Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Imagini culturisti

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postbursucelu_viesel, on 07 decembrie 2022 - 22:28, said:

Referitor la Arnold, n-ajungea niciun politician fara doape, nici nu intra in SUA.
Da, eu i-as da pe Arnold si altii in schimbul unui culturism natural (sa nu fi existat doape).
Eu am plecat de la sala atunci (la 17 ani) ca m-am enervat (si eu si vreo 2colegi cu care eram acolo) pe seama doapelor (am plecat la alta sala, ca mai era una la sala polivalenta). Pe mine ma chemase un instructor sau un ajutor ceva de-a lu Craciun ala, ca "arati bine, nu te intereseaza cumva sa concurezi?". Imi suradea ideea, oarecum desi tin minte ca i-am zis ca n-am ce mari muschi sa arat, si mi-a zis ca "pai nu, ca intrii cu ceilalti intr-un program (de doape)" adica faceti si luati cu totii la fel cum si cand va zice Craciun". Eu i-am zis din start ca n-o sa iau, si cu asta basta. Le dadea infectia aia de om (recomandare) la o gramada de insi din sala sa ia doape, doar ca sa fie o schimbare la ei si sa-i motiveze sa vina incontinuare si sa-i aduca si alti clienti. Si Mitache s-a referit la el intr-un clip video ca "respectabili veterani idoli precum Craciun Vasile". Ma da-l in ma-sa, ala il tin minte ca-mi zicea ca ce misto e s-o l!nga 2 gagici.. si mai tipa prin sala pe la diversi "ba l_bagiule..", sau "daca n-o fr_ci o pierzi" si alte intelepciuni dinastea, si "asta-i f_tere de mama baahh ce faci acolo!!". O scursura de om era "veritabilul"..

In fine, daca tot il lauzi pe Vinciun cu 48 la brat sau cat o avea dupa ani de tras, atunci de ce zici ca in 5 ani mai toata lumea ar egala campionii? Nu, din contra, daca era natural sportul chiar m-ar fi facut curios cat de departe as putea ajunge, adica sa ma sacrific sa mananc ca animalul, sa trag tare.. Asa, ce haz are daca orice panarama dintr-o sala ma depaseste daca are chef sa ia doape?
Pai m-au oprit 2 fete din cartier (cunoscute) atunci (cand aveam 17ani) si cica "ia incordeaza putin bratul ca stiu ca tu esti cu sala mai facut". Cand am incordat le-a bufnit rasul, caci am vazut si eu la bloc la ele, s-a umflat unul peste noapte, se facuse mare, de la doape. Un derbedeu dinala care isi baga .p..a in orice si-si face mofturile, fumeaza, etc.

Vazusem anul trecut un saldilau gypsy pe strada cu brand mare, frig afara - el cu tricou mulat si se pompa sa agate cand sa treaca pe langa 2 fete si au inceput fetele sa faca misto de el. Ce treaba am eu cu ala? Suntem noi din acelasi aluat? Mai ajungea cocalarul ala cu brandu asa mare daca era sa traga diligent cativa ani de zile si sa se documenteze despre nutritie si antrenament?
Genul dopatului e fix inversul meu. Unde eu fac muschi (atat cat pot) datorita autocontrolului (ca trag de mine, sufar in prezent pt un castig in viitor), dopatul e fix invers, isi sacrifica viitorul (sanatatea) nu da 2 bani pe ea, e un inconstient, ca sa se destrabaleze in prezent. Si chiar arata a destrabalat (la felul cum se imbraca si cum se poarta (cu muschii aia)). Exceptie fac culturistii care au ales profesia asta si nu au incotro, dar vezi ca ei nu-s cocalari de 2lei sa mearga in tricou sa agate gagici in mijlocul iernii.
Te si faci de ras daca te vede cineva cu muschi, crede ca esti cocalar dinala.


Sunt si pareri  enuntate de tine cu , care sunt de acord. Dar mai mult vad ceva frustrari la tine. Adica de ce-l laud pe Vinciun ca are 48 in brat? tu crezi ca de asta il laud? asta e tot ce ai retinut tu?  Il laud pentru tot ce a realizat, pentru cum se pregateste, pentru cat investeste, pentru dedicatie si pasiune, pentru "lupta" pe care o duce spre a deveni cea mai buna varianta a lui. Faza la Vinciun e ca.....a cam reusit, adica nu stiu cum sa zic, dar prin salile pe unde am fost nu am vazut naturali(despre care sa stiu 100% ca sunt naturali) care sa arate ca el.  Nu zic ca nu ar exista.  Si da, eu facand in liceu mai mult materii  de profil real(liceu teoretic) ma face sa pastrez o oarecare mica rezerva (probabilitate sa-i zicem)  ca si Vinciun ar fi putut candva in anii de inceput sa fi incercat "ceva", ca nu am stat eu langa el sa stiu daca e 100% natural. Dar stii ce? asta nu-i o frustrare de-a mea sau invidie, putin imi pasa, eu tot il apreciez si n-as zice vreodata "aaaa pai de asta ai ajuns asa domnu' Vinciun, ca ai bagat acu' 10ani o cutie de nustiu ce".

O alta chestie, Vinciun a inteles ca in sportul asta nu e el VS colegul negru de sala, sau Vinciun VS Uceanu(eu am mai facut comparatia asta). Ci e Vinciun VS Vinciun, unde trebuie sa ajunga in cea mai buna varianta a lui. Din cate vad tu nu ai inteles asta, cauti cu orice ocazie sa te compari cu cineva.  Ai facut comparatia aia cu Xulito, dar nu ai spus motivul adevarat. Ce ai vrut sa scoti in evidenta?  Esti la "ani" distanta de el si problema e ca acei ani daca vor trece, tot nu vei ajunge vreodata natural la nivelul la care e Xulito acum(si nici altii de aici nu vor ajunge). Si inca Xulito e "pui" acum, stai sa-l vezi la vara. Ramane doar sa demonstrezi ca ma insel, mi-ar place sa te motivez asa de tare incat sa te enervezi si sa-ti doresti sa ajungi precum Xulito.

Dovedeste si tu ca ai ajuns la 95% din potentialul  tau genetic si atunci am sa te laud si pe tine nu doar pe Vinciun. Eu am timp sa astept. Ce treaba are sportul asta ca e cu dopati cu faptul ca tu esti pe natural? Asta e cea mai tare scuza pe care am auzit-o, ca nu vrei sa tragi tare, ca nu vrei sa bagi $, ca nu vrei sa faci sacrificii pentru ca altii in 2luni cu doping se fac cat tine in 2ani. Ce conteaza altii? cui ii pasa de altii? aici e Tu vs Tu. Plus ca poti lua si tu daca chiar vrei sa te compari cu "orice panarama din sala care are chef sa ia doape".
Si sa stii ca gresesti, degeaba imparti tu "dopatii" in 2 categorii: cocalari(care vor doar sa agate) si sportivi "care n-au incotro". Pai in primul rand pe sportivi, cine P*M ii pune sa se "faca sportivi" ? ce nu pot avea si ei o meserie sau o afacere? trebuie musai sa urce pe scena pentru bani sau din pasiune? Si apropo cati bani si cata faima castiga unul care e campion la noi? Si ala de pe locul 4, care nu castiga nimic, ala de ce ar avea dreptul sa se dopeze?  doar pentru ca-i sportiv?
Iar in prima categorie, "cocalari care vor sa agate"....nu stiu ce sa zic, multi or fi si asa mai ales la tine la Braila unde e mai cald asa si tenul se inchide mai tare la culoare Posted Image   si oamenii prefera sa se tatueze mai mult si sa aiba sabii prin portbagaj (pentru autoaparare desigur). Macar cocalarii aia "combina" si ei gagici bune, ACUM, tu ce "combini" ? Si cand "combini" ? la 45 de ani cand te va lasa "instrumentul"? dar Hey....macar vei avea muschi pentru ca bine zici, tragi acum si rasplata e in viitor.

Edited by sandu222, 08 December 2022 - 22:10.


#20
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Tu ai dat un argument ca sportul fara doape n-are haz ca orice om ar face recorduri dupa 5ani. Eu l-am dat exemplu pe Vinciun ca a ajuns undeva unde nu oricine ajunge, si nu in 5 ani. Eu nu iau personal discutiile. N-are nicio legatura cu invidia si ce mai zici acolo, cu lauda. Puteam sa-l dau exemplu pe Uceanu, dar am zis ca daca tot spui ca Vinciun a crescut la 48 natural prin efort, e exemplul cel mai simplu.
Sabii am vazut in trecut in anii 90, s-au mai schimbat vremurile. Bronzati nu cred ca avem chiar mai multi ca-n alte parti. La Buzau de exemplu vad mult mai multi, dar n-am nicio problema cu ei. Oo, la Ramnicu Sarat iarasi mi s-a parut un procent semnificativ. Dar iarasi civilizati, ok, fata de exemplu la Ploiesti cand am rugat un taximetrist sa ma duca intr-un cartier din nord si mi-a zis ca nici politia nu are curaj sa mearga pe acolo.. Deci.. asa ceva slava domnului ca nu-i nici la noi nici in majoritatea tarii.

N-am ce reprosa unui culturist, caci omul are si el niste atuuri, unele remarcabile. Ori daca genetic esti bun musculos, structura tot ok, mi se pare justificat sa-ti folosesti "darul" si sa-ti faci o viata buna construind pe atuul primit de la natura. Compatimesc pretul pe care-l platesc ei, cu ce presupune dopajul. Insa trec intr-o categorie separata pe cei care doar se "izmenesc" prin oras.

In rest ignor aprecieri personale cu gagici versus muschi, si alte de-astea. Incerc sa vorbesc cat mai impersonal (cat pot si eu), chiar si despre realizari ale mele, laud daca e vreo teorie, maxim - maxim laud geneticul primit. Deci primit (fara sa am eu merit), adica nu "valoarea mea, sa moara dusmanii de ciuda". Laud teoria - Spiritul Uman, restu-s maimutareli.
Omenirea a evoluat ducand mai departe acolo unde au lasat ceilalti evolutia, si e bine ca s-a intamplat asa. Nici macar nu-i o gandire de competitie, din contra mi se pare o chestie impersonala si-si dedice omul viata in scopuri impersonale.

Edited by bursucelu_viesel, 08 December 2022 - 23:36.


#21
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 16.03.2006
Frumos aratau antebratele domnului Mike Mentzer.

Attached Files



#22
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 16.03.2006
Referitor la comparatia Xulito vs Bursucel,umerii lu Xulito nu-i faci niciodata pe natural.Sa fim seriosi,pe natural e foarte greu sa faci un fizic impresionant,majoritatea daca isi pun un tircou xl pe ei,arata ca oricare om de pe strada.
SIncer,si pe mine ma tenteaza un ciclu,deja am 33 de ani,mare lucru nu prea pierd.Numai faptul ca nu am reusit pe natural ma opreste,practic m-as simtii ca un trisor daca as apela la anabolizante.

#23
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Sunt si eu de parere ca nu faci pe natural umeri mari si bombati ca mingile. Mi-a spus un culturist odata ca daca faci umerii de doua ori pe saptamana la inceput de antrenament in jumate de an explodeaza, el cica asa a facut, doar ca a uitat sa-mi spuna ca au explodat la el fiindca lua steroizi. Pe natural probabil poti avea umeri care sa bata la ochi doar daca nu antrenezi deloc bratele. Aveam un amic candva care se ocupa cu boxul, proportional avea umeri mari si frumosi doar ca bratele erau cam subtiri. Drept vorbind umerii mei sunt mai mari decat ai lui doar ca ai mei nu bat la ochi fiindca am spate mare si brate mari. Ca sa bata la ochi ar trebui sa fie chiar imensi. Vedem, poate reusesc pana pe la 40 de ani 😀

Tu zici ca nu vrei anabolizante pe motiv ca nu ai reusit natural dar eu invers. Si asa muti nu cred ca nu am luat nicodata nimic, daca as lua ceva acum, cine stie cat voi castiga insa voi pierde statutul asta de natural. Mai explica dupa aia cuiva ca de fapt eram atata inainte de a baga si steroizii mi-au oferit doar atata.  Pana la urma ma doare-n basca, nu obtin de la numeni nimic indiferent de statut. Vorbesc asa pentru mine.

#24
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View Postpele, on 10 decembrie 2022 - 14:30, said:

deja am 33 de ani,mare lucru nu prea pierd.
m-as simtii ca un trisor daca as apela la anabolizante.

te inseli amarnic daca gandesti asa, vor urma 43, 53 cand iti vei mai dori sa fi ca la 33
nimanui nu-i pasa daca trisezi sau nu asta e ultima problema care o vei avea, in schimb daca iei steroizi si pe urma ramai cu testosteronul natural scazut, nu iti mai merge bine jucaria..nicio femeie nu va da 2 bani pe tine..asta e realitatea
iar cum te antrenezi in sala aia improvizata din sufragerie si cu mancare putina, e foarte posibil sa cam iei steroizi aproape degeaba si sa te alegi doar cu efectele negative

#25
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015

View Postpele, on 10 decembrie 2022 - 13:59, said:

Frumos aratau antebratele domnului Mike Mentzer.

Arata beton tot, nu doar bratele. Doar ca a trait cam putin.

#26
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postvinciun, on 10 decembrie 2022 - 14:52, said:



Si asa muti nu cred ca nu am luat nicodata nimic, daca as lua ceva acum, cine stie cat voi castiga insa voi pierde statutul asta de natural.

Asta cu statutul ar conta daca te-ai afisa online, daca ai fi antrenor, daca ai spune asta peste tot. In rest poti sa fii sigur ca daca ai merge pe strada cu unul mai mare ca tine si dopat, eventual sa fie si in genul lui Brad Pitt, ghici la cine se va uita lumea, cine va contoriza tot, cine va fi apreciat mai mult? nu prea ii pasa nimanui de natural decat eventual tie care te stii natural.

View Poststalker2142, on 10 decembrie 2022 - 23:00, said:

vor urma 43, 53 cand iti vei mai dori sa fi ca la 33


La 43 da sunt de acord cu tine, s-ar putea inca sa mai conteze testosteronul natural (asta daca toata viata n-ai baut, fumat, pierdut noptile, mancat haotic, probleme de sanatate etc) . Dar la 53...cine se mai uita la un "bosorog"? Deja incepi sa te faci urat la fata, imbatranesti, cade parul, te doare una alta.  Uite la Irinel, are bani, poate sa fie mega impotent, are gagica de 20 de ani. Deci rezolvari exista. Ca sa nu mai zic ca exista pastile albastre care chiar au efect in caz ca vecina de la 2 (neglijata si abuzata de sotul ei betiv) cauta la tine ceva interesant.
Sau baietii care trag tare si la 50 de ani, Ciorba arata bine si acu la 60. Eu cred ca pe unu ca Ciorba l-ar cam prefera una intre 30-50 de ani fata de unu de 35 care se lauda ca-i mega potent,  arata modest si are conturile zero.

#27
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postbursucelu_viesel, on 08 decembrie 2022 - 23:24, said:

Tu ai dat un argument ca sportul fara doape n-are haz ca orice om ar face recorduri dupa 5ani. Eu l-am dat exemplu pe Vinciun ca a ajuns undeva unde nu oricine ajunge, si nu in 5 ani. Eu nu iau personal discutiile. N-are nicio legatura cu invidia si ce mai zici acolo, cu lauda. Puteam sa-l dau exemplu pe Uceanu, dar am zis ca daca tot spui ca Vinciun a crescut la 48 natural prin efort, e exemplul cel mai simplu.


Tu n-ai inteles ce am vrut sa zic eu in exemplul ala cu 5ani. N-am zis ca in 5ani vei obtine maximul de performanta in orice sport si ca alea ar fi recorduri de neantrecut de nimeni. Am dat un exemplu din haltere, ca pana si noi 2 daca am fi naturali printre naturali, ne-am antrena 5ani, am participa la un concurs(nu ne-ar fi jena ca ne facem de cacao) si am putea castiga. Am crezut ca intelegi exemplul ala cu 115kg unde am vrut sa fiu ironic, ca si un junior actual ridica 115kg la 17ani, pe natural probabil. Dar ai vedea pe natural doar recorduri jenante facute de necunoscuti, ca mine, ca tine. Poate nu ai fi campion cu 115kg asa cum am zis eu, dar nici n-ai mai vedea cum ajung la 200kg aia de 80kile.

Si l-ai bagat pe Vinciun in chestia asta si n-am inteles de ce. Si chiar si asa, ceea ce nu stii tu e ca Vinciun in aia primii 5ani a obtinut 90% din ce are acum. Dar te inteleg de ce ai presupus ca a avut nevoie de 10ani, tu credeai ca , cresterea e liniara, uite ca nu e.

Edited by sandu222, 12 December 2022 - 23:39.


#28
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Ma gandesc ca la un 55 incolo sau la cat o fi varsta aia (la unii mai putin la altii mai mult) merge un TRT, atunci cand orice ai face natural nu mai reusesti sa ai un nivel bun de T
O parte din imbatranirea aia vine si din scaderea testosteronului
Chestia e ca odata ajuns la varsta aia nici atunci nu poti zice, gata nu mai am ce sa pierd bag cicluri de steroizi sa-mi fac pofta... din cauza ca atunci se apropie si varsta cand apar fel de afectiuni (spre exemplu de prostata) pe care steroizii le favorizeaza.,,de altfel si TRT-ul poseda riscuri de genul asta, doar ca e intr-o doza mai mica

#29
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 16.03.2006
Unii si cand sunt tineri au testosteronul mic,nu e numar universal.Nu inseamna ca daca ai 20 de ani,automat ai 1000(ne place sa credem asta),majoritatea tinerilor au in jur de 500.
Din ce am citit,se pare ca nivelul de testosteron este in scadere fata de cum era acum 50 de ani.(din cauza poluarii,al microsplasticelor ,etc)

#30
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Exact. Buneii nostri aveau nivele de testosteron mult mai ridicate. Niste studii (nu stiu cate de serioase) spun ca si testicolele stramosilor erau mai mari desi ei erau mai mici. Alt argument e sa vezi cum au evoluat criteriile pentru analiza de sperma. Candva se considera ca sperma nu-i fertila daca in ea numarul de spermatoizi atipici depaseste vreo 80%, apoi s-a scazut la 60, 40, 30 si azi OMS spune ca e ok sa ai doar 6% de spermatoizi normali in sperma fiindca daca ar merge pe criteriile precedente practic ar trebui majoritatea barbatilor sa fie declarati impotenti. Deci mergem in rapa baieti.

Nu e de mirare ca stramosii nostri suportau mult mai mult stres si efort fizic. Noi daca lucram 7 ore pe zi cateva luni la rand ne simtim rupti.

Edited by vinciun, 14 December 2022 - 11:16.


#31
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 16.03.2006
Place Name
1 Hadi Choopan
2 Derek Lunsford
3 Nick Walker
4 Brandon Curry
5 Mamdouh Elssibay

Acum am vazut ca a fost mr olympia anul asta.N-a mai castigat Big Rami,abia pe locul 5.

https://www.digispor...olympia-2117789

Bumstead,campionul de la classic physique:

Attached Files


Edited by pele, 20 December 2022 - 20:07.


#32
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Am vazut, dar era mai interesant despre meciul cu Argentina asa ca n-am mai scris. i-au dat cu flit lui Big Ramy. Nu-mi place Big Ramy, e exagerat de mare. Mie imi plac astia mari dar nu precum Ramy. Eu am impresia ca s-ar face toti ca Ramy daca ar putea, dar nu pot.

Campionul de la classic e mare cat era Arnold. Nu-l vad altfel decat restul care se dopeaza porceste(doar ca Bumstead nu a reusit sa creasca la fel de mare, in rest cred ca baga cam ce baga si restul ca doar n-o fi prost sa se forjeze doar cu testosteron).

Nici macar restul de categorii nu ar trebui privite altfel, sa zici ca da, astia mai mici sunt de apreciat, arata omeneste, plauzibil, ca nu se dopeaza la fel de mult. De fapt nu-i ajuta geneticul sa se faca macar cat Bumstead sau nu sunt dispusi sa bage chiar orice.

Parerea mea e ca Mr. Olympia trebuia sa ramana in formatul vechi, doar liga grea si atat. Macar stia lumea ca e imposibil sa ajungi ca aia. Asa le creaza oamenilor asteptari false, sunt sigur ca jumate din spectatori au impresia ca se poate ajunge natural precum Anrei Deiu.

Priviti doar ce fel arata top 3 de la Mens phisique, a3a scara valorica ca sa zicem asa de la Olympia. Astia daca ar fi fost pe vremea lui Arnold ar fi prins sigur un loc in top6, poate chiar top3 cu politica de atunci.

A da, si au introdus iar Olympia Culturism pentru femei dupa o lunga pauza. Le-a dat iar sens existentei acelor "deformate". Ramasesera fara rost in viata, inca se antrenau in sali mai tare ca barbatii amatori dar nu mai aveau unde participa decat pe yotube si FB.

Attached Files


Edited by sandu222, 20 December 2022 - 22:49.


#33
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
De remarcat la categoria classic, ieseanul Andrei Birica 31 de ani recent IFBB PRO, locul 16, adica nu a prins top15. Sunt mai multi concurenti trecuti pe locul 16 ca sa nu-i mai departajeze din cei 59 care au participat.

#34
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Virgil Buruiana

S-au spus multe despre el. Inteleg ca unii colegi de aici l-au si cunoscut.
S-a nascut in 1977 si a avut accidentul auto in 2002. Din cate am inteles conducea o Calibra.
A castigat o multime de concursuri ca junior, a avut multe aparitii in reviste si demonstratii. Devenise mai cunoscut si apreciat decat toti clasicii la un loc.  Era curtat de diferite firme din USA sa se antreneze acolo pe banii lor, dar am inteles ca astepta ceva serios nu maruntis. Totul a culminat cu , castigarea Campionatului Mondial de juniori la categoria 80kg in 1998(primul roman din istorie).
In 2002 a luat doar locul 10 la CM din Egypt categoria 80 seniori, dar e considerat un rezultat bun.

1.67inaltime si o forma de concurs de 90kg, va imaginati cum era in off-season la vreo 110kg.



"Manca enorm,tin minte ca avea in ruxac odata o bucata de muski pastrama de vreo 2 kg si 2-3kg de banane,finut s-a apucat de ele si ...le-a dat gata,dupa care a zis:
"Gata, Cristi mergi spre metrou?""

"Cand a venit la Deva la demonstratie si am discutat cu el a spus ca facea piept cu peste 200 si geno peste 250 kg."

"- impins culcat cu haltera 180 kg x 3 repetari
- genuflexiuni complete 280 kg x 3 repetari
- semigenuflexiuni 300 kg x 3 repetari
- indreptari 240 kg x 3 repetari

cel mai mult a avut la brat 49 cm la rece si 51 cm la cald"

Sunt curios cum ar sta alaturi de "balaurii" actuali (Dan, Alfred, Marius Chera, Miron, Deiu etc
)
https://mediaflux.ro...locul-de-munca/

Attached Files


Edited by sandu222, 12 January 2023 - 22:58.


#35
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 16.03.2006
https://forum.topcul...uiana-t513.html

Am citit si eu topicul.Mi se pare fabula treaba cu alea 2kg de pastrama+ inca 2 kg de banane.Seamana cu Lee Priest.

#36
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Tin minte la liceu cand au zis colegii ca a murit. Cica aveam si noi un culturist de top si a muri intr-un accident cu masina. Vazusem si clipul video pe Yt cy el pe scena: https://youtu.be/Bx1lbN1OFso?t=101
Cel putin bratul drept e gigantic, dar diferenta dintre brate s-ar putea sa-l coste la simetrie. Nu stiu daca tipul lui de dorsal ar fi fost suficient pt Mr. Olympia. In rest, e super.

Edited by bursucelu_viesel, 15 January 2023 - 18:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate