Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Problema televizor telefunken te20265b30c10 e-led de 20"

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Alexandru7250

Alexandru7250

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.09.2017
Buna ziua! Am primit cadou de la o ruda un TV LED de 20" cu numarul de model din titlu. A venit sigilat in cutie cu toate acesoriile in tipla. Problema este ca in meniuri nu exista text. Apar casutele unde ar trebui sa fie text dar nu e nimic acolo. Daca conectez un VCR si bag o caseta apare imaginea fara nici o problema. Fara sa vad ce apas prin meniu, nu am cum sa caut programele TV. Deci e doar un monitor in prezent. Are cineva un dump al flashului? Este clar ca e vorba de o corupere al firmware-ului.
Din cauza asta urasc pocnitorile astea de televizoare LED. CRT-ul meu Panasonic are 30 de ani impliniti si functioneaza la fel de bine ca in prima zi.

Edited by Alexandru7250, 23 October 2022 - 22:11.


#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Roaga ruda sa-l returneze. Fiind in garantie, are tot dreptul.

#3
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
Poate-ti foloseste https://www.elforum....65b30c10-e-led/
Acum 30 de ani ai dat cat facea un apartament pe damigeana si vcr. Azi dai pe pocnitori cat pe un vc cu bazin si suport de hartie.

#4
sandratoms1980

sandratoms1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.07.2021
Cauta orice manual / video / imagini cu modele similare, vezi cum arata meniurile.
De obicei sint cam al fel: primul pentru scanare posturi, apoi imagine / sunet....

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

 Alexandru7250, on 23 octombrie 2022 - 22:10, said:

Din cauza asta urasc pocnitorile astea de televizoare LED. CRT-ul meu Panasonic are 30 de ani impliniti si functioneaza la fel de bine ca in prima zi.
CRT-ul tau e "Made in Japan", iar TeleFunken-ul asta e facut prin Turcia sau China - nu mai are treaba cu vechea firma germana - e luata de turci ca si Grundig din cate stiu.

Initiator - daca e nou - retur de unde a fost luat. Nu are sens sa-ti bati capul.

#6
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Telefunken, Schneider, Blaupunkt, Philips (modelele ieftine) etc, nu mai au nicio treaba cu Germania sau Japonia. Dreptul de folosire al marcii a fost cumparat de companii din China care produc ce se vede.

#7
sandratoms1980

sandratoms1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.07.2021
pu l a lor de hcinezi ce mizerie de televizor facura

#8
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
L-o fi luat careva cu prosopul ca vad ca are si functie de hotel. La 100 eur e minune, nu va mai plangeti.

#9
Alexandru7250

Alexandru7250

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.09.2017
Ruda asta a mea e tocmai in Italia. Deci iesa din discutie vorba de garantie. A ajutat totusi firmware-ul asta: http://www.filehost....Yazilimi_1_zip/
Macar acum pot vedea ce fac. Nu am reusit sa prind TVR-ul cu el. Aia e. Macar am un monitor cu multiple tipuri de intrari acum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate