Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

probleme cu domeniul la google ads

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
vasilemb2021

vasilemb2021

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 16.06.2021
Va salut,
Recent am intampinat o problema pe contul Google Ads, in sensul in care anunturile au fost respinse de sistem cu mesajul de eroare: "Disapproved (Destination not working)".
Domeniul este gazduit de Vodafone si am incercat toate variantele posibile pentru ca Google sa aprobe aceste anunturi. Le-am scris si m-au rugat sa verific:
"Thanks for contacting Google Ads support team.
I have verified your ads and your website and I can see that the last successful scan of your website was made on august 8th. After this period, unfortunately all scans made have failed due to this HTTP 403 error found on both desktop and mobile platforms.
Please get in touch with your website admin to try to resolve this issue and after it has been solved, you can reupload your ads."

Le-am explicat ca pagina web se incarca normal si ca eu nu am eroarea HTTP 403, indicandu-le chiar un print screen de pe httpstatus.io

In final am fost nevoit sa fac o copie in oglinda a siteului si sa l instalez pe un alt domeniu la alt furnizor de gazduire web sa vad daca acolo tot e ok. Cu noul domeniu toate anunturile functioneaza normal si lucrurile sunt ok.

Domeniul vechi a ramas si el functional, dar fara reclama google ads.

Intrebarea mea este: Ce furnizori se servicii de gazduire imi recomandati in Romania ca sa nu am probleme cu google ads. Google are gazduire?

#2
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Host-age, Romarg, Clausweb... sunt o grămadă de furnizori ok în România, unii care funcționează deja de zeci de ani (pe Romedchim - RCHost mi-am găzduit eu primele site-uri, și văd că încă trăiesc). Ăștia marii, Vodafone, Digi nu sunt propriu-zis provideri de hosting. Aia e vrăjeală, se fac că te găzduiesc ca să-ți vândă ce au ei nevoie, telefonie, date. De-asta probabil nici nu ți se vede domeniul din afara României, cine știe pe ce praștie de server ți l-or fi pus.

#3
vasilemb2021

vasilemb2021

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 16.06.2021

View Posts2inu, on 04 noiembrie 2022 - 20:07, said:

Host-age, Romarg, Clausweb... sunt o grămadă de furnizori ok în România, ...

Multumesc. Chiar am sa aleg un hosting ok. Vodafone sucks.

Edited by vasilemb2021, 13 November 2022 - 18:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate