Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Conectare boxe Creative la pc

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Salut baieti, facand curatenie prin pod mi-am gasit niste boxe creative inspire 5.1 t6100  de acuma 12 ani, eu ultima oara stiam ca merg, asa ca am zis sa vad daca mai merg, si spre surpinderea mea functioneaza problema e ca nu stiu daca-mi trebuie placa dedicata de sunet sau nu, stiu ca la pc-ul meu ala de acuma 12 ani imi cumparasem o placa de sunet speciala pentru boxe ca asa era atunci, acuma ma intreb daca placa mea de baza poate MSI Pro B660M-A daca merge, de la boxa am 3 mufe verde negru si galben, la placa de baza am doar verde albastru si roz care rozul e pt microfon,   acuma imi functioneaza doar 2 boxe si subuferul, celelalte 3 nu, stiu ca am mai avut problema asta si acuma 12 ani pentru ca nu erau mufate bine, deci? trebuie placa de sunet?

Edited by Calypsso, 10 November 2022 - 21:06.


#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
ai placa de sunet 7.1 probabil pe placa aia de baza, vezi ce chipset ai (probabil realtek) instaleaza aplicatia lor si seteaza output ca 5.1

#3
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
am gasit acuma, in realtek pot sa selectez 5.1 dar tot nu reusesc :)) undeva gresesc, ori nu sunt bine mufele in spate sau selectate bine ori boxele nu sunt bine bagate in subufar :)) in fine. mai le bibilesc eu poate reusesc.

Edited by Calypsso, 10 November 2022 - 21:22.


#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Conectezi toate cele 3 jackuri in spate. Din setări pui 5.1

#5
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Creative au avut un parteneriat la primul tip de boxe pc cu Cambridge, setul Creative Soundworks 4.1. Boxe cubice negre. Fenomenal suround.
A ramas un nume in audio pc chiar fara Cambridge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate