioare pa catelusi sa ii filmeze pentru impresie, sa creasca donatiile si mai mult.

Edited by Cyanid3, 08 January 2023 - 21:11.


#11
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Cainii aceia vor fi sterilizati? Altfel asociatia n-a facut nimic, iar in 6 luni se vor trezi cu 100 de caini. In postare nu scrie nimic despre asta.

#12
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

 Cyanid3, on 08 ianuarie 2023 - 21:08, said:


Caz cu 100 de caini stiu si eu, o femeia i-a bagat la curte, intr-un sat, terorizand toti locuitorii cu miros si latraturi, aparata din spate de avocati si ong-uri.

Si asta e cam la fel.

[ https://scontent.flhr11-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/323281464_467489285397497_3740445778181078621_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=EvckPSYcGmIAX_nQsHc&_nc_ht=scontent.flhr11-1.fna&oh=00_AfA87tB1MJ2He-HZSpZ3COR2_bku9Y_AUHqiNdjP9HTdkg&oe=63BFB4BE - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,982
  • Înscris: 30.11.2021

 wiseguy76, on 09 ianuarie 2023 - 06:23, said:

Si asta e cam la fel.

Dragut sa pui poza cu o femeie fara sa citesti despre ce este vorba.

 pufonel, on 08 ianuarie 2023 - 22:50, said:

Pufonel? Ti-a fost lasat link catre pagina oficiala a asociatiei respective unde puteai intreaba orice doreai tu, desigur fata de forum... trebuia sa intrebi folosind numele adevarat.

 Cyanid3, on 08 ianuarie 2023 - 21:08, said:

Caz cu 100 de caini stiu si eu, o femeia i-a bagat la curte, intr-un sat, terorizand toti locuitorii cu miros si latraturi, aparata din spate de avocati si ong-uri. Nu recomand, persoanele de genul au probleme psihice de obicei.

Iar ONG-urile sunt aproape toate facute de hoti care iau cainii din adaposturi si apoi ii lasa pe strazi sau ii tin ca sa sifoneze fraierii de bani, folosesc 5% pentru caini, restul in buzunare la ei. Sunt care au fost prinsi si rupand picioare pa catelusi sa ii filmeze pentru impresie, sa creasca donatiile si mai mult.
Tu esti pe treaba ta? Ca am observat ca ti-ai dat cu parerea despre cei care ajuta animale.

Asociatia respectiva nu elibereaza caini, cai, magari, pasari, orice adopta, nu elibereaza pe strazile de care zici.
Deci ai postat o prostie.

De ce ar eliberea caini pe strada si de ce ar sifona bani de la fraieri cand totul este transparent?
Stii un caz social, ia de un subiect nu stai doar tu cu informatia respectiva si nu incerca sa ajuti cu nimic.

 yekun, on 08 ianuarie 2023 - 21:05, said:

Rezonabil e ca acei caini sa stea in locuri special amenajate, iar daca nu sunt adoptati in doua saptamani, sa fie eutanasiati,
Da de ce? Nu este adapost de stat sa-i omoare, este o idiotenie sa omori saracele animale asa ca vrei tu, la 14 zile sa omori tot ce ai salvat.
Asta este lipsit de logica.
Ia de sterilieaza, ia de le da spre adoptie, nu te apuca sa omori tu ceva sarace animale ca te incurca.

 Stecheru, on 08 ianuarie 2023 - 21:03, said:

Daca tot s-a facut atata analiza pe text, ma bag si eu sa iti spun ca te-ai grabit sa citesti, informatia respectiva nefiind controversata.
Ai doua pasaje de text care unu se refera la drumul "dus", iar celalalt la "intors":
1. "O asociatie de protectie a animalelor s-a hotarat [...] sa se duca din Oltenia pana la Constanta, [...] ";
2. "sa organizezi un transport [...] de la Constanta pana in Oltenia. ".

Iar "on-topic" nu e nimic de discutat, suntem pe aria "Ajutor umanitar", deci citim, iar daca ne intereseaza cautam mai multe informatii ori daca nu ne intereseaza mergem mai departe.
A fost interesant de citit cata ura, hate, pot sa posteze, idei nebune cu omorat animalele, sau cu ONG-urile facute de hoti.

Persoanele care au scris mesajele respective ma mir ca respira.

De acum inainte o sa dau raport la orice mesaj este pe langa subiect.
Se vorbeste doar despre donat bani, atat, nu ca ONG-urile sunt facute de oameni care vor sa fure bani oamenilor, nu ca sa fie omorate toate animalele dupa 14 ca asa zice un softpedist ca atat poate pe el sa-l duca mintea.

 wiseguy76, on 08 ianuarie 2023 - 20:54, said:

Acum cativa ani am cunoscut un baiat care avea o asociatie d-asta si primea donatii in mancare pentru caini de undeva de prin Anglia, mancare pe care o vindea unui cabinet veterinar. Avea 3 custi cu 5 caini in ele, pe care le poza si le punea pe fesbuc, impreuna cu un text lacrimogen.
Asa ca am devenit oarecum sceptic in ce priveste oengeurile astea fantoma, care, aparent in Romania sunt aproape la fel de multe ca institutiile publice.
Da ai dat click, te-ai interesat de ONG-ul respectiv sau doar ai postat o prostie sa te afli si tu in treaba?

Cica ONG-uri fantoma, ca ala vindea mancarea unui cabinet veterinar.
Si de ce nu l-ai reclamat? Sau te-ai gandit ca o sa postezi tu un mesaj inteligent peste cativa ani, sa ii arati tu cat de destept esti.

Vrei sa te documentezi? Dai click si verifici ONG-ul, cat de transparent este.

Pentru persoana care zicea ca nu se face nimic daca nu doneaza el sau ce alte idei nebune mai putea sa tasteze:
Au fost la persoana respectiva, a fost salvata impreuna cu animalele respective.
PUNCTUAL, nu la nivel de softepdist anonim care scrie mesaje pline ura, hate, sa se afle in treaba.
https://www.facebook...Ckqp9pBD1erbc5l


Pe viitor invatati ce este de facut, nu ca stiti voi pe cineva care stie pe cineva, ca sa nu donam 1 leu pentru o persoana trecuta de o varsta ca tot asa, stiti voi, cine stie ce manevre sunt in spatele ONG-urilor transparente, OCULTA MONDIALA! SOROS! Daca dati SMS cu donat ceva, va copiaza toate datele, mai bine sa nu faci vreo incercare sa ajutati pe careva.

Edited by MindArchitect, 09 January 2023 - 20:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate