Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Ce cauta Andrew Tate in Romania ?

* * - - - 10 votes
  • Please log in to reply
710 replies to this topic

#649
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

 tfmercedez, on 17 iulie 2023 - 19:31, said:

Pe langa asta mai sunt si ipocriti, infatuati etc.  
Am cautat  ceva pe twitter, si am ramas mirat sa vad ca alde elon musk il urnareste pe tate. Am zis, wtf in plm, really?
Apoi dau de o postare a retelei de PR (public relations) a lui tate, ceva misogin la maxim. Adica pun o poza cu niste modele plus size,  la care ei fac remarca "grotesque", si mai jos in comentarii toti
Hai sa fim seriosi , poza aia chiar e groteasca si groteasca nu pentru ca tipa e urata ci pentru ca se merge pe ideea ca frumusestea e interioara mai nou. Nu mai conteaza ca e ditamai balena , ca e urata cu crengi sau ca are ditamai mataranga atarnandu-i intre picioare , e o femeie frumoasa . Asta e mesajul transmis si lipa de coloana vertebrala care pare sa raspandeasca cu viteza

Barbati care devin miss univers , balene pe prima pagina la playboy , femeile frumoase nu mai la moda mai nou.

Cine-s ipocritii ?

Nu le iau apararea dar nu-i poti blama de ipocrizie cand zic ca poza e groteasca pentru ca e. E o grasa plina de vergeturi !

#650
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 Noua_pe_site, on 17 iulie 2023 - 23:07, said:

Hai sa fim seriosi , poza aia chiar e groteasca si groteasca nu pentru ca tipa e urata ci pentru ca se merge pe ideea ca frumusestea e interioara mai nou. Nu mai conteaza ca e ditamai balena , ca e urata cu crengi sau ca are ditamai mataranga atarnandu-i intre picioare , e o femeie frumoasa . Asta e mesajul transmis si lipa de coloana vertebrala care pare sa raspandeasca cu viteza

Barbati care devin miss univers , balene pe prima pagina la playboy , femeile frumoase nu mai la moda mai nou.

Cine-s ipocritii ?

Nu le iau apararea dar nu-i poti blama de ipocrizie cand zic ca poza e groteasca pentru ca e. E o grasa plina de vergeturi !

Te rog, o sa superi lumea ca nu e corect :lol: Posted Image

#651
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010
My bad , mi-am uitat manierele acasa , am uitat ca tre sa fiu ipocrita si ca nu trebuia sa explic omului semnificatia pozei respective Posted Image

Edited by Noua_pe_site, 17 July 2023 - 23:25.


#652
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007

 Noua_pe_site, on 17 iulie 2023 - 23:07, said:


Hai sa fim seriosi , poza aia chiar e groteasca si groteasca nu pentru ca tipa e urata ci pentru ca se merge pe ideea ca frumusestea e interioara mai nou. Nu mai conteaza ca e ditamai balena , ca e urata cu crengi sau ca are ditamai mataranga atarnandu-i intre picioare , e o femeie frumoasa . Asta e mesajul transmis si lipa de coloana vertebrala care pare sa raspandeasca cu viteza

Barbati care devin miss univers , balene pe prima pagina la playboy , femeile frumoase nu mai la moda mai nou.

Cine-s ipocritii ?

Nu le iau apararea dar nu-i poti blama de ipocrizie cand zic ca poza e groteasca pentru ca e. E o grasa plina de vergeturi !
Corect, si pentru asta este datoria unora ca tate sa isi dea cu parerea, in loc sa-si vada ei de parnaie.

Nu vad nici o problema la Ashley Graham,
https://en.m.wikiped...i/Ashley_Graham

isi vede de cariera ei si se pare ca are succes in ciuda misoginismului promovat de  alde tate.

Holly shit, se pare ca are 21 de milioane de urmaritori pe instagram, de urata ce e.

Edited by tfmercedez, 18 July 2023 - 00:44.


#653
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

 tfmercedez, on 18 iulie 2023 - 00:44, said:


isi vede de cariera ei si se pare ca are succes in ciuda misoginismului promovat de  alde tate.


Holly fucking shit !
Gagica zilei , postezi zilnic acolo. IN ce categorie din pozele alea ai pune-o tu pe Ashley?

She is a body activist who speaks out about body positivity and self-acceptance, particularly for women.


Si Mulvaney are nush cate milioane de urmatori , pe ala il gaseste lumea hot ca barbat sau ca femeie ? Sau ca lesbiana mai nou?

#654
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Mai nou inteleg ca Miss CobraT8 da in judecata niste "așa-zise victime" .

#655
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 tfmercedez, on 18 iulie 2023 - 00:44, said:

Corect, si pentru asta este datoria unora ca tate sa isi dea cu parerea, in loc sa-si vada ei de parnaie.

Nu vad nici o problema la Ashley Graham,
https://en.m.wikiped...i/Ashley_Graham

isi vede de cariera ei si se pare ca are succes in ciuda misoginismului promovat de  alde tate.

Holly shit, se pare ca are 21 de milioane de urmaritori pe instagram, de urata ce e.

Nu o sa mint, m-am uitat la cateva interviuri cu fratii petreus, in special cu andrew inima de leu.
IN afara contextului care-l promoveaza, a fost intrebat de ce ii place sa agite lumea.

A spus pentru ca furia aduce la rating si marketing.

De exemplu (spusele lui) oricine poate sa fie de acord ca, in general, un barbat este mai puternic ca o femeie.
Insa daca spui asta pe twitter, nu te baga nici dracu in seama.

Asa ca gasesti alte moduri de a o spune, transmitand acelasi mesaj, dar pe un alt ton.
Barbatii sunt mai puternici ca femeile => Femeile sunt slabe

Si uite asa, se gasesc sute de mii de oameni ca tine care sa ii comenteze chiar si din ura, si sa il tina in trend.
Ai facut fara sa vrei exact ce faci si cei pe care se bazeaza fratii petreus.

Te-ai enervat, si ai postat despre ei pe forum.
Gandeste-te acum daca eram pe twitter, cu o audienta mult mai mare, si se gaseau 20 000 ca tine.

Mentinea acel tweet in top, el in trending, si ciclul nu se termina niciodata.
Se aduna 30 000 000 de vizitatori.

E irelevant daca 99% il urac si vin sa comenteze din ura
El se bazeaza pe cei 1%. Aia aduc banii.

Nici 1% nu trebuie sa fie. E de ajuns si 0,1%, sau chiar si 0,01% la audientele de pe twitter.

In fiecare zi apare un  baiat de 18-20 de ani, care nu are succes la femei si bani.
Stie ce e de facut, dar are nevoie sa i-o spuna unu ca tate.

Aia sunt clientii lui.

Si datorita celor 99% de persoane care il urasc si comenteaza cat de prost e Tate, ceilalti 1% aud de tate, aud exact ce vor sa auda.
Caci problema nu e ce spune, problema e ca in adanc, este adevarat, dar formulat intr-o maniera care instiga la ura.

Asta vinde. Asta face si televiziunea. Titlurile din ziar sau de la stiri.
"SOC, SOARELE SE INCINGE MAI DEVREME DECAT TREBUIA" ar fi cel mai bun exemplu recent.

Baietii astia vin din saracie din Luton.
Crezi ca au cel mai mic regret ca spun niste prostii pe net? Li se rupe + produc bani.
Faptul ca supara multi cum te-ai suparat tu, pe asta si mizeaza.

Iar ca o nota de subsol, este bine de tinut cont mereu ca 99,99% din tweeturile postate nici nu sunt postate de ei.
Sunt postate de o echipa de social media, care stiu FOARTE BINE ce fac, ce cuvinte instiga ura si atentia. Nu fac asta de ieri.
Este genul de echipa care o folosesc si politicienii nostri in campanie electorala.

Ce e trist nu este ce fac ei, sincer.

cel mai trist este numarul de oameni care pun botul, sau rata de conversie cum ar zice ei.

#656
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Fotomodelul ala umflat speculeaza piata, merge pe interes adica.
Si nu, nu-i normal ca un om sa fie asa gras. Omul nu se ingrasa ca ii vine sa manance mai mult, ci se ingrasa pt ca mananca prostii nesanatoase. Ca mancarea sanatoasa contine si ceva proteine si fibre si e satioasa de nu-ti trebuie mult si des. Deci grasimea aia nu doar ca-i surplus dar vine la pachet cu multe boli, datorate mancarii nesanatoase.

#657
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Slab sau gras, tot crapi intr-o zi.  Unora le plac masinile mici cu doua locuri decapotabile, altora le plac SUV urile cu 7 locuri, ca sa facem  o paralela, si in general nu e treaba nimanui sa cimenteze despre cineva. Ca e gay, ca e gras, ca e prost, ca e chel, blond, cu mustata, cu negi, cicatrici, stirb, culoarea ochilor, marimea urechilor, forma nasului, marimea piciorului.  
Atata timp cat cei care comenteaza nu obtin nimic, dar ii fac pe ceilalti sa se simta prost, este un gest urat.
De ce daca injuri pe cineva pe strada, daca il scuipi sau il lovesti poti fi amendat?  De ce sa comentezi despre o persoana legat se aspectul sau orice atribut legat de persoana sa?  Ai pareri nesolicitate, mind your own fuckin'  business.

 MarianG, on 18 iulie 2023 - 05:22, said:

Mai nou inteleg ca Miss CobraT8 da in judecata niste "așa-zise victime" .
stai ca exista si "tate-news"! Aveau acolo o stire, in legatura cu procesele tate, ca vezi doamne in sua s-a sinucis un individ care a fost acuzat de o tipa, una care l-a acuzat si oe tate de aceleasi chestii. Adica, uite saracu tate cui ii pica victima..
La care m-a dus gadul la Epstein, si ala s-a sinucis in urma  "acuzatiilor".

#658
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Si drogurile atunci ar trebui legalizate? Ce te deranjeaza pe tine ca ala se drogheaza?

Eu nu spun sa fie obezitatea ilegala, spun doar ca-i o boala, si nu-i ceva normal (pt ca se iau si altii). Dar sunt curios vizavi de droguri daca nici n-ai critica ca-s ceva daunator (daramite sa le interzici).

Exista un lucru diferit aici. Daca vezi un obez n-o sa-l critici, ca are probleme si probabil stie asta, asa ca nu-i rasucesti cutitul in rana. Eventual daca iti cere un sfat cum sa slabeasca ii dai.

Dar noutatea aici e ca astea incearca sa spuna ca obezitatea e ceva normal, si deci sa apara pe reviste ca si model de frumusete. Atunci e normal sa intervina lumea sa aduca aminte ca-i o boala / o problema, si chiar sa atraga atentia asupra sarlatanilor care speculeaza aspectul asta.

Edited by bursucelu_viesel, 18 July 2023 - 12:54.


#659
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Majoritatea celorncare slabesc spectaculos recirg la interventii chirurgicale cu risc ridicat de deces, abdomenoplastia sau operatia de reducere a stomacului. Obezitatea este un efect secundar in cele mai multe cazuri, stilul de viata, etc. Dar nu despre asta e vorba aici.

Eu am alta propunere: sa nu faca nici o zi de parnaie fratii tate, dar sa nu mai aibe dreptul la internet pe o perioada de ani. Nimic internet: conturi pe platforme sociale, banking, site propriu, e-mail, nimic.  In SUA au fost cateva cazuri in care criminalii cibernetici nu aveau voie sa se atinga de nici un fel de metoda electronica de telecomunicatii. Pana si comanda unei pizza era interzisa, trebuia sa roage pe cineva sa faca pentru el.

Edited by tfmercedez, 18 July 2023 - 14:32.


#660
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

 bursucelu_viesel, on 18 iulie 2023 - 09:51, said:


Si nu, nu-i normal ca un om sa fie asa gras.
Sa fie clar !
Nu ai niciun drept sa-i spui unui om ca e gras sau ca e urat atata timp cat grasul ala nu-ti face nimic.
Cand grasul incepe sa spuna ca e sanatos sa fii gras , ca tre sa te accepti asa gras cum esti fara sa faci nimic in privinta stoparii ingrasarii , atunci ai liber la comentarii :D

 tfmercedez, on 18 iulie 2023 - 12:24, said:


Atata timp cat cei care comenteaza nu obtin nimic, dar ii fac pe ceilalti sa se simta prost, este un gest urat.

Tu nu intelegi ce inseamna body activist se pare.
Nu are nimeni nimic impotriva ei ci a mesajului transmis. Ceea ce nu ar fi problema daca nu ar spune la 21 milioane de oameni ca asta ar fi noul standard de frumusete.
Ea intamplator e superba , are trasaturi faciale frumoase , are corp de clepsidra iar vetgeturile vin odata cu varsta si grasimea acumulata. E o femeie voluptoasa si-s convinsa ca exista barbati care nu ar zice nu la o adica.
Mesajul ei initial a fost ca fiecare femeie ar trebui sa se accepte asa cum este ( is de acord cu asta ) si sa se iubeasca pe sine indiferent de cate kile are. Problema majora e tentativa clara de a normaliza grasimea si de a insufla prostimii ca e sanatos sa fii gras si asta e partea groteasca la care se referea Tate.

#661
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 tfmercedez, on 18 iulie 2023 - 14:31, said:

Eu am alta propunere: sa nu faca nici o zi de parnaie fratii tate, dar sa nu mai aibe dreptul la internet
De ce? Cu ce te deranjeaza? Eu sunt de extrema stanga si nu ma deranjeaza (ca influenteaza tinerii inspre extrema dreapta. oricum cred ca sistemul e de extrema dreapta (si wokeness e doar o creatie a lor ca sa mai huleasca stanga. De exemplu daca stanga ar fi fost la butoane (ceea ce n-are cum dar de dragul exemplului) atunci ar fi asociat capitalismul direct cu teoria pamantului plat, si-atunci ti-ar fi fost jena sa fi de dreapta pt ca dreapta ar fi insemnat teoria pamantului plat).

Asta referitor la influenta tinerilor. In rest nu stiu, daca au sechestrat fete etc sa-si faca justitia treaba.
Asa in general nici eu nu prea cred in inchisoare ca pedeapsa. Ca si carantina da, daca-i un criminal violent fizic. Dar daca face smechereli pt bani, eu i-as pedepsii pe limba lor, adica luandu-le din bani (ca daca sta in inchisoare..mai mult le da lumea bani). Carantina in cazul asta e sa plateasca monitorizarea lui, ca sa nu faca prostii (sa fie monitorizat). Si mai grav in plus ar fi sa le iei pe viata un procent din venit/bani ca o taxa. Asta ar fi pedeapsa maxima.

Edited by bursucelu_viesel, 18 July 2023 - 15:14.


#662
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007

 bursucelu_viesel, on 18 iulie 2023 - 15:11, said:

De ce? Cu ce te deranjeaza? Eu sunt de extrema stanga si nu ma deranjeaza (ca influenteaza tinerii inspre extrema dreapta. oricum cred ca sistemul e de extrema dreapta (si wokeness e doar o creatie a lor ca sa mai huleasca stanga.
nu intelegi. Au folosit comunicatiile electronice pentru a savarsi faptele.
Daca cineva comite o fapta penala, furt/crima la care s-a folosit o masina, atunci faptasului i se suspenda permisul de conducere, se confisca si masina dupa caz.

Cat despre faptul a o tot dati cu wokismu, de parca ar fi ceva rau..
Pentru cei care nu sunt siguri la ce se refera recomand o explicatie

https://www.merriam-...dictionary/woke

#663
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Si daca o sa faca proxenetism clasic dupa asta? A scapat cu basma curata (doar ca n-are internet)?

Edited by bursucelu_viesel, 18 July 2023 - 16:09.


#664
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Macar pestii sunt cunoscuti pe strada lor, nu trebuie sa faca valuri sa fie "formatori de opinie".

#665
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Ce-o mai sucesti si tu..
La inceput am zis de aspectul de formatori de opinie, si mi-ai raspuns "nu intelegi. Au folosit internetul pt a savarsi faptele deci trebuie confiscat".
Acum, pare ca de fapt ce te deranja era partea de formatori de opinie..
Ma rog, o fi de la caldura..

Edited by bursucelu_viesel, 18 July 2023 - 21:27.


#666
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Nu am sucit nimic. Nu imi pune cuvinte in postare, unde am spus eu "trebuie confiscat"?
Era un exemplu, despre codul civil/rutier, unde se specifica daca infractiunea se savarseste folosind un autoturism, se suspenda permisul, iar dupa caz se confisca masina.
Cand un hot de lemne este prins in flagrant, se confisca lemnul taiat inclusiv drujba, masina folosita la furt.
Cei care sunt prinsi ca arunca gunoaie pe marginea drumului (moloz, deseuri din constructii) pe langa amenda se confisca si masina folosita.  Sunt mii de formatori de opinie care nu savarsesc fapte penale online. Dar pentru ca astia, fratii lu pește prajit, au comis mare parte din fapte prin intermediul online, ar trebui sa fie tinuti departe de internet. Meta le-a taiat mau' pe platformele sale. Nu si twitter.

Edited by tfmercedez, 18 July 2023 - 21:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate