Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Rețeaua RCS va pune Aleph și toate stațiile de știri într-o singură zonă. Cum vor fi grupate pe teme în noua grilă Digi

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009

 DanyPMN, on 12 octombrie 2022 - 13:16, said:

Și la filme sunt tot 2 locuri libere lăsate, deci în teorie ar putea intra Prima Comedy SD și HD.
Eu sper totuși să îl bage doar HD și pe locul lăsat liber să intre varianta HD al unuia din canalele de filme deja existente.

Din punctul meu de vedere, daca vor inlocui vreunul dintre Warner TV, epic Drama, Film Cafe, TLC, TV Paprika sau Fishing & Hunting, o vor face direct cu varianta HD, fara sa mai pastreze si varianta SD.
Bine, doar imi spun o parere, ca si treaba asta e conditionata de ce alte canale sunt pe anumita frecventa, daca e loc sau nu si de alte HD-uri.

#38
miile

miile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 05.07.2015
Ma asteptam sa vad vreun comentariu, fie pozitiv, fie negativ, al colegilor din Bucuresti si Ilfov legat de noua grila de la Digi. Dar nimic...

#39
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.02.2009

 miile, on 13 octombrie 2022 - 08:36, said:

Ma asteptam sa vad vreun comentariu, fie pozitiv, fie negativ, al colegilor din Bucuresti si Ilfov legat de noua grila de la Digi. Dar nimic...
Programele noi BBC și Love nature sunt foarte ok,nu era necesară sa mai rămîna în grila variantele SD ale posturilor Primasport și bine venite erau și Primasport4 respectiv5 plus Prima4k, deasemenea așteptăm în grila și Supertv, Apollonia și respectiv Tvsud-est sunt canale regionale și pentru județul Ilfov ,sa vedem când vor introduce variantele HD care sunt în aplicație ,deasemenea ar mai fi de introdus ProCinema și Acasagold in Hd dar probabil când vor crește prețul vom avea parte de ele

#40
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 06.09.2004
Sa vezi ce creste audienta la Aleph acum!  Posted Image

#41
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 10.12.2018
Se poate închide topicul asta? Inițiatorul a postat și imediat a închis "pravalia". Subiectul oricum e discutat pe cafeneaua Digi.

#42
helioglobalus

helioglobalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.01.2013

 miile, on 10 octombrie 2022 - 21:02, said:

Se stie daca au fost lasate locuri libere in grila pe fiecare grup tematic?
Intreb deoarece daca nu au fost lasate locuri libere, ce se va intampla cand vor aparea noi programe in diferite grupuri tematice? Se decaleaza toata numerotarea initiala incepand de la programul nou venit in grila?

De exemplu cand va fi introdus TVR Cultural in grupul lui tematic, programele de dupa el isi vor schimba pozitia in grila?

Daca s-au pastrat locuri libere, atunci nu vor fi probleme cel putin o perioada de timp.

Dacă se introduc programe noi, inițial le pun la coadă, până la o altă reorganizare, de exemplu când au intrat Magic și Rock în must-carry, la început au stat ,,la întristare,, la capătul listei, până au reorganizat și i-au pus la pachetul muzical. Eu folosesc ChanSort, nu stau să mă enervez.

#43
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

 jully1994, on 07 octombrie 2022 - 07:58, said:

Da. Mi se discriminare că există categorie separată de muzică populară și manele...tot la muzică intră! Nici Mezzo nu are același gen de muzică cu UTV sau Music Channel și nu l-am pus separat. Posted Image

Canalele de stiri/generaliste trebuiau aranjate astfel:Posted Image

TVR 1
TVR 2
ANTENA1
PRO TV
REALITATEA TV
PRIMA TV
DIGI 24
KANAL D
NATIONAL TV
B1 TV
Romania TV
ALEPH PLUS
CNN
TV 5
NCN
BUCURESTI TV
PROFIT TV
ETC.

*In aplicatia DigiOnline nici nu sunt atatea canale de stiri...Posted Image Posted Image Posted Image

 miile, on 13 octombrie 2022 - 08:36, said:

Ma asteptam sa vad vreun comentariu, fie pozitiv, fie negativ, al colegilor din Bucuresti si Ilfov legat de noua grila de la Digi. Dar nimic...

Am comentat eu...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 14 October 2022 - 19:31.


#44
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
PRO TV
Attached File  Screenshot (2367).png   82.09K   55 downloadsAttached File  Screenshot (2368).png   37.37K   65 downloadsAttached File  Screenshot (2369).png   69.81K   72 downloadsAttached File  Screenshot (2370).png   70.36K   39 downloads

#45
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 08.04.2008

 xmanyacs77, on 14 octombrie 2022 - 19:31, said:

Canalele de stiri/generaliste trebuiau aranjate astfel:Posted Image

TVR 1
TVR 2
ANTENA1
PRO TV
REALITATEA TV
PRIMA TV
DIGI 24
KANAL D
NATIONAL TV
B1 TV
Romania TV
ALEPH PLUS
CNN
TV 5
NCN
BUCURESTI TV
PROFIT TV
ETC.

gupul de stiri e separat de cel de generaliste; in lista ta sunt amestecate.

#46
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Național TV
Attached File  Screenshot_20221022-213101_Chrome.jpg   162.59K   74 downloadsAttached File  Screenshot_20221022-213156_Chrome.jpg   79.99K   81 downloadsAttached File  Screenshot_20221022-213244_Chrome.jpg   90.92K   60 downloads

#47
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Canalele PRO
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bGMSkrDZPt8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Antena 3 CNN
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bgz2daVSdLY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate