Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Femeie sunt atrase de vedete, iar barbatii nu

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002

 Chayah, on 13 decembrie 2022 - 11:14, said:

Bărbații cum aleg, care le sunt criteriile?
big boobs

#20
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 Chayah, on 13 decembrie 2022 - 11:14, said:

Bărbații cum aleg, care le sunt criteriile?
Aspect fertil. Grasimea in anumite locuri (solduri, coapse, mai ales pe genunchi) si nu-n altele (burta). E aiurea si cum zic unele femei ca trebuie sa slabesti ca sa arati bine.. asta-i ca si cum ai zice ca sa ai o casa frumoasa trebuie s-o demolezi sa ramana doar grinzile/stalpii de rezistenta.
Mai nou vad ca fetele incearca sa-si faca fundul mai musculos ca un baiat. Iarasi.. o aberatie fara legatura cu feminitatea.
Din pacate ce-i cel mai valoros la un om, e mostenirea (genetica mai ales). E o ingamfare sa negi importanta a mii de ani de selectie genetica facuta de stramosii tai, sa zici ca rezolvi tu ca mergi la sala cateva luni.
La un barbat e la fel.. degeaba se chinuie sa puna muschi cat mai mari daca structura nu-i frumoasa (inaltime, latimea umerilor, proportii). Vad pe unii iesind de la sala si e evident ca ar fi aratat mai bine daca nu puneau atatia muschi pe ei.

Edited by bursucelu_viesel, 13 December 2022 - 14:07.


#21
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002

 Melteanu, on 13 decembrie 2022 - 13:17, said:

Femeia vrea sa nu munceasca(de parca ne-ar place munca vreunuia).De aia isi alege un partener potent financiar,sa stea in siguranta.Pe vremea mea inca erau fatuci ce gandeau cu inima,dragi amintiri.
femeia cand se apuca de facut copii in mod natural are mai putin timp pt munca si trebuie sa se bazeze mai mult pe ce "produce" masculul si daca asta-i un papa lapte sau face agricultura de subzistenta..........

scurt pe doi, femeilor de voie, de nevoie le plac barbatii care le pot aduce confort financiar. nu e important asa tare ceva bani cat pozitia sociala, sa simta ca respectivul poate produce bani in mod constant pe termen lung. si le place sa-si faca de cap cu tinerei care promit sa devina lideri. adica ii simt ele ca sunt natural born lider.

adolescentele sunt cele care se topesc dupa vedete si fac mari pasiuni din asta, chestie intens speculata de industria muzicala si de film.

Edited by Fane, 13 December 2022 - 14:12.


#22
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 Chayah, on 13 decembrie 2022 - 11:14, said:

Așa.
Și ce vrei tu cu topicul ăsta?
Sa fim mai constienti de instinctele noastre, incotro ne duc.

#23
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Si pe mine ma atrag unele vedete,chiar daca fabulez.Kelly Lynch,Demi Moore.....etc..Posted Image

#24
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
sunt femei frumoase, de asta.

#25
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,341
  • Înscris: 28.07.2008

 bursucelu_viesel, on 13 decembrie 2022 - 14:09, said:

Sa fim mai constienti de instinctele noastre, incotro ne duc.
Deci ne vrei binele.
Tu ai rezolvat, esti constient, stii unde ne duc , ai recomandari?
Apoi, daca nu devenim constienti ce se intampla nasol?

#26
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 bursucelu_viesel, on 13 decembrie 2022 - 14:03, said:


Aspect fertil. Grasimea in anumite locuri (solduri, coapse, mai ales pe genunchi) si nu-n altele (burta).

Pot spune fără să exagerez nici măcar minim de puțin, că ce citesc pe Softpedia nu am auzit nicăieri în viața reală și nici nu voi auzi vreodată :ewwpu:.




#27
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
Au trecut vremurile cand grasimea era considerata sexy. Acu se cauta alea care merg la sala si au fundul sus. :P

#28
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 Chayah, on 13 decembrie 2022 - 17:14, said:

Aspect fertil. Grasimea in anumite locuri (solduri, coapse, mai ales pe genunchi) si nu-n altele (burta).
Suna bizar, trebuie totusi un exemplu: model pe catwalk prezentand costum de baie

Astia mai nou au trecut de la fete tip "oase la punga" la obeze care vor sa reprezinte noua frumusete. Au sarit peste cantitatea normala de grasime..

Edited by bursucelu_viesel, 13 December 2022 - 18:06.


#29
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 09.01.2007

 Chayah, on 13 decembrie 2022 - 17:14, said:

Pot spune fără să exagerez nici măcar minim de puțin, că ce citesc pe Softpedia nu am auzit nicăieri în viața reală și nici nu voi auzi vreodată Posted Image.

Cineva-i geloasa ca n-are chonky knees. Everyone knows men go for chonky knees.

#30
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022

 ceanu1980, on 13 decembrie 2022 - 09:56, said:

Asa doar dintr-o clipita,vrei sa spui ca e cam aceeasi treaba sa vezi o oarecare pe strada si o JLO sau Madona in floarea varstei?Lista poate continua mult si bine.

Bineînțeles, o oarecare poate arăta la fel de bine sau mai bine ca Lopez sau Louise Ciconne aka Madonna, care e problema ?

De aia nu mai pot bărbații, de celebritatea partenerei, ii doare in dos.


#31
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,341
  • Înscris: 28.07.2008

 TehCube, on 13 decembrie 2022 - 19:18, said:


Everyone knows men go for chonky knees.
Am cateva decenii de cand salivez dupa femei, am auzit multe prostii, dar nu pe a ta, care apropo, merita Posted Image

#32
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,857
  • Înscris: 26.01.2010

 bursucelu_viesel, on 13 decembrie 2022 - 09:48, said:

Femeile una-doua erau topite la Michael Jackson, Elvis, Beatlesii, le-ar fi facut copii fara sa clipeasca daca ar fi avut ocazia, insa cred ca daca acesti barbati n-ar fi fost vedete, aceleasi femei n-ar fi dat 2bani pe ei. In tabara barbatilor in schimb, eu nu vad barbatii sa fie mai atrasi de femei vedete mai mult decat o oarecare femeie frumoasa de pe strada.
Ar fi o explicatie faptul ca femeia ramanand insarcinata are in instinct sa aleaga cu mare atentie masculul, cu cat e mai de succes cu atat mai bine.

Interesant ca ai deschid topicul la psihiatrie.
Femeile NU sunt atrase de barbatii respectivi , cel putin nu de cei enumerati de tine in afara de Elvis in tinerete , ci de statutul lor social. Nu se umezeste nici o femeie cand se uita la vreun Beatles or Rolling Stone ca vai , ce bine arata uratii astia . Explicatia ta e destul de logica pe partea financiara , pe cea fizica nush cine ar vrea sa procreeze cu Dany de Vito si sa riste sa dea nastere unui pitic.

#33
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,341
  • Înscris: 28.07.2008

 Noua_pe_site, on 13 decembrie 2022 - 21:44, said:

Interesant ca ai deschid topicul la psihiatrie.

Si asta , in postul de inceput, fara a pune vreo intrebare, fara a sugera vreo polemica, fara a indica  vreo posibila variatiune de preferinte sau posibilitati. Pur si simplu o afirmatie punct. E interesant de ce a facut-o la modul asta, si de abia asta e subiect de aria psihiatrie, si de dezbatere, dar asta ar fi despre initiator, excluzandu-l pe acesta

 Noua_pe_site, on 13 decembrie 2022 - 21:44, said:

in afara de Elvis in tinerete
Sunt de acord cu nevasta-mea ( Raluca iti transmite salutari) ca hetero 100%, Elvis a fost cel mai frumos barbat care a existat vreodata!

#34
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 09.01.2007

 Atreides7, on 13 decembrie 2022 - 20:10, said:

Am cateva decenii de cand salivez dupa femei, am auzit multe prostii, dar nu pe a ta, care apropo, merita Posted Image

Ei na, nu stii celebrele expresii:
"genunchii sunt oglinda sufletului"
"dragostea trece prin genunchi"
"nu frumusetea ne face sa iubim, ci genunchii"
"unde dragoste nu e, e prea putina grasime pe genunchi"
...si multe altele.

#35
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,341
  • Înscris: 28.07.2008

 TehCube, on 13 decembrie 2022 - 22:27, said:

Ei na, nu stii celebrele expresii:
"genunchii sunt oglinda sufletului"
"dragostea trece prin genunchi"
"nu frumusetea ne face sa iubim, ci genunchii"
"unde dragoste nu e, e prea putina grasime pe genunchi"
...si multe altele.
daca zici tu...ca tot suntem pe aria psihiatrie...
Sa incep sa dezvolt si eu cu tocul de la sandale si pedichiura?
suntem  in salon sau pe topic de forum?

sorry daca erai doar sarcastic, pe topicul/salonul asta nu stii niciodata cu cine vorbesti

Edited by Atreides7, 13 December 2022 - 22:48.


#36
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 09.01.2007
Nu stiu, dar mi se pare ca atunci cand zice de aspect fertil si apoi da ca exemplu grasimea MAI ALES PE GENUNCHI, e destul de clar ca face misto.
Adica n-am comentat la chestiile misogine si restul discriminarilor, dar sa fim seriosi, asta cu genunchii e cel mai ridicol lucru pe care l-am auzit de mult timp. Si citesc softpedia des.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate