Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Samsung s20 - Cum e mai bine sa il incarc?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006

View PostPieptoasa, on 12 decembrie 2022 - 09:51, said:

Miza pentru mine nu era sa nu consume acel infim curent.. ci sa fie cat mai comod & practic, sa nu afectez incarcatorul (original) pe termen lung & so on. Tin de priza cand scot ceva.. ca sa lamuresc si daunele pentru prize Posted Image

Pai cum am zis mai sus, iti trebuie ceva cu buton care sa inchida circuitul prizei fara sa scoti incarcatorul din ea.
Pe piata se gasesc unele prize care au un buton luminos, dar nu e bun ca si ala consuma, trebuie buton fara led.
Cea mai buna solutie, si cum as face eu, dar nu stiu daca e valabila solutia si pentru tine ca trebuie putina indemanare, as lua un cablu cu stecher si priza cu intrerupator din link, aceasta e ca o cutie cu o priza si un intrerupator normal, legi priza in serie cu intrerupatorul la interior, conectat la cablul cu stecher si ai ce ti-ai dorit, incarcatorul va sta tot timpul in priza dar va avea curent doar cand apesi pe intrerupator, mai simplu de atat nu exista.
Aici linkul cu o asemenea priza:  https://www.dedeman....b-gri/p/1058776

#38
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022

View PostPieptoasa, on 12 decembrie 2022 - 09:51, said:

Miza pentru mine nu era sa nu consume acel infim curent.. ci sa fie cat mai comod & practic, sa nu afectez incarcatorul (original) pe termen lung & so on. Tin de priza cand scot ceva.. ca sa lamuresc si daunele pentru prize Posted Image
Nu iti bate capul , uite eu incarc actualul telefon cu un incarcaror de la telefonul cumparat in 2014, pe de alta parte un incarcator Samsung original a cedat dupa nici 1 an.
In afara de acel incarcator nu am avut niciunul ars in ultimii 20 de ani si le tin in permanenta in priza, inclusiv cele de la laptop si alea consuma fata de astea de telefon.


#39
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
Revin pe topic cu multumiri pentru sfaturi si va spun ca am luat acest incarcator samsung
Sunt foarte multumita de cum se comporta.. daca are cineva nevoie de feedback.. fara probleme sa intrebe.

Edited by Pieptoasa, 03 January 2023 - 21:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate