Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Tipele care te baga in seama, dar te ignora daca sunt mai multe persoane

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
E o consecinta directa a lumii in care traim . Si este strict vorba despre IMAGINE !
In particular este vorba despre imaginea personala , adica asa cum ar dori sa fie tratate in mediul personal...intim .
In mediul profesional , asta insemnand pentru unii/unele orice iesire cu cei de la job , e vorba despre IMAGINEA PROFESIONALA . Ca nu e ok sa-si asume ca la job sa vina unii cu care a baut aseara , sa-i zica ''ce faci alcoolisto'...te-ai trezit din betie?'' .
Iar daca sunt si mai uratele...risca mai mult...ele au doar imaginea de aparat , ''bunaciunilor'' li se iarta mai multe...mai ales daca sunt amantele sefilor Posted Image !
Asta conduce de multe ori la atitudinile despre care ai vorbit , ele fac eforturi de multe ori exagerate in public...ca sa nu se prinda lumea de relatia cu tine . Ca la munca toata lumea e cu ochii pe ceilalti , de genul ''ia uite-o...p'aia...ce se tot gudura pe langa ala...precis si-o trag'' .
Ia cere-o pe una de genul...de sotie in public , sa vedem daca se mai fereste in public de tine !

Edited by Alltrack, 07 August 2022 - 18:57.


#38
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,215
  • Înscris: 24.07.2022
sunt femei care nu merita nici macar salutate, cele de genul asta. nu le mai baga in seama deloc, instant.

asta e un test foarte bun, sa vezi cum o femeie iti raspunde cand sunt si alti barbati alfa in jurul vostru..

#39
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

View Poststevetlangat, on 07 august 2022 - 12:36, said:

Am colege cu care ma inteleg perfect. Dragute si fizic si in interactiune. Cred ca le place sa se simta bine la munca. Nu mi s-au parut semnificativ mai prietenoase cu mine decat media.

Si am niste colege mai altfel. Genul care te invita(insistent) sa stai langa ea, apoi te ignora in mod evident.
Si nu am ajuns la o concluzie.


Incearca sa le arate celorlalte ca ea e gaina alfa? Sau ce?
Incearca sa ma faca sa ma gandesc la ea?
Incearca sa ma domine?
Toate cele de mai sus?


Păi... dacă încearcă să te facă să te gândeşti la ea (deşi spui că ar fi mai multe), se pare că a reuşit. Nu numai că te gândeşti, dar ai şi deschis topic pentru asta.

Dacă vrei să afli de ce face asta, îți propun următoarele: (şi dacă chiar sunt mai multe, fă cu fiecare dintre ele exact la fel) când sunteți în colectivitate şi tu eşti ignorat, ca de obicei, poziționează-te în spațiu mai departe decât cea pe care nu o înțelegi (astfel încât ca să te audă, să fie nevoie să vorbeşti tare) şi întreab-o direct, cu voce tare "X! Poți să mă ajuți să înțeleg ceva?! De ce când suntem în particular eşti foarte prietenoasă cu mine şi când sunt şi alte persoane de față, mă ignori?!"
Încerci apoi să faci o medie a răspunsurilor primite, poate poți tu formula un răspuns general valabil.
Altfel... întrebi aici ce gândesc femeile. Cine crezi că îți poate da răspunsul corect?!

Edited by Mike1alike, 07 August 2022 - 21:48.


#40
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Poststevetlangat, on 07 august 2022 - 16:00, said:

In particular, nici una nu vrea sa fie aia suparata.
Sorry dar nu inteleg scopul intrebarilor ! Ai zis ca nu amesteci viata personala cu sexul la serviciu !
Deci daca nu le-o tragi , de ce iti pasa atat de mult de ''jocurile'' lor in public ???
Fii mai amuzant , spune glume la care sa nu se pot abtine sa rada !
Fii in centrul atentiei la restul , asa vor fi obligate si ele sa...!
Le-o tragi si rezolvi problema forever !!!
Pot continua !

View PostMike1alike, on 07 august 2022 - 21:47, said:

Altfel... întrebi aici ce gândesc femeile.
Who cares Posted Image ???

Edited by Alltrack, 07 August 2022 - 22:00.


#41
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View PostMike1alike, on 07 august 2022 - 21:47, said:

Altfel... întrebi aici ce gândesc femeile. Cine crezi că îți poate da răspunsul corect?!
Eu.

Attached File  cat-resume.jpg   239.2K   11 downloads

Deci, raspunsul corect e in manualul asta, undeva la pagina 18200. Intre 18200 si 18300, pe acolo
Attached File  understand women.jpg   8.25K   10 downloads

daca nu stii sa citesti mai ai o sansa, iei pastilele astea.
Attached File  understand women pills.png   173.66K   9 downloads

Edited by viotl, 07 August 2022 - 22:47.


#42
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postviotl, on 07 august 2022 - 22:38, said:

Nu le ai Posted Image ! Bancul suprem cu ce gandesc femeile !
"Dupa 5000 de ani de studiu din generatie in generatie , in sfarsit cercetatorii au aflat ce gandesc femeile ! Din pacate , la doar 3 minute dupa terminarea studiului...femeia s-a razgandit Posted Image '' !!!

Edited by Alltrack, 07 August 2022 - 22:53.


#43
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

View PostAlltrack, on 07 august 2022 - 21:58, said:

Who cares Posted Image ???
Exact!
Plus că Softpedia e un forum mare, dar nici el nu are spațiu pentru a cuprinde toate posibilele răspunsuri care se pot debita ca răspuns la întrebarea "Ce gândesc femeile". Eu am fost sotto ín posterioara anterioară. Am subliniat numai faptul că nimeni nu poate da un răspuns la această întrebare. Repet, 1 răspuns.

Edited by Mike1alike, 07 August 2022 - 22:55.


#44
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View PostAlltrack, on 07 august 2022 - 22:50, said:

Nu le ai Posted Image ! Bancul suprem cu ce gandesc femeile !
"Dupa 5000 de ani de studiu din generatie in generatie , in sfarsit cercetatorii au aflat ce gandesc femeile ! Din pacate , la doar 3 minute dupa terminarea studiului...femeia s-a razgandit Posted Image '' !!!
Eh... am imbatranit. :D!

#45
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Oricum, cercetatorii tai trebuiau sa aibe ceva mai multa rabdare... macar atat am invatat si noi in 5000 de ani.
Ele sunt in continua schimbare, dezvoltare. Vezi mai jos.

Attached File  evolutia mentalitaii femeii.png   12.41K   7 downloads

#46
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Poate sunt timide la inceput sau nu le place grupul respectiv.Daca o prezinti prietenilor nici prea prietenoasa prea mult sa fie cu ei nu ti ar placea.
Daca incep sa filtreze pe ascuns e o dovada de lipsa de respect.Daca nu i plac prietenii/prietenele tale iar nu e semn bun.

#47
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 19.05.2009

E simplu omule : tine minte asta bine - cel mai puternic drog al femeilor este sa primeasca atentie.Iar fiind comunicativa primeste atentie si nu pare ca e o persoana rea.Daca ai ceva respect de sine in afara de salut si Bye bye nu ar trebui sa interactionezi.

Edited by hexis, 11 August 2022 - 13:40.


#48
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postviotl, on 07 august 2022 - 23:22, said:

Ele sunt in continua schimbare, dezvoltare. Vezi mai jos.



Posted Image

+ ... anii 80, in iernile Romaniei ceausiste:


" - Iubeste-ma, dar nu ma dezbraca !... " Posted Image

Edited by sylvius, 11 August 2022 - 14:48.


#49
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Posthexis, on 11 august 2022 - 13:39, said:

E simplu omule : tine minte asta bine - cel mai puternic drog al femeilor este sa primeasca atentie..
Din acest motiv , daca iti permitiPosted Image , e bine sa nu le dai atentie...pentru ca isi vor dori mai mult asta de la tine Posted Image !
Dar e riscant daca nu stii sa te joci...te poti ''frige'' !

#50
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Oh yes!

#51
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Unele femei caută mereu validare de la oricine pentru că nu au încredere în ele (low self esteem).

Când sunt în anturaj mai larg vezi dacă primesc atenția din partea altcuiva.

View Posthexis, on 11 august 2022 - 13:39, said:


E simplu omule : tine minte asta bine - cel mai puternic drog al femeilor este sa primeasca atentie.Iar fiind comunicativa primeste atentie si nu pare ca e o persoana rea.Daca ai ceva respect de sine in afara de salut si Bye bye nu ar trebui sa interactionezi.

Acuma am văzut, cam asta e. Doar că nu trebuie sa generalizăm.

#52
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Corect. Unele.
Altele....

Attached File  fete card.jpg   38.84K   41 downloads

#53
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

View Poststevetlangat, on 07 august 2022 - 11:14, said:



Alte pareri?

Ai fost angajat pe post de Don Juan? Iti primesti salariul in functie de cite colege se invirt ca satelitii prin jurul tau timp de o luna? A pus seful la bataie premiul "Mr. Popular meets miss Nobody" si e musai sa-l cistigi?  :first:

Daca nimic din toate astea nu e prevazut in contractul tau de munca, atunci vezi-ti de treaba la serviciu, ca nu esti platit sa stai la vrajeli cu colegele! :)

Edited by honeybee, 11 August 2022 - 22:42.


#54
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View PostPunter, on 07 august 2022 - 19:07, said:

cand sunt si alti barbati alfa in jurul vostru..
scuze deee... ăăăă...steve e alfa?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

6 user(s) are reading this topic

1 members, 5 guests, 0 anonymous users

p8pescu

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate