Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Ajutor achizitie componente PC

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Acum e de cumparat ssd wd blue de 500 gb de la pc garage.
Nu cred ca o sa fie de bf ceva mai redus la pret.

#20
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Au si un Intenso la 500 gb pcie 3x, plus ca are 300 TB limita de scriere, la fel ca la samsung 980, durata de viata ok.

#21
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012

View Post1000FPS, on 29 octombrie 2022 - 08:57, said:

Inca este pretul asta, doar trebuie sa dai mai jos si sa alegi oferta vanduta de emag, dar avand in vedere ca este in stoc furnizor nu apare sus

Da, acuma apare vanduta de emag da cu 3,99 Lei mai scumpa ca cand am pus eu placa ieri era 430,03 Lei
Attached File  Placa de baza ASRock B550M-HDV, Socket AM4 .png   387.38K   17 downloads

Deci smechereala ie sa fi pe faza cand au preturile mici ca sa iesi cat mai ieftin


@ginseng daca mai intri aici ori cauti un PC prebuid in banii tai ori vanezi repede cele mai ieftine componente daca vrei sa il faci din bucati
Da repede ca se schimba preturile foarte repede !

#22
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 16.08.2006
Revin pe topicul asta...
Baiatul a mai strans niste bani acuma de sarbatori, de la unul de la altul... si am zis sa ii iau placa grafica, ca are cea mai mare valoare si importanta.
Am dat deja comanda la garaj (a fost cel mai bun pret gasit) de Sapphire Radeon RX 6600 PULSE 8GB GDDR6 128-bit. Cu tot cu codul de reducere a iesit un pic sub 1400ron.
Mai raman de luat restul de componente de la postul 1. Ca buget ramas as vrea sa fie max 2500lei. Urmeaza luna asta sa iau CPU si PB. Restul de componente in februarie. Oare este mai bine sa astept sa le iau pe toate in Feb., sa astept o eventuala scadere de preturi?
Eu m-am orientat spre un Ryzen 5 5600 (550lei) si GIGABYTE B550M DS3H (726lei). In banii astia pot gasi ceva mai bun? Ce recomandari aveti?

#23
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Mergi pe nvidia la placa video ori poti sa iti plangi de mila pe forum ca ai probleme cu placa.
Nu are sens sa cumperi doar placa video. E componenta care isi scade valoarea cel mai rapid.

Vad ca ai monitor de 500 lei cu panel ips de 60 hz. Deci nu are sens sa iei vreo placa video extrem de scumpa.
Ideal ar fi sa iei rtx 2060.
La monitorul ala merge si gtx1660.
Pt stocare sa mai iei un hdd de 1 tb.
W10 il instalezi pe ssd de 250 gb iar jocurile pe ssd de 500 gb.

forit are Placa Video Asus GeForce RTX 2060 DUAL EVO 6GB GDDR6 192-bit la 1507 lei.

Edited by mariusixy, 06 January 2023 - 14:38.


#24
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
6600 este peste rtx 2060 cam din orice punct de vedere.

Sunt unele probleme cu driverele la AMD dar sunt cazuri restranse. Eu am probleme cu WarZone 2 si cam atat, dar cred ca e de la Windows 11 nu de la placa, altii pot juca cu placa asta video.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate