Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Acoperit sau NU de asigurarea CASCO?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
raduvi

raduvi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.12.2022
Are idee cineva daca am sanse sa repar displayul de la computerul de bord pe casco? Unul din copii a ramas ne supravegheat cateva minute si a apasat pe ecran, arata ca si cum ar fi fost lovit. Asigurator Allianz Tiriac.
Multumesc.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Raspunsul la intrebare il gasesti numai in contract.

#3
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
La subiect: cred ca prima data ar trebui sa citesti cu atentie contractul de asigurare. Ca nu se stie....

In afara subiectului, o gluma:
Intra si tu cu masina intr-un stalp, ceva, si zici ca din cauza impactului ai lovit ecranul :)
Stalpul sa nu fie pe domeniul public

#4
raduvi

raduvi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.12.2022
La riscuri acoperite vad in mare parte treburi ca cele de mai jos. Mai apare la excluderi "pagube produse vehiculului in cazurile in care: evenimentul a fost produs cu intentie de catre asigurat, beneficiar, contractant sau orice alta persoana asimilata acestora".

-Avarii accidentale cauzate de: ciocniri, loviri cu alte vehicule sau orice alte corpuri mobile sau imobile, rastunrari, derapari, zgarieturi, caderi, etc.
-Incendiu, transnet, explozie.
-ploaie torentiala, grindina, inundatie, furtuna.
-Furt (total sau partial/ parti componenete).

#5
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Ca sa nu mai pierzi vremea: NU.

#6
raduvi

raduvi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.12.2022

View Postclausio, on 22 decembrie 2022 - 19:29, said:

Ca sa nu mai pierzi vremea: NU.

Nu merge nici daca zic ca am franat sa evit un accident si a zburat un obiect in parabriz? :D

#7
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 02.06.2021

View Postcrocko.dilul, on 22 decembrie 2022 - 18:05, said:

Intra si tu cu masina intr-un stalp, ceva, si zici ca din cauza impactului ai lovit ecranul :)

Romanu' :))))))

#8
raduvi

raduvi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.12.2022
Poate daca zic ca am franat sa evit un accident si a zburat un obiect in ecran :)

#9
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
Am zis ca e gluma :)

#10
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007

View Postraduvi, on 22 decembrie 2022 - 20:45, said:

Poate daca zic ca am franat sa evit un accident si a zburat un obiect in ecran Posted Image

View Postcrocko.dilul, on 22 decembrie 2022 - 18:05, said:

...
Intra si tu cu masina intr-un stalp, ceva, si zici ca din cauza impactului ai lovit ecranul Posted Image
...

Si se mai mira si se intreaba lumea de ce avem preturile care le avem la polite! Pai daca noi vrem doar sa ii pacalim pe astia de la asigurari mai vrem si polite "pe gratis".
Dar reparatia cat costa?

PS precis se va sterge postarea asta pe motiv ca nu face obiectul discutiei, dar asta e, softpedia e impotriva pirateriei soft dar nu are nimic impotriva tentativelor de frauda (de orice fel, ca au mai fost o gramada de discutii asemanatoare)

Edited by dacibesti, 23 December 2022 - 09:47.


#11
raduvi

raduvi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.12.2022

View Postdacibesti, on 23 decembrie 2022 - 09:44, said:

Si se mai mira si se intreaba lumea de ce avem preturile care le avem la polite! Pai daca noi vrem doar sa ii pacalim pe astia de la asigurari mai vrem si polite "pe gratis".
Dar reparatia cat costa?

PS precis se va sterge postarea asta pe motiv ca nu face obiectul discutiei, dar asta e, softpedia e impotriva pirateriei soft dar nu are nimic impotriva tentativelor de frauda (de orice fel, ca au mai fost o gramada de discutii asemanatoare)

Oricum platesc mai mult anual decat e reparatia si nu am avut alte incidente :) reparatia e undeva la 500E aparent.

#12
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007

View Postcrocko.dilul, on 22 decembrie 2022 - 18:05, said:

La subiect: cred ca prima data ar trebui sa citesti cu atentie contractul de asigurare. Ca nu se stie....

In afara subiectului, o gluma:
Intra si tu cu masina intr-un stalp, ceva, si zici ca din cauza impactului ai lovit ecranul Posted Image
Stalpul sa nu fie pe domeniul public

View Postcrocko.dilul, on 22 decembrie 2022 - 20:46, said:

Am zis ca e gluma Posted Image

View Postdacibesti, on 23 decembrie 2022 - 09:44, said:

Si se mai mira si se intreaba lumea de ce avem preturile care le avem la polite! Pai daca noi vrem doar sa ii pacalim pe astia de la asigurari mai vrem si polite "pe gratis".
Dar reparatia cat costa?

PS precis se va sterge postarea asta pe motiv ca nu face obiectul discutiei, dar asta e, softpedia e impotriva pirateriei soft dar nu are nimic impotriva tentativelor de frauda (de orice fel, ca au mai fost o gramada de discutii asemanatoare)

Sa-ti lipseasca simtul umorului nu e asa de grav, cum ti-ar lipsi o mana sau un picior.
E mai grav, insa, faptul ca simti nevoia sa califici un mesaj pe un forum drept "tentativa de frauda"....
Si la fel de grav sa crezi ca tarifele din piata asigurarilor se formeaza tot asa, pe forum.

#13
raduvi

raduvi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.12.2022
Aparent se rezolva pe asigurare Posted Image

#14
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018

View Postdacibesti, on 23 decembrie 2022 - 09:44, said:

Si se mai mira si se intreaba lumea de ce avem preturile care le avem la polite!
ăla-i  rolul asigurării.orice-i faci o repară.dacă nu le-ar conveni n-ar face asigurări nimeni

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate