Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Mascare spatiu vizitare tevi

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.09.2018
Buna dimineata, imi puteti spune cu ce as putea acoperi spatiul asta de vizitare tevi? Pana acum nu a fost acoperit, asa am luat apartamentul in primire, am pus o usa de vizitare care este prea mare sprijinita de perete in fata ar efectiv nu gasesc usa de vizitare pe dimensiune ca sa o pot monta, dimensiunea usii de vizitare care imi trebuie este 38x46 cm sau 38x44 cm sau altceva pe aceasi dimensiune, nu stiu exact ce sa caut.

Attached File  299798349_5288566431236630_5343262537954708711_n.jpg   181.16K   109 downloads


Edited by Winc, 21 August 2022 - 08:56.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
Un policarbonat, ceva de plastic pe dimensiune debitat

Prins in rama aceea

#3
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005
Cu un televizor. Posted Image

Sau daca nu, o usa de vizitare.

Trebuie sa intrebi pe la magazinele de instalatii daca vand si usa separata pentru distribuitor. Trebuie sa stii dimensiunile.

Daca nu, improvizezi din ceva.

Edited by Phobos, 21 August 2022 - 09:16.


#4
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.09.2018
Imi trebuie ceva sa se poata deschide in caz de nevoie. Mersi.

#5
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005
Ai putea confectiona si o usita din lemn prinsa in balamale si data cu bait, lac. Depinde de gusturi.

Posibil ca va trebui sa-ti confectionezi, nu stiu daca se vand usi separat dar cine stie.

Distribuitorul ala sau ce e ar fi trebuit sa aiba si capacul in dotare cand s-a cumparat, probabil s-o fi pierdut.

Cu toate ca nu vad balamale sau gaurele pe rama, probabil or fi pus doar o cutie ieftina fara capac.

Trebe sa faci tu improvizat o usa cu balamale sau prinsa in dibluri / suruburi de perete.

Edited by Phobos, 21 August 2022 - 09:29.


#6
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Pui 0 sipca de lemn pe verticala ,pe interior.Cumperi 2 balamale(ieftine)si le prinzi de sipca aia.  Cumperi si un zavoras. Faci din ,,ceva usa pe dimensiunea gaurii.Fixezi usa si zavotasul.  Sau cauti rama gata facuta cu usita aferenta.  Sau iti confectioneaza ceva atelier rama si usa.  Fixezitotul in gaura si finisezi frumos cu ceva glet.

#7
kikipiki2

kikipiki2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 01.06.2010
https://www.uniterm-...ie-distributie/
Lipseste usa . Cumperi o cutie intreaga si pui capacul .

#8
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,982
  • Înscris: 30.11.2021
Te duci la leroy merlin si gasesti diferite dimensiuni: https://www.leroymer...cB&gclsrc=aw.ds

#9
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006
Rigips/policarbonat + magneti.

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Sau la Dedeman
https://www.dedeman....-vizitare/c/915

De regula dimensiunile sunt standard. Daca nu te incadrezi, in spattiul ramas liber poti monta BCA de 7 cm taiat la dimensiunea respectiva.

#11
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015
ai putea cu o bucata de rigips  sau chiar placaj mai subtire si magneti gen https://www.dedeman....a-gri/p/5016660 .La Hornbach magnetii sunt cei mai ieftini. Gletuiesti rigipsul/placajul, il dai cu lavabila si o sa arate ca peretele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate