Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

The Last Of Us (2023)

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
423 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rBRRDpQ0yc0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,132
  • Înscris: 30.10.2003
Asta e dupa renumitul joc?

#3
PeRuZzI

PeRuZzI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.12.2005
Da

#4
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,400
  • Înscris: 02.09.2016
Ahhh si de cand il astept ... pe coloana sonora se aude Alone and Forsaken, piesa lui Hank Williams.Poate apare si Ellie's Song (Through the Valley)
,,I walk through the valley of the shadow of death.
And I fear no evil 'cause I'm blind to it all.
And my mind, my gun they comfort me.
Because I know I'll kill my enemies when they come,,

Personal am luat/o razna cand am auzit coverul Surorilor Osoianu, altfel in martie 2020 au anuntat o adaptare pentru televiziune în fazele de planificare la HBO.
Pai bine mei Passcal, mei Joel!  tot asteptam Mandolorian sezonul 3 iar matale erai colea prin muzeu cu stimabila Ellie, 2023 ?! no problemo.

#5
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2020

View Postadisluc, on 26 septembrie 2022 - 23:23, said:


.... iar matale erai colea prin muzeu cu stimabila Ellie, 2023 ?! no problemo.

...si cu Lady Lyanna Mormont

#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
N-am jucat "last of us" dar din ce am citit, merita jucat. Sper sa fie la aceiasi inaltime cu Uncharted (jocul ma refer).

Cat despre film, o sa ma uit daca il gasesc

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,132
  • Înscris: 30.10.2003
Acum trebuie sa incep jocul ca sa vad ce-i cu filmul Posted Image

View Posttehnics, on 27 septembrie 2022 - 07:28, said:

N-am jucat "last of us" dar din ce am citit, merita jucat. Sper sa fie la aceiasi inaltime cu Uncharted (jocul ma refer).
Parca sunt doua parti. La vremea respectiva se zicea ca a doua parte nu mai e asa de reusita.

#8
ranger88

ranger88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 19.09.2022

View Posttehnics, on 27 septembrie 2022 - 07:28, said:

N-am jucat "last of us" dar din ce am citit, merita jucat. Sper sa fie la aceiasi inaltime cu Uncharted (jocul ma refer).

Primul joc merita jucat fara discutii. Al doilea joc este o mizerie.

Nu seamana cu Uncharted.

Edited by ranger88, 27 September 2022 - 09:02.


#9
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Jocul a fost superb. Povestea de fapt, nu jocul neaparat. In primul, povestea e putin cliseica, dar compenseaza prin imagini, dialog si modul in care e construita relatia dintre personaje. Partea a doua, in schimb, e cu adevarat geniala si ar trebui predata in scoli, pentru ca e mai buna decat multe carti care sunt acum lecturi obligatorii. Sper sa nu dea chix, dar sunt deja dezamagit de alegerea actorilor, care mi se par total nepotriviti. Dar, traind in timpurile in care traim, banuiesc ca ar trebui sa fiu multumit ca le-au pastrat macar rasa si sexul conform povestii originale si nu ne-am trezit cu un Joel jucat de John Boyega.

#10
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
M-am uitat un pic pe trailerul de la joc. E prea multa violenta si sange, zombi si alte chestii. Poate povestea e misto, dar fazele de genul asta cu zombi si "blood on the wall" nu prea imi plac.

Mai misto a fost filmul Tomb Rider (2018) facut dupa acelasi joc. Defapt si jocul a fost foarte misto.

#11
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
E cu totul alt gen de joc si cu totul alt gen de poveste, deci comparația e lipsita de sens.

View PostBursul, on 27 septembrie 2022 - 07:53, said:

Acum trebuie sa incep jocul ca sa vad ce-i cu filmul Posted Image
Parca sunt doua parti. La vremea respectiva se zicea ca a doua parte nu mai e asa de reusita.

Partea a doua e mai buna. Mult mai matura si mai profunda povestea. Le-a displăcut doar copilașilor care au nevoie de scenarii unde distincția baieti buni/baieti rai e clara si nu te pune prea mult sa gandesti, si de happy-endings ca sa se simta satisfăcuți.

#12
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
Da, de acord. Doar ca mi se pare cam...prea horor jocul.

#13
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Posttehnics, on 28 septembrie 2022 - 13:04, said:

Da, de acord. Doar ca mi se pare cam...prea horor jocul.

Sincer, chiar nu e. Adica da, actiunea are loc dupa apocalipsa zombie, dar monstrii nu sunt nici pe departe elemente centrale in poveste.

#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005

View PostBob493, on 28 septembrie 2022 - 20:07, said:


Sincer, chiar nu e. Adica da, actiunea are loc dupa apocalipsa zombie, dar monstrii nu sunt nici pe departe elemente centrale in poveste.
In trailer numai zombalai si "blood on the wall" am vazut.
Mna, am sa incerc sa-i dau credit.

#15
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Posttehnics, on 29 septembrie 2022 - 07:56, said:

In trailer numai zombalai si "blood on the wall" am vazut.
Mna, am sa incerc sa-i dau credit.

Eu vorbesc de joc, ca serialul inca nu a aparut, deci nu stiu ce va fi acolo. Se poate face un film bun si daca e cu zombalai si sange pe pereti, iar exemplul perfect e The Walking Dead. Primele doua sezoane au fost excelente, pentru ca zombalaii au fost pe fundal, folositi doar ca o scuza pentru noua lume aparuta peste noapte, iar accentul a fost pus pe partea umana a povestii, pe personajele principale si modul in care acestia si relatiile dintre ei evolueaza pe masura ce lumea se degradeaza in jurul lor, pe deciziile imposibile pe care sunt fortati sa le ia la fiecare pas, pe modul in care dinamica societatii se schimba dupa disparitia legilor si a legiuitorilor... totul mi s-a parut a fi prezentat intr-un mod foarte realist, chiar daca scenariul in sine era SF. Ca din sezonul 3 au inceput sa se concentreze doar pe actiune, din cauza ca probabil fanii genului se plictiseau de atata vorbarie si asteptau sa vada mai multe impuscaturi si mațe de zombie, asa ca serialul s-a transformat intr-o porcarie imposibil de urmarit, e alta poveste. Nu e deloc exclus sa se intample asa ceva si aici.

#16
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
Aha. Ok, o sa vad jocul cum este. Chair m-ai facut curios. O sa-l caut sa-l cumpar format blu-ray

M-am uitat la un trailerul de la "Last of us"  si vad ca NaughtyDogs a bagat un personaj care l-au avut si in Uncharted (Nadine). Defapt au bagat in Uncharted personajul de aici.

Edited by tehnics, 29 September 2022 - 10:54.


#17
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Seamana, dar nu e acelasi personaj. Asta e Marlene.

#18
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
Pai asta zic, ca au luat acelasi caracter in joc. Ca in firul epic au alte roluri, e altceva.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate