Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

The Last Of Us (2023)

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
423 replies to this topic

#19
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
[ https://www.photofunky.net/output/image/2/9/9/6/299612/photofunky.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
... se pare ca The Last of Us urmeaza sa aiba premiera în SUA pe 15 ianuarie 2023!
,,Eurogamer,, a confirmat că data premierei din ianuarie este listată în prezent în descrierea show's Season 1 Sneak Peek (Sneak Peek = o oportunitate de a vedea ceva înainte de a fi disponibil oficial) vizibilă pentru deținătorii de conturi HBO din SUA, deși nu a existat încă un anunț oficial.

În Marea Britanie, Sky a lansat materiale promoționale pentru serial având ca dată a premierei 16 ianuarie 2023.  Dferențele de fus orar înseamnă de obicei că emisiunile HBO sunt lansate duminică în SUA, în timp ce telespectatorii din Marea Britanie pot viziona același episod  luni dimineață.

#21
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uLtkt8BonwM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
7
The Last of Us Invitation To Set | The Last of Us | HBO Max
05.01.2023

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a7L8AGYAjrE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/shCNrmIbjUo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bPbtF0bo2rw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
6

'The Last of Us' HBO Adaptation Goes Way Beyond the PlayStation Game
sursa: cnet.com  06.01.2023
Adaptarea HBO „The Last of Us” merge mult dincolo de jocul PlayStation

Spoiler


#24
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
"L-am văzut deja" în sensul că m-am uitat pe YouTube la playthrough fără comentarii al primului joc, n-am cum să fiu interesat să-l mai văd refăcut și cu actori. Cel mult o să caut și playthrough al 2-ului dacă se zice că e o poveste și mai bună decât prima.

#25
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Au aparut multe review/uri, recenzii la serial/serie ... acolo apare ca sunt 9 episoade.
Primul sezon din nouă episoade al lui The Last of Us va începe difuzarea pe HBO Max pe 15 ianuarie 2023. Telespectatorii din Marea Britanie vor putea urmări debutul serialului în primele ore ale zilei de luni, 15 ianuarie, pe Sky Atlantic și Now.
Multe din review-uri sunt pozitive, unele chiar surprinzator de pozitive! sunt multe si usor de gasit pe net, multe contin spoiler la greu astfel incat nu am mai pus link/uri.
Desigur si din nou o seama destul de numeroasa de prapaditi au beneficiat de avanpremiera, baga recenzii la greu insa au vazut toata seria ori doar primul episod?
Mergeti stimabililor .... cu recenziile voastre cu tot! Astia au vazut episodul/episoadele.Stam si asteptam, platim si toate alea, singura consolare: 2, 3 zile (nu mai este mult).

#26
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
In concluzie la noi cand apare?
Nu il gasesc pe HBO Max si nici pe "nicaieri".

#27
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Scuze de intrebarea tampita de mai devreme.
Azi este abia 13 ianuarie.Posted Image
Praf suntPosted Image

#28
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010

View Postxymzar, on 13 ianuarie 2023 - 17:57, said:

In concluzie la noi cand apare?
Nu il gasesc pe HBO Max si nici pe "nicaieri".
Cred ca luni 16 ianuarie pe HBO MAX

#29
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Da! au bagat reclama pt. data de 16 ianuarie la HBO Max ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-GcTQ80zJtc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
Bă, ăsta-i cu zombalăi? Că-i ca cînd ar fi cu zombalăi. Or, eu n-am vazut Lost sau Walking Dead de voie, nu de nevoie.

Nu stiu ce sa cred despre primul episod, destul de plicticos per ansamblu si nu tocmai interesant pentru unu' care n-are treaba cu jocurile. Seamana cu Halo, hyped up shit, de care m-a durut in kur pina la urma.

#31
alexneo

alexneo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 11.03.2006
Smecher! E ce trebuie. atata am de zis

PS: va rog nu aduceti in discutie gunoaie precum Lost sau Walking Dead sau Halo sau mai stiu eu ce cacaturi.

#32
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
De ce? Cu ce e mai breaz asta decit alea, ca pina acuma vad ca respecta toate clișeele genului: apocalipsă->tiranie—>rezistenta (rebeliune) —> speranță sub forma unui copil care trebuie protejat, ca de el depinde salvarea omenirii.

Am uitat ceva?

#33
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016

View Posthellmarvel, on 16 ianuarie 2023 - 11:24, said:

Bă, ăsta-i cu zombalăi? Că-i ca cînd ar fi cu zombalăi. Or, eu n-am vazut Lost sau Walking Dead de voie, nu de nevoie.

Nu stiu ce sa cred despre primul episod, destul de plicticos per ansamblu si nu tocmai interesant pentru unu' care n-are treaba cu jocurile. Seamana cu Halo, hyped up shit, de care m-a durut in kur pina la urma.

Da, mergi mamica si incearca in sectiunea sanatate, pt. durere poate cu ceva hemorzon? iar in rest aceeasi recomandare facuta in trecut: la pescuit la copca si lasa serialele, te chinui urat, jenant.

#34
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
Buey, eu de-aia intreb, sa vad daca-i pentru copchii prosti, care maninca numai griș cu lapte si nu se mai satura (sau ma rog, poate le trebuie, doar ca n-au mai depasit virsta).

Chestia e ca pe mine ma intereseaza serialele si filmele postapocaliptice daca aduc ceva nou, vezi Station Eleven, dar pariez c-o sa te plictisesti tu la ala.

#35
alexneo

alexneo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 11.03.2006
@hellmarvel poti sa dai skip linistit.
Doar setting-ul este postapocaliptic. Subiectul seriei e despre alegeri, sacrificii etc. E o drama impachetata in ambalaj cu zombie.


LE: Partea trista este ca al doilea joc din serie este aproape imposibil de transpus in film. Ddpdv tehnic, nu prea ai cum sa experimentezi ceea ce vrea sa transmita jocul decat daca il joci efectiv pana la final, The Last of Us Part 2 fiind unic in lumea jocurilor sub acest aspect.
Dar vom vedea. Sunt destui scenaristi/regizori talentati.

#36
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
am vazut primul episod si... mai vreau!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate