Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Femeie sunt atrase de vedete, iar barbatii nu

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Femeile una-doua erau topite la Michael Jackson, Elvis, Beatlesii, le-ar fi facut copii fara sa clipeasca daca ar fi avut ocazia, insa cred ca daca acesti barbati n-ar fi fost vedete, aceleasi femei n-ar fi dat 2bani pe ei. In tabara barbatilor in schimb, eu nu vad barbatii sa fie mai atrasi de femei vedete mai mult decat o oarecare femeie frumoasa de pe strada.
Ar fi o explicatie faptul ca femeia ramanand insarcinata are in instinct sa aleaga cu mare atentie masculul, cu cat e mai de succes cu atat mai bine.

Edited by bursucelu_viesel, 13 December 2022 - 09:48.


#2
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,162
  • Înscris: 15.05.2008
Asa doar dintr-o clipita,vrei sa spui ca e cam aceeasi treaba sa vezi o oarecare pe strada si o JLO sau Madona in floarea varstei?Lista poate continua mult si bine.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Care femei ?
Nu le pune pe toate in aceeasi oala

Sunt unele atrase de barbati mult mai in varsta decat ele - din pura "dragoste" evident Posted Image
Si astea sunt exceptii

#4
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 bursucelu_viesel, on 13 decembrie 2022 - 09:48, said:

Femeile una-doua erau topite la Michael Jackson, Elvis, Beatlesii, le-ar fi facut copii fara sa clipeasca daca ar fi avut ocazia, insa cred ca daca acesti barbati n-ar fi fost vedete, aceleasi femei n-ar fi dat 2bani pe ei. In tabara barbatilor in schimb, eu nu vad barbatii sa fie mai atrasi de femei vedete mai mult decat o oarecare femeie frumoasa de pe strada.
Ar fi o explicatie faptul ca femeia ramanand insarcinata are in instinct sa aleaga cu mare atentie masculul, cu cat e mai de succes cu atat mai bine.
Pentru ca barbatii au alt mod de "gandire" din punct de vedere al sexului sau procearii, indiferent ca sunt vedete sau nu.
Defapt barbatii sunt genetic altfel construiti decat femeile.

Edited by tehnics, 13 December 2022 - 10:22.


#5
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Eh...sunt destui atrasi de Botezatu ;)

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Vor trece generatii dupa generatii pana cand femeile vor alege cu inima si nu cu mintea. Stiti voi, asa ca noi.

#7
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 alexa32, on 13 decembrie 2022 - 10:31, said:

Eh...sunt destui atrasi de Botezatu Posted Image
Intradevar si eu ma gandeam la barbatii gay daca nu cumva fac ca femeile in privinta asta. Posibil totusi sa nu fie acelasi lucru. Da, multi gay sunt fiinte crescute de media si deci o vedeta conteaza enorm pt ei. Nu stiu totusi daca si dpdv al atractiei (ci mai mult o apreciere, sau doar o recunoastere a faptului ca-s vedete. Am un amic gay care mereu imi zicea de nu stiu ce prezentatoare de talk-show care-l enerveaza "ca-i o panarama, etc", unde eu nici nu ma uit la TV).

Eu mai caut muzica si-mi apar exemple dinastea de lesinaturi de fete. Mi-a facut Youtube o recmandare cu concertul lui Michael Jackson din 1992 la Bucuresti si una-doua mai lesina cate una cand isi ducea mana ala la salopeta aia cu chiloti exteriori.
Pe de alta parte si la concertele Dua Lipa - care se imbraca in cele mai provocatoare rochii/fuste - desi publicul ei sunt fetele, urla alea prin public cand se apleaca Dua sau alte gesturi sexi..era un clip cu Katy Perry care zicea ca-i indragostita de Dua Lipa.

 ceanu1980, on 13 decembrie 2022 - 09:56, said:

,vrei sa spui ca e cam aceeasi treaba sa vezi o oarecare pe strada si o JLO sau Madona in floarea varstei?
Normal.

Edited by bursucelu_viesel, 13 December 2022 - 11:00.


#8
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 bursucelu_viesel, on 13 decembrie 2022 - 09:48, said:

Femeile una-doua erau topite la Michael Jackson, Elvis, Beatlesii, le-ar fi facut copii fara sa clipeasca daca ar fi avut ocazia, insa cred ca daca acesti barbati n-ar fi fost vedete, aceleasi femei n-ar fi dat 2bani pe ei.

In tabara barbatilor in schimb, eu nu vad barbatii sa fie mai atrasi de femei vedete mai mult decat o oarecare femeie frumoasa de pe strada.

Ar fi o explicatie faptul ca femeia ramanand insarcinata are in instinct sa aleaga cu mare atentie masculul, cu cat e mai de succes cu atat mai bine.


Așa.
Și ce vrei tu cu topicul ăsta?

Excepții există sau toate femeile sunt atrase de magnați și vedete?

Bărbații cum aleg, care le sunt criteriile?




#9
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 YOUR_GOD, on 13 decembrie 2022 - 10:36, said:

Vor trece generatii dupa generatii pana cand femeile vor alege cu inima si nu cu mintea. Stiti voi, asa ca noi.
Pai in ziua de astazi cam asa aleg femeile, cu inima. Daca ar avea minte, n-ar mai alege nici un barbat Posted Image

Edited by tehnics, 13 December 2022 - 11:22.


#10
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 bursucelu_viesel, on 13 decembrie 2022 - 10:55, said:


Pe de alta parte si la concertele Dua Lipa - care se imbraca in cele mai provocatoare rochii/fuste - desi publicul ei sunt fetele, urla alea prin public cand se apleaca Dua sau alte gesturi sexi..era un clip cu Katy Perry care zicea ca-i indragostita de Dua Lipa.



Tu ai râs vreodată în viața ta? :))

 YOUR_GOD, on 13 decembrie 2022 - 10:36, said:

Vor trece generatii dupa generatii pana cand femeile vor alege cu inima si nu cu mintea. Stiti voi, asa ca noi.


Într-adevăr, in general vorbind, bărbații par mai soft decât femeile, dar nu aleg nicidecum cu inima, cum spui tu.
Dacă îndrăgostirea pe criterii strict fizico-sexuale are sediul în inimă, atunci da, aleg cu inima :D.
Repet, vorbim in general.

#11
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
Decat o femeie de succes care nu are timp de jaga-jaga ca trebuie sa fie la nu stiu ce eveniment, mai bine una simpla, de casa cum se zice. Nu as putea trai cu una de succes indiferent de cati bani produce, prefer simplitatea si normalitatea intr-un cuplu.

#12
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012

 bursucelu_viesel, on 13 decembrie 2022 - 09:48, said:

eu nu vad barbatii sa fie mai atrasi de femei vedete mai mult decat o oarecare femeie frumoasa de pe strada.

Noi ne impacam mai usor cu anumite ganduri / standarde Posted Image

Edited by Andreysc7, 13 December 2022 - 12:13.


#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

 bursucelu_viesel, on 13 decembrie 2022 - 09:48, said:

In tabara barbatilor in schimb, eu nu vad barbatii sa fie mai atrasi de femei vedete mai mult decat o oarecare femeie frumoasa de pe strada.
Poate mai putin atrasi de vedete.

2 motive:
- vedetele - cel putin cele feminine - sunt cam "traznite"  - au gargaunii lor, poate mai mult decat o femeie normala. ( cel putin eu unul n-am intalnit si nu am vorbit cu una fara ceva rotite defecte - si cunosc ceva si la noi si pe-afara )
- nu cred ca barbatilor le convine sa isi aibe gagicile/nevestele in prim plan, cu fani - unii nebuni, hartuiti de paparazii...

Edited by eiffel, 13 December 2022 - 12:19.


#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Confirm ca femeile sunt atrase de vedete, de asta ies rar si atunci deghizat.
Socul e altul, vedetele sunt atrase de femei.

 bursucelu_viesel, on 13 decembrie 2022 - 09:48, said:

In tabara barbatilor in schimb, eu nu vad barbatii sa fie mai atrasi de femei vedete

Generatia mea avea pe perete numai afise cu Sabrina si Sandra.
Eu aveam afisata pe perete bibliografia scolara obligatorie.

#15
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,966
  • Înscris: 04.10.2007
O gramada de minti luminate de mii de ani incearca sa inteleaga femeia si nu au reusit si voi credeti ca gasiti raspunsul pe Softpedia....
Ce naivi sunteti!

#16
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 tehnics, on 13 decembrie 2022 - 11:15, said:


Pai in ziua de astazi cam asa aleg femeile, cu inima. Daca ar avea minte, n-ar mai alege nici un barbat Posted Image
Yeah, right!
Sper că nu chiar gândești așa. Nu de alta, dar persoana de lângă tine, trebuie sa se simtă meritată. Și dacă tot ce aveți se datorează eforturilor celuilalt, atunci nu va iubiți, ci va suportați.

#17
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Femeia vrea sa nu munceasca(de parca ne-ar place munca vreunuia).De aia isi alege un partener potent financiar,sa stea in siguranta.Pe vremea mea inca erau fatuci ce gandeau cu inima,dragi amintiri.

#18
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 overseas, on 13 decembrie 2022 - 12:40, said:

Generatia mea avea pe perete numai afise cu Sabrina si Sandra.
E o chestie ca existau materiale, poze mari, facute in conditii de studio foto si pozitii deocheate. Dar daca aveau asa ceva si cu vecina aia misto.
Nu e niciun avantaj pt barbati faptul ca femeia e vedeta, conteaza doar cat de bine arata fie ea vedeta sau nu.

 Melteanu, on 13 decembrie 2022 - 13:17, said:

Femeia vrea sa nu munceasca(de parca ne-ar place munca vreunuia).De aia isi alege un partener potent financiar,sa stea in siguranta.Pe vremea mea inca erau fatuci ce gandeau cu inima,dragi amintiri.
E si asta dar existau altii mult mai bogati si nu-i prefera pe aia. De fapt daca o luam biologic, conteaza ca individul sa aiba succes social, nu musai sa fie extra-bogat. Pe partea naturala, geneticul e "animalul" si nu persoana. Adica geneticul sacrifica individul fara sa clipeasca, cum sunt pestii aia care se grabesc sa se imperecheze si cand/dupa ce se imperecheaza mor.

 mirel3003, on 13 decembrie 2022 - 13:07, said:

de mii de ani incearca sa inteleaga femeia si nu au reusit si voi credeti ca gasiti raspunsul
N-aveau Animal Planet pe vremea aia..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate