Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Recomandare scoala soferi C+E in Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
Va salut!

Sunt in cautarea unei scoli de soferi pentru C+E in Bucuresti.
Acum cateva luni am luat si categoria D cu o alta scoala. Instructorul de acolo un om foarte ok...cu el as face si categoria C+E, doar ca am pierdut aproxoximativ 6 luni din cauza situatiei firmei lor. Nu stiu exact ce probleme au avut si nu-mi puteau elibera o adeverinta.
Mi-as dori intr-un fel sa continui cu aceasta scoala, dar mi-e teama sa nu patesc la fel, ori am avut eu atunci ghinion...
Acum imi indrept atentia catre scoala Teo, dar sunt un pic retinut dupa ce am citit review-urile pe internet.

Ca si preturi ar fi aprocimativ 3000 de lei doar scolarizarea la Teo si 4000 la cealalta scoala.

Orice parere si sfat mi-ar fi util. Multumesc mult!

#2
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
Îți recomand Auto Family Team SRL din Pantelimon. Gasesti numarul lor de telefon pe listafirme.ro

#3
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,179
  • Înscris: 09.01.2009
Sa   iti  zic  eu  de experienta mea  cu scoala Teo.Deci  in primul  rand s-au  ocupat pt mine de toata  birocratia  cu examenul medical.Apoi  incepi legislatia,dupa  ce  termini  orele  de legislatie dai un  test   ca la politie  ,numai ca este  pe  chestionar de  hartie.Apoi incepi  orele  de condus,dupa ce  termini orele de condus,alt  test.Plus  ca  eu am  facut  scola   acolo am  avut ocazia  sa  vad ce masini au.Masini   aprope noi,foarte   bine intretinute mecanic,nu   bagi in  viteza  cu  japca,nu  conduci  antichitati.partea  mai  putin placuta  este  ca a  fost putin  cam scumputa,dar a compensat am  luat carnetul din prima  si cu  0  puncte de penalizare la traseu.Refritor la  reviewuri  ,eu nu prea m-as lua  dupa ele.Pt   ca   in  perioada cat am  fost elev am  avut ocazia sa asist la sedinta altui cursant.Si  saracu instructor  trebuia sa  ii corecteze  traiectoria  la  fiecare  50 de m.Pt ca nu era in stare  sa mearga   drept,si il  auzeam zicandu-i  mergi intre   dungile astea  2 .Si era spre  sfarsitul orelor de  condus,avea  pogramare   la  traseu  peste  o  sapt  si nu  era  in stare sa  mearga  corect.Si dupa aceea  la  cateva  sapt l-am intrebat pe instructor ce a   facut la examen si mi-a spus ca a picat   si ca  s-a dus la scoala   si a facut scandal   ca din cauza instructorului a picat.Concluzia ,daca  stii  ca  ai  aptitudinile necesare  alege orice scoala  vrei ,dar daca   esti  afon in ale volanului,poti sa  faci  scoala si   cu  ayrton senna  ca  tot afon  ramai.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate