Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Renunțăm la tot pentru liniste?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Unactorgrabit95

Unactorgrabit95

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.09.2022
Salut. Ma confrunt cu o problema. Stau în curte cu socramio, om de nota 10 și mama lui, o babuta sireata dar simpatica, de la ambii primesc locul cuvenit și o iubire imensa. Problema este ca sora lui socramio sta gard în gard cu noi și sta cam toată ziua la noi, cu scuza ca vine la mamaia. Iubitul meu nu o suporta din mai multe motive.. l-a despărțit pe socramio de cele 2 neveste, e rea de gura, se injura și se bate cu fisa,(o intretinuta, curvistina, se cearta aman2 oe barbati)zi de zi..nebunie curata. Iubitule meu i-a interzis de curând sa nu mai vina la noi, mai ales după ce lu mamaia i-au dispărut 500 lei din cei 1000lei pensie,mamaia recunoscând ca toată pensia o tine fisa, și se vaita mereu ca nu ii aduce o cana cu apa. De cele mai multe ori își face singura la 80 de ani sau mănâncă de la noi, și ea și socramio. Fisa vine doar la bârfă și după pensie, chipurile ii strânge pensia pentru când va murii sa aibă cu ce o ingropa😅..ma rog, s-a ivit un scandal, socramio a încercat sa ii ia apărarea lu sorusa iar al meu s-a certat foarte tare cu el, si-au spus lucruri foarte urate..și ma gândeam sa dispărem de aici, deși am investit foarte mulți bani în curte și casa.. împreună ieșim la 100, 120 milioane lunar. Ce posibilitate am avea sa renunțăm la tot, și sa o luam de la 0 iar, în cât timp stand în tara, posibil în chirie sau nu știu, la casa bătrâneasca a părinților mei? Sau sa plecam în afara,făcând mai repede bani și încercând sa trăim liniștiți? Vrem sa ne rupem de tot.. încă nu l-am anunțat pe socramio dar clar este ca atâta timp cât sorusa sta lângă noi nu vom avea liniște niciodată..  sa ridicam o casa iar, mobila și tot ce am investit, le vom lua..nu o sa fie deloc ușor dar merita sa riscam?😪


#2
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Cu asemenea vecina, nu veti avea niciodata liniste in casa. Dar si sa te muti in alta parte, sa dai peste alti nebuni, e riscant. Inalta un gard mai inalt intre tine si aia, poarta cu cheie si interdictia de a o primi in curte pe aia. Suna la poarta? "nu suntem acasa" Din cauza unei nebune iti strici viata. Sau te muti.

View PostUnactorgrabit95, on 27 septembrie 2022 - 01:01, said:

dar clar este ca atâta timp cât sorusa sta lângă noi nu vom avea liniște niciodată


#3
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Acolo e jale,muta-te unde vrei sau poti,cu femeia cu care te intelegi.

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,131
  • Înscris: 30.10.2003
Merita sa riscati.

#5
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostUnactorgrabit95, on 27 septembrie 2022 - 01:01, said:

și ma gândeam sa dispărem de aici, deși am investit foarte mulți bani în curte și casa.. împreună ieșim la 100, 120 milioane lunar.
casa, curtea sunt pe numele vostru?
Dacă nu nu aveți nici un cuvânt de spus în casa aia.

#6
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
fugiti din mediul ala toxic, nu o sa va puteti dezvolta, ar putea fi chiar mai rau, sa va traga in jos.

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,176
  • Înscris: 14.10.2008
Daca nu e OK acolo incearca sa te muti. Eu locuiesc la casa de 22 ani dar ma gandesc sa revin la bloc din cauza vremurilor actuale si viitoare, care or luat-o pe aratura rau de tot.

#8
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 16.04.2007
la 10k venit iti permiti o rata pentru o casuta ..

#9
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 05.04.2011

View PostUnactorgrabit95, on 27 septembrie 2022 - 01:01, said:

Iubitule meu i-a interzis de curând sa nu mai vina la noi, mai ales după ce lu mamaia i-au dispărut 500 lei
De aia tot vine, ca i-a interzis sa nu mai vina :)

#10
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,481
  • Înscris: 15.07.2005
N-ar fi rau sa va luati niste caini mari ! (e mai mica investitia )
Si dresati bine  ... dupa un timp nu cred ca mai vine la voi!

#11
Unactorgrabit95

Unactorgrabit95

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.09.2022

View PostVictor5, on 27 septembrie 2022 - 11:07, said:


De aia tot vine, ca i-a interzis sa nu mai vina :)
De când cu scandalul nu a mai calcat în curte. A mai avut o perioada de 2 ani, la fel..după un scandal nu a mai întrat în curte. Sunt învățați cu scandalul, e ceva normal la ei în casa..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate