Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Femeie sunt atrase de vedete, iar barbatii nu

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 28.05.2020

View PostChayah, on 13 decembrie 2022 - 11:14, said:

Excepții există sau toate femeile sunt atrase de magnați și vedete?
Nu toate, 99%. - este normal Posted Image

View Postoverseas, on 13 decembrie 2022 - 12:40, said:

Generatia mea avea pe perete numai afise cu Sabrina si Sandra.
Eu aveam afisata pe perete bibliografia scolara obligatorie.
Ai ajuns multi-milionar sau vedeta ?

#38
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009

View PostNoua_pe_site, on 13 decembrie 2022 - 21:44, said:

Ai strans tu din toate surubelele cat sa-ti iasa ceva, dar atat de mult incat o da spre rea credinta. E si psihiatrie dar si psihologie. Nu lesina niciuna dupa Danny DeVito sau sa-i puna posterul in camera ei. Eu ma refeream la cazurile astea. Si au tot fost cazuri cand niste idoli dinastia au facut si progenituri din greseala cu "groopies"/fane.
Ideea era ca are o valoare dpdv al atractiei, ca doar nu lesina alea la ideea ca ar putea pune mana pe bani (banii vedetei). Eu ziceam ca la barbati nu conteaza deloc faptul ca-i vedeta, nu se simte mai atras doar pt ca femeia respectiva e vedeta.
Oricum barbatul se multumeste cu o prima etapa a intalnirii.. ce se vede.. daca se vede bine, se califica. Femeia mai trebuie sa investigheze.. hai ca-i place la barbat ce se vede, dar trebuie vazut daca se califica financiar, daca are calitati sociale, etc, si intr-un final se ajunge la crizele alea de gelozie cand intreaba "Cine e tipa? Ce are de nu am eu (cu ce-i mai buna decat mine)?". Iar barbatul nici nu stie cum o cheama pe aventura lui si nici nu i-a vazut figura prea bine.. asa cum nici eu nu i-am observat figura modelului ala din link, desi am dat cateva replay-uri.
In felul asta femeia se da de gol ca atunci cand are o aventura, pe acel barbat nou chiar il considera mai bun (social, financiar, sau ce-i trebuie ei), si stie si cum il cheama.

#39
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009

View PostTehCube, on 13 decembrie 2022 - 22:55, said:

Da, femeile hotarasc ce-i atractiv la femei si vice-versa. Altfel e sexism..Jeez

Edited by bursucelu_viesel, 14 December 2022 - 13:41.


#40
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007

View Postbursucelu_viesel, on 14 decembrie 2022 - 11:44, said:

Nu lesina niciuna dupa Danny DeVito sau sa-i puna posterul in camera ei.

Sunt cativa oameni aici care te-ar contrazice - https://www.reddit.c...est_boner_once/

#41
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View Postbursucelu_viesel, on 14 decembrie 2022 - 11:44, said:

1 Ai strans tu din toate surubelele cat sa-ti iasa ceva, dar atat de mult incat o da spre rea credinta.

2 E si psihiatrie dar si psihologie. Nu lesina niciuna dupa Danny DeVito sau sa-i puna posterul in camera ei. Eu ma refeream la cazurile astea. Si au tot fost cazuri cand niste idoli dinastia au facut si progenituri din greseala cu "groopies"/fane.
Ideea era ca are o valoare dpdv al atractiei, ca doar nu lesina alea la ideea ca ar putea pune mana pe bani (banii vedetei). Eu ziceam ca la barbati nu conteaza deloc faptul ca-i vedeta, nu se simte mai atras doar pt ca femeia respectiva e vedeta.

3 Oricum barbatul se multumeste cu o prima etapa a intalnirii.. ce se vede.. daca se vede bine, se califica.

4 Femeia mai trebuie sa investigheze.. hai ca-i place la barbat ce se vede, dar trebuie vazut daca se califica financiar, daca are calitati sociale, etc, si intr-un final se ajunge la crizele alea de gelozie cand intreaba "Cine e tipa? Ce are de nu am eu (cu ce-i mai buna decat mine)?". Iar barbatul nici nu stie cum o cheama pe aventura lui si nici nu i-a vazut figura prea bine.. asa cum nici eu nu i-am observat figura modelului ala din link, desi am dat cateva replay-uri.

5 In felul asta femeia se da de gol ca atunci cand are o aventura, pe acel barbat nou chiar il considera mai bun (social, financiar, sau ce-i trebuie ei), si stie si cum il cheama.

Vorbesti prostii.
Nu are nici o legatura cu psihiatria ca nu-s nebune , cu psihologia un pic da dar nu vad rostul despicarii firului in 4 pe o arie medicala cand lucrurile sunt extrem de simple.

1 Nu e rea credinta deloc , e realitatea . Realitatea din punctul de vedere al unei femei. Nu-mi spune ca stii tu mai bine cum gandesc femeile ca chem medicul de garda daca tot suntem pe grupul potrivt.

2 Si eu tot la cazurile prezentate de tine faceam referire. Ozzy Osbourne e urat cu crengi dar sustine ca s-a culcat cu 3 groupies intr-o noapte si probabil nu minte. Tipele alea s-au culcat cu faima lui nu cu el ca persoana ca daca-l vad pe strada si nu stiu cine e , nici mucii nu isi dau pe el. Daca mai exista si sansa sa ramana gravida cu unu ca el , cu atat mai bine.

3 Normal ca se multumeste daca are de gand sa se culce cu ea odata si sa uite de ea. Daca are planuri de viitor  o sa vrea mai multe detalii , nu ti se pare normal?

4 Femeia investigheaza doar daca , la fel ca si barbatu, are planuri de viitor. Pentru un ONS nu e nevoie decat de atractie fizica si un prezervativ. Daca doreste mai mult de la el , incep investigatiile , fix cum procedeaza si barbatii.

5 Pai logic ca-l considera mai bun pentru ca probabil , in momentul ala , chiar e mai bun.
Tu daca ai o aventura cu o oarecare alegi o oarecare mai proasta , mai urata si mai needucata decat ce ai acasa deja? Sper ca nu

View PostAtreides7, on 13 decembrie 2022 - 22:13, said:

Si asta , in postul de inceput, fara a pune vreo intrebare, fara a sugera vreo polemica, fara a indica  vreo posibila variatiune de preferinte sau posibilitati. Pur si simplu o afirmatie punct. E interesant de ce a facut-o la modul asta, si de abia asta e subiect de aria psihiatrie, si de dezbatere, dar asta ar fi despre initiator, excluzandu-l pe acesta


Sunt de acord cu nevasta-mea ( Raluca iti transmite salutari) ca hetero 100%, Elvis a fost cel mai frumos barbat care a existat vreodata!

Pai nu a avut nimic de intrebat , a afirmat ca femeile-s nebune ,de aia a deschis topicul aici.
Raluca are gusturi bune Posted Image
Desi stiu ca e oale si ulcele , inca salivez la el cand e tinerel si frumusel.

#42
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,063
  • Înscris: 28.07.2008

View PostTehCube, on 13 decembrie 2022 - 22:55, said:

ca exemplu grasimea MAI ALES PE GENUNCHI, e destul de clar ca face misto.

am motive serioase sa cred ca nu face misto si ca vorbeste serios. Asta e chiar e grav, dar suntem pe aria potrivita

View PostNoua_pe_site, on 14 decembrie 2022 - 22:50, said:

Vorbesti prostii.
Nu-mi spune ca stii tu mai bine cum gandesc femeile ca chem medicul de garda daca tot suntem pe grupul potrivt.


OMG, yes, big like!

View PostNoua_pe_site, on 14 decembrie 2022 - 22:50, said:

Tipele alea s-au culcat cu faima lui nu cu el ca persoana ca daca-l vad pe strada si nu stiu cine e , nici mucii nu isi dau pe el.
Colegul sustine ca barbatii nu s-ar culca cu o femeie pt faima acesteia , ci pt nurii ei. Greseste grosso, m-as fute la orice ora cu Sharon Stone, indiferent cat de baba sau urata e, iar Raluca m-ar intelege  pe deplin.
Colegul sustine ca noi barbatii am fi niste etaloane de obiectivitate , sau ar trebui sa fim, in ce priveste atractia si futaiul, ignorand implicatiile angajamentului de lunga durata. O poola, nu suntem nici una nici alta. O alta incercare impotenta de a flutura stindardul barbatii sunt superiori femeilor

#43
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Barbatii, ca si femeile, aleg partenerii diferit si pe criterii diferite.
La o adica barbatii aleg alti barbati si femeile aleg alte femei drept partener, deci nu exista regula general valabila scrisa undeva si batuta in cuie.

#44
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009

View PostNoua_pe_site, on 14 decembrie 2022 - 22:50, said:

Nu are nici o legatura cu psihiatria ca nu-s nebune , cu psihologia un pic da dar nu vad rostul despicarii firului in 4
Deci dupa tine trebuia sa se cheme Psihiatrie sau psihologie.

View PostNoua_pe_site, on 14 decembrie 2022 - 22:50, said:

Realitatea din punctul de vedere al unei femei. Nu-mi spune ca stii tu mai bine cum gandesc femeile
Realitatea o poti vedea prin filmari de la concerte cum lesina alea pe acolo, ca de aici mi-a venit sa postez. Si realitatea din perspectiva barbatilor e ca nu sunt vanati de femei pt sex fara ca femeii sa-i pese de calitatile lui financiare si sociale. Mereu mai apare cate o femeie care spune ca femeile fac la fel ca barbatii ca nu-i nicio diferenta. Aiurea. Barbatii vaneaza fetele care nici macar n-arata bine, cum se spune: "ii pui punga pe cap si merge".

Eu n-am voie sa ma dau cu parerea in topicul asta? Chiar asa intram in arhetipuri dinastea ..eu trebuie sa intreb si sa nu stiu nimic si lumea sa ma lumineze. De fapt.. ce sa ma dau cu parerea ca vad ca adineaurea mi se spunea ca femeile stabilesc ce-i sexi la femei.

Edited by bursucelu_viesel, 15 December 2022 - 09:47.


#45
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postbursucelu_viesel, on 15 decembrie 2022 - 09:46, said:




Realitatea o poti vedea prin filmari de la concerte cum lesina alea pe acolo, ca de aici mi-a venit ideea să postez

Cât la sută din ele leșină? Ai o estimare?
Din 50.000 de participante la un concert, câte leșină?

#46
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009

View PostChayah, on 15 decembrie 2022 - 11:00, said:

Cât la sută din ele leșină? Ai o estimare? Din 50.000 de participante la un concert, câte leșină?
Chiar trebuie sa lesine ca sa-mi dau seama ca-s "lesinate" dupa acea vedeta? Asa si-n sport unii mor din tinerete din cauza substantelor in cantitati exagerate. Cati? Vreo 0.0001%, habar n-am, dar nu-i musai chiar sa moara cineva de doping sa realizam ca se dopeaza.

Edited by bursucelu_viesel, 15 December 2022 - 13:35.


#47
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002

View PostChayah, on 15 decembrie 2022 - 11:00, said:



Cât la sută din ele leșină? Ai o estimare?
Din 50.000 de participante la un concert, câte leșină?
Si din ce grupa de varsta sunt?

#48
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postbursucelu_viesel, on 15 decembrie 2022 - 13:34, said:


Chiar trebuie sa lesine ca sa-mi dau seama ca-s "lesinate" dupa acea vedeta? Asa si-n sport unii mor din tinerete din cauza substantelor in cantitati exagerate. Cati? Vreo 0.0001%, habar n-am, dar nu-i musai chiar sa moara cineva de doping sa realizam ca se dopeaza.


Deci cu toate ca 0.0001 leșină, de fapt în general leșină :))).

De ce crezi că leșină?

#49
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009

View PostChayah, on 15 decembrie 2022 - 15:18, said:

Aici voi femeile stiti mai bine.
Am si eu stari ciudate cand vad la sport cum se chinuie cineva si e spre finish, brusc imi dau lacrimile  si-apoi imi trece la fel de repede. Imi trebuie 20-50 de secunde sa-l vad pe un atlet in felul asta si "ma prinde" deja.
Nu stiu nici eu o explicatie clara. Intamplator cand eram mai mic am participat la un cross-maraton cu spectatori, a fost emotionant si greu, am luat si-un premiu. Posibil ca de-aia sa rezonez mai usor. Mai ales la ceva de anduranta, poate stii cum e sa continui pana nu mai poti, si daca reusesti sa impingi treci peste pragul ala si intrii intr-o zona unde se misca corpul de la sine fara efort, apoi urmeaza al 2-lea prag cand simti ca nu mai poti.. Deja e iad si n-am avut ocazia din fericire sa trec peste multe praguri.
Fiecare cu durerea lui.

Edited by bursucelu_viesel, 15 December 2022 - 18:53.


#50
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,063
  • Înscris: 28.07.2008
Toti avem dureri, dar nu toti deschidem topice d'astea...

#51
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
Macar atletii aia iau un premiu dupa efortul ala, dar mai rau e de astia care se chinuie de tremura din toate incheieturile pt un simplu antrenament fara mare miza: https://youtu.be/uDpIr15yXEQ?t=1012
Ah, iar are fata asta grasime pe picioare. Posted Image

#52
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postbursucelu_viesel, on 15 decembrie 2022 - 18:50, said:


Aici voi femeile stiti mai bine.



Nu e nicio vrăjitorie la mijloc.
Dacă ai fost vreodată la un concert important, știi că se ajunge acolo cu ore bune înainte de începerea concertului.
Până când începe, stai în soare, probabil nu mănânci, nu te hidratezi cum trebuie și în jurul tău devine din ce în ce mai aglomerat.
Când apare vedeta pe care o admiri foarte tare, deja ești epuizat de la orele de așteptare și condiții obositoare.
Așa că nu e de mirare că emoțiile care apar în timpul concertului sunt prea mult pentru unele persoane mai puțin rezistente, așa că se mai și leșină.
Ca să nu mai spun că începi și să sari, sa dansezi, sa cânți, să țipi de bucurie, deci nu e mare filosofie că cei deja epuizați leșină și din cauza acestui tip de consum.

Edited by Chayah, 15 December 2022 - 20:12.


#53
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009

View PostChayah, on 15 decembrie 2022 - 20:11, said:

Dacă ai fost vreodată la un concert important, știi că se ajunge acolo cu ore bune înainte de începerea concertului.Până când începe, stai în soare, probabil nu mănânci, nu te hidratezi cum trebuie și în jurul tău devine din ce în ce mai aglomerat.
In tara nu m-a pasionat vreo muzica sa merg la un mega-concert. Am stat multe multe ore (si cu prietena si maica-sa) la un concert maricel in Chisinau, la o trupa importanta din Ucraina: Okean Elzy, in traducere Oceanul Elizei - cred ca de aici s-au inspirat si basarabenii Carla's Dreams.

In fine, la concertul ala m-a dat pe spate valoarea muzicala a trupei, ceva mistic simti - cantaretul are un tremolo bizar rapid dar nu falseaza orice ar face, chitaristul e genial si facea solouri un soi de dialog cu cantaretul, melodiile superbe. Uite un exemplu dintr-un concert de-al lor, si vezi ca ucrainiencele nu lesina la cantaret pt ca baza e trupa si cantecele si nu un cult al personalitatii cantaretului (desi maica-sa prietenei cred ca era indragostita de cantaret): Okean Elzy - Ya tak hochu

La dubluveceuri era complicat dupa concert, aglomeratie mare.

Edited by bursucelu_viesel, 15 December 2022 - 21:38.


#54
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009

View PostChayah, on 15 decembrie 2022 - 20:11, said:

Apropo, ai vazut cumva clipul asta (de la formatia sus-mentionata), ..pe un forum acum ceva ani? : https://youtu.be/KnpK9L0X0Ss?t=85
Cand faceam o teorie cu dansul.. ca miscarile stanga-dreapta inseamna "uita-te la mine" si-s pasive sau feminine fata de baietii care dau din cap fata-spate, etc

Edited by bursucelu_viesel, 15 December 2022 - 22:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate