Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Imagini culturisti

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 sandu222, on 05 noiembrie 2023 - 22:51, said:

Licoarea Zeilor
Ce mai e si aia?

#56
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Ce picioare poa sa aiba ala negru cu capul ingust. Il face pe Samson Dauda sa para mic la picioare.
Si gambele is gigantice, dar coapsele is parca umflate cu pompa. Monstru..
https://youtu.be/tXArvLOsdUY?t=192

Krizo a luat locul 7 la Olympia, Bravo lui, nu zic nu, doar ca nu mai sunt fan la cum arata acum. I s-a umflat enorm abdomenul. A castigat pt ca a fost super "uscat" fara grasime fara apa sub piele, etc. Dar ca forma pt ochiul meu a degradat. Era cel mai burtos de pe scena.

Edited by bursucelu_viesel, 21 November 2023 - 19:27.


#57
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Io-te-l ba, tot pe asta, ce picioare poa sa aiba, din lateral is patrate lol  Si ce gambe umflate..
https://youtu.be/TzT6bcRCUts?t=839

Edited by bursucelu_viesel, 24 November 2023 - 22:45.


#58
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 bursucelu_viesel, on 24 noiembrie 2023 - 22:43, said:

Io-te-l ba, tot pe asta, ce picioare poa sa aiba, din lateral is patrate lol  Si ce gambe umflate..
https://youtu.be/TzT6bcRCUts?t=839


Dar ce te-ai fi asteptat? La cat baga in ei nu m-as mira sa ii creasca unuia intr-o zi vreo coada de cal sau coarne.


Desi mi-ai explicat tu, eu tot nu prea sunt asa convins. Tu care esti un fervent antidopaj, "o arzi" toata ziua cu bodibuildingu profesionist, ca uitati ce picioare are ala, uite ce brate are Krizo, pui clipuri din concursuri. Da' nu te-am auzit sa zici nimica de culturismul natural. Uite, a fost concurs Olympia natural si avem si un roman acolo: https://www.gazetada...olympia-succes/

Tu pe de o parte esti dezgustat de astia  mari dopati (inclusiv pe strada in special de astia mai mari ca tine, ca de aia mai mici nu zici) dar pe de alta parte exemple dai tot de la dopati. De ce nu dai exemple de la astia de la Natty? sa zici "ia uite ba" ce coapse are asta, ia uite ce umeri are ala...

#59
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Pentru ca nu are? 😅😅Comparativ cu cei dopati...Robert e super tare...a ajuns,saracul la 5-6% bodyfat , narural....asta e tortura dpmdv.

#60
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Din intamplare vazusem pe telefon pe Google ca asta castigase ceva international, si-am retinut caci il vazusem intr-un clip cu niste romani prieteni.
Dar eu nu stiu cat de naturali sunt si-n concursurile astea, daca mai retii postasem pe unul din Australia care il imita pe Arnold, unde ziceai si tu ca-i clar dopat, si eu ma minunam ce piept gigantic are. Joel Kellet ala.
Si-apoi, n-are ce sa fie spectaculos la un natural adevarat. Arata ok, arata eventual si mai ok cand il vezi in persoana langa tine, dar asa ca imagini pe net.. n-ai la ce sa te holbezi.
Vezi ca apreciez ori cand cineva are o grupa "ca la circ" spectaculoasa, cum are ala picioarele (care-i bizar si ca negrii deobicei au tendonul lung la gamba, ca-s facuti sa alerge, ..o fi corcit cu europeni si-a luat gena gambelor), ori daca chiar arata splendit iesit din comun. Cum era ungurul ala scund.. Sau Arnold. Ambii aveau abdomenul tinut sub control, de-aia e si spectaculos, ca asa sa te umflii cu totul (cu tot cu burta)..nu mi se pare nimic deosebit.

Unde zici ca nu intelegi de ce am ochi sa-i vad pe astia, e ca astia sunt profesionisti, si se comporta ca atare. Adica n-o sa-l vezi pe Krizo ca se da la gagicile de la coltu strazii sau ca-i un derbedeu. Nu. Au minte si comportament de atleti profesionisti, adica disciplinati, cu auto-control. Eu m-as bucura sa vad mai multi profesionisti remarcabili din Ro, cum e George Miron sau cine mai e acum.
Iar aia de top.. care chiar exagereaza de zici ca nu te-ar mira sa le-apara si coarne.. au si aia un pic de respect ca-si sacrifica viata in scopul "stiintei" adica sa vedem si noi cat de salbatic poate sa arate un muschi / corp musculos.
Deci iarasi, astia n-au legatura cu tembelii care s-au dus o vara la sala si s-au dopat si umflat (cu burta cu tot multi) si acum beneficiaza din plin de sacrificiul asta umbland dezbracati pe strada si agatand fete sau alte treburi din astea..Astia-s oameni care creaza o impresie proasta in societate, pe buna dreptate - fara sa aiba legatura cu muschii, si-apoi lumea asociaza muschii cu caracterul lor.. Acolo am tot reprosat ca nu mi-a placut treaba.

Adica e vorba si de cineva care isi calca in picioare sanatatea pt mai nimic. Adica doar sa se dea smecher. Ca asa si eu, si oricine care trage de fiare, logic ca ne gandim ca vara sa aratam in forma. Dar, noi avem si sanatatea in minte, si nu suntem "impostori" (ca unul care nu trage deloc de fiare ci doar merge cu prietenii la sala inainte de vara sa se umfle). Iar aceasta minte de om serios este vizibila pt lume.
Adica lumea cand se uita la unul cu corp frumos- atletic cu muschi sa se gandeasca "Uite pe cineva caruia-i pasa de sanatate si fitness, are auto-control, frumos asa.."
Nu sa se gandeasca "Asta-i tembel din asta cu muschi, o fi iesit din puscarie sau o fi intr-o gasca de derbedei, si baga orice in corpul ala ca nu-i pasa deloc..il intereseaza doar acum pe moment sa se izmeneasca.."

Deci eu n-am ceva cu faptul ca cineva baga doape. Am ceva cu derbedeii sa nu se asociaze cu culturismul.

Edited by bursucelu_viesel, 25 November 2023 - 23:03.


#61
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Sunt si multi sportivi profesionisti(nu neaparat din bodybuilding) care o iau pe aratura. Si culmea nu neaparat de la substante ci de la bani si faima pt. ca nu sunt ceea ce spui tu adica exemple. Sunt culturisti care au ajuns la inchisoare pt. crima, unul din preferatii mei(ca fizic) Craig Titus. Sunt culturisti care si-au lasat nevestele (unul e Jay Cutler) si si-au luat asiatice sau s-au combinat cu Trans Posted ImageSunt care stau numai prin Thailanda ca sa se destrabaleze pe acolo. Sau mai e ala care isi baga pepeni in ass Posted Image   De mincinosi si profitori nu mai zic, sunt o multime. Deci degeaba  sunt exemple pt. fitness daca au un caracter de kkt. Ma uitam si la Arnold, sta la masa cu magarul personal. A innebunit omu. Nu mai zic de videochat. N-am nimic cu meseria asta, se plateste, dar cand vrei sa fii exemplu trebuie sa fii 100%



Si care-i faza cu agatatul gagicilor? doar nu le agata cu forta. Ori ti-i ciuda ca nu mai ramane nimic in tot Galatiul? Posted Image

Edited by sandu222, 27 November 2023 - 20:13.


#62
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Nu-i problema ca fac ce spui acolo-n exemple. Si eu nu zic sa fie mari exemple.. ci sa nu fie derbdei de 2 lei. Adica daca te vede cineva ca ai muschi si tragi de fiare, doar n-o sa zica "asta-i din ala care se duce in Tailanda la aia trans" (sau ce-ai mai scris, ca ies banii din videochat, etc). Nu-i asta problema.
Deci, ca mai explic inca o data poate mai clar:
Sa zicem ca esti dezamagit de clasa politica si apare un partid nou in care crezi mult, sau poate chiar tu sau un prieten l-ati infiintat. Apoi vin eu si-ti spun "Auzi da' ce-ti pasa tie ca-n partidul tau vor sa intre acum toti interlopii si criminalii? Fiecare isi vede de viata lui, nu vad cu ce te afecteaza pe tine?" Pai afecteaza imaginea partidului..

Edited by bursucelu_viesel, 27 November 2023 - 21:17.


#63
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015
Aia cu magarul parca nu-i asa rea. Si o spun nu pentru ca-i vorba de Arnold. Stiu cum e sa ai animal de companie, eu cand eram student aveam un pitbul si mancam impreuna (bine, eu la masa, el sub masa). Altuia ii plac magarii, na, e tot animal.

#64
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 bursucelu_viesel, on 27 noiembrie 2023 - 21:17, said:

Sa zicem ca esti dezamagit de clasa politica si apare un partid nou in care crezi mult, sau poate chiar tu sau un prieten l-ati infiintat. Apoi vin eu si-ti spun "Auzi da' ce-ti pasa tie ca-n partidul tau vor sa intre acum toti interlopii si criminalii? Fiecare isi vede de viata lui, nu vad cu ce te afecteaza pe tine?" Pai afecteaza imaginea partidului..

N-ai zis niciodata cu,  cine votezi. De Aur ce zici?

 vinciun, on 27 noiembrie 2023 - 23:11, said:

Aia cu magarul parca nu-i asa rea. Si o spun nu pentru ca-i vorba de Arnold. Stiu cum e sa ai animal de companie, eu cand eram student aveam un pitbul si mancam impreuna (bine, eu la masa, el sub masa). Altuia ii plac magarii, na, e tot animal.

Da, dar cainele e altceva. Pisica, un papagal, am vazut si arici si cameleon, dar cai, magari, porci, lame, ursi, anaconde adusi in casa.....

Edited by sandu222, 30 November 2023 - 21:53.


#65
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 sandu222, on 30 noiembrie 2023 - 21:52, said:

N-ai zis niciodata cu,  cine votezi. De Aur ce zici?
Dupa ce-am citit programul USR nu mai am cu cine sa votez. Toti is delegati ai americanilor.. AUR si ei s-au dus la Partidul Republican in SUA zicand ca-s filiala lor in Romania.
Vezi si cu vaccinurile cumparate in prostie.. 1 miliard de dolari dati de pomana la americani.. si-a fost o strategie la nivel national.. cu reclama negativa la AstraZeneca ca acelasi vaccin costa 2 dolari, si am cumparat de la americani cu 20 de dolari bucata..

Dupa "revolutie", gen. Stanculescu, ala care a coordonat lovitura de stat impotriva lui Ceausescu a recunoscut la TV ca a fost chemat in SUA, unde i s-a propus sa devina presedinte - contra unei sume mari de bani, bani pe care el a zis ca n-are de unde s-o scoata, iar americanii i-au zis ca de la bugetul Romaniei o va scoate, ca au totul aranjat.

Asa cine mi-a placut, din instinct a fost Ciolos..Probabil ca partidul lui, cum s-o chema ca nici nu stiu, o sa-l votez.
Si ca tot n-am pe cine vota, era misto daca aveam in tara un partid trans-european de stanga DiEM25 (are filiale in mai multe tari europene). Desi nici astia nu-s chiar pe placul meu.
Oricum, eu cu AUR nu votez in absolut niciun caz. Sarlatani, badarani, sa zic ca au mai racolat niste fraieri care-s mai de bun simt, insa doctrina am citit-o de pe pagina lor, si e ..venita din SUA de la Partidul Republican folosind pana si limbajul lor.. In niciun caz nu vreau asa ceva.. Nici aspectul economic si cu atat mai putin aspectul social.

Edited by bursucelu_viesel, 01 December 2023 - 14:00.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

bursucelu_viesel

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate