Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Verificare gaze

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#109
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022

 optimus prime, pe 03 decembrie 2022 - 13:33, a scris:

Diferenta intre verificarea la 2 ani si revizia de 10 ani e ca la revizie,oficial adicatelea ar trebui sa-ti demonteze contorul de gaz si sa umple cu aer instalatia sa vada daca ai pierdere desi mi se pare o tampenie atata timp cat pot sa verifice acelasi traseu cu gazul pe teava..Dar si ei stiu asta asa ca in cazul meu doar a verificat traseul cu aparatul pentru eventuale scapari de gaz si apoi,ca sa justifice ca a efectuat revizia,a desfacut sigiliul vechi al contorului si mi-a pus alt sigiliu cu -evident- alta serie.Iar in acte scria ca a demontat contorul si ca a pus alt sigiliu.Ceea ce mi-a convenit si mie si lui.
Romania...nu se face ce trebuie, dar bani se incaseaza! Asa ceva ...dar desigur, cand se intampla ceva, toti tipa " coruptia ucide".
Daca e o lege care prevede ca se face o operatiune, angajatul ala ar trebui dat afara. Ok, n-are chef s-o faca, dar banii ptr ce ii incaseaza? Sa il platesti cu tariful verificarii normale in cazul asta.

#110
ciprianism

ciprianism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.12.2006
Exista undeva o baza de date sau un site unde poti verifica revizia daca este in termen sau expirata, verificabila cu nlc sau asemanator ?
Eu am gazul la Electrica si nu gasesc in aplicatie sau pe site unde sa vad cand expira .

#111
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 01.05.2009
Poate pe site-ul distribuitorului.
In cazul meu, la District Gaz Sud Retele, apar ambele date, verificare (2 ani) si revizie (10 ani).
Apar si la furnizor, Engie, dar nu e cazul tau.

#112
bsam

bsam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 15.07.2007
În cazul unui bloc cu retea comună pentru aragaz (apartamente fără contor separat) se primește un act pentru fiecare apartament sau e unul pentru asociație?

Edited by bsam, 26 March 2024 - 23:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate