Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

De ce "admiratori" ai sistemului android trec la iOS?

* - - - - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
274 replies to this topic

#37
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 20.08.2016

View Postgeorge_alexandru, on 03 august 2022 - 11:50, said:

Ce diferente majore ai gasit intre Apple Car si Android Auto?

Cauta sa vezi cum arata Apple Car si cum arata Android Auto pe Audi si mai vorbim...

uite link sa nu mai cauti:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/01w_WsshP3I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sgn30, 03 August 2022 - 12:50.


#38
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Eu i-am zis la nevasta sa-si ia un Iphone din ala mic SE sau cum ii zice, pentru ca nu prea sunt telefoane mici Android. Are deja unul de la lucru si nu mai vrea inca unul. In plus parca are probleme cu semnalul.. Pana la urma a vazut ea un samsung, dar si ala e mare.

#39
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Vor iPhone :)

Nu are legatura cu "admirarea" sistemului de operare.

#40
ionfacatoru

ionfacatoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 05.05.2018

View Postbreitner, on 03 august 2022 - 10:42, said:


De ce "admiratori" ai sistemului android trec


da' la ce iti trebe?

#41
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Posteiffel, on 03 august 2022 - 10:59, said:

Eu ma intreb de ce  "admiratori" ai sistemului iOS trec la android?

Trebuie alt topic, nu posta asa. Posted Image

#42
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Io, admirator de Android, am castigat un iPhone la ceva campanie, si evident ca sotia a trecut la iPhone in urma acestui eveniment.
Cam d'aia s-a trecut la iOS in acest caz. Posted Image

#43
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View Postadrian_r5, on 03 august 2022 - 11:08, said:


De care ... din astea ?
Invers. Au abandonat iOS si au trecut pe Android.
Au zis ca nu mai vor in veci iOS.

Din pacate am postat una dupa alta, specrand ca se vor uni cele 2 postari dar a apucat george_alexandru sa posteze intre.

View Post_R_A_D_U, on 03 august 2022 - 11:06, said:


Aș fi curios care e justificarea ălora. Eu n-am cunoscut, până acum IRL pe cineva care trece de la măr la android. Invers, căcălău...

Ca e mai ok si mai ieftin dar cu performante mai bune.
Singura chestie - toti si-au luat flagshipuri de Samsung sau Huawei. Nu pocnitori ieftine.

#44
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
De ce se tot insistă cu topicurile astea Android vs iOS? Sunt ambele out there, fiecare își alege ce vrea și punct.

#45
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View Posteiffel, on 03 august 2022 - 13:54, said:

Ca e mai ok si mai ieftin dar cu performante mai bune.
Singura chestie - toti si-au luat flagshipuri de Samsung sau Huawei. Nu pocnitori ieftine.
Nu-s mai ieftine flagshipurile de la Android, cam la fel  costa.
Iar legat de performanta, omului obisnuit nu-i trebuie cine stie ce. Tu ce faci cu telefonul? Mai vorbesti, mai intri pe net, mai faci niste operatiuni bancare, mai faci niste poze, mai asculti o muzica, mai platesti la magazin, il mai folosesti ca GPS, te mai joci...
Cam astea, lucruri banale ce se puteau face si cu telefoanele de acu' 5 ani.
Tu ce faci, proiectezi nave spatiale pe Androidul tau?

Daca Windows nu-si inceta suportul pt telefoanele respective, imi tineam Lumia 920 ce l-am avut pana mucegaia...

#46
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002

View Postaddryanns, on 03 august 2022 - 14:35, said:

De ce se tot insistă cu topicurile astea Android vs iOS?
Pentru ca nu e nici un moderator mai ballsy sa le stearga naiba sau le comaseze intr-un singur topic.

#47
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007
A se vedea titlul topicului. Intrebarea e de ce?

#48
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Io is unul dintre aia care n-a mai avut altceva decat iphone de la iphone 3.

Alaltaieri am inceput o colaborare noua cu o companie si mi-au dat un telefon de firma, ca sa discut cu cateva departamente de-ale lor din cand in cand, cand o fi nevoie.
Un samsung...

Mi-a trebuit o gramada sa vad unde naiba-s aplicatiile. N-am inteles de ce trebuie sa trag de bara aia de sus in jos de doua ori. Odata ca sa gasesc niste setari si a doua oara ca sa gasesc mai multe setari.

Nu inteleg la ce-s bune o gramada de aplicatii de la samsung: samsung members, samsung goals, samsung free, ce dracus- alea si ce cauta pe acolo nu stiu.

Cand trag stanga de ecran imi apar niste chestii de la google, nu stiu de unde le-as putea dezactiva ca nu ma intereseaza stirile lor sau bancuri cu politisti. N-am idee dupa ce apar sugestiile alea sau ce-or fi...
Attached File  ss.jpeg   131.36K   35 downloads


Nu inteleg de ce ceasul de pe ecran nu arat corect, desi e setat pe Romania, imi arata ca e 13:10, nu inteleg ce e aia.
Tre sa apas cerculetul ala, sa apara ora corecta
Attached File  ss2.jpeg   62.68K   40 downloads

Pe iphone nu-mi bat capul cu chestii din astea. Ceasul e cat trebuie sa fie, aplicatiile toate-s acolo, n-am chestii inutile.

Nu e rau telefonul dar nu as folosi niciodata un android zilnic.

Ori nu se poate ori trebuie sa citesc manualul andoidului, dar activarea ecranului cu o atingere si apoi slide in sus pentru deblocare pe un iphone e instantanee. Pe samsung vad ca trebuie sa apas un buton sa activez ecranul. Probabil o fi si la ei cu o aingere... Dar chiar si dupa ce apas butonul lateral sa activez ecranul, nu merge intotdeauna deblocarea din prima, trebuie uneori sa dau slide de doua ori.

Edited by December, 03 August 2022 - 15:07.


#49
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

View Postmatrwe, on 03 august 2022 - 12:23, said:

Copilul cel mare m-a tot batut la cap ca vrea ifon sa fie si el la moda asa ca de ziua lui i-am cumparat un ifon unspe, nou nout. Pana la ifon am cumparat la telefoane de nu mai tin minte, de la d-alea ieftine pana la flagship, toate android si nu doar samsung (oppo, motorola, huawei ...). La niciunul din telefoanele alea proaste cu androind nu am patit sa se innegreasca o parte a monitorului asa cum a facut ifonu ala minunat si nou nout. Asa ca retur si papa ifon d-ala calitativ, ramanem la prastii cu android.
BTW, cand ti se sparge monitoru la ifon ce faci, il schimbi sau iti iei alt ifon?
Nu mai schimbi tu nicio piesa de Iphone, dupa modelul x le-au codat si servisarea se face doar la ei la reprezentante. Nici bateria nu mai poate fi schimbat la service normal.

View PostDecember, on 03 august 2022 - 15:04, said:

Io is unul dintre aia care n-a mai avut altceva decat iphone de la iphone 3.

Alaltaieri am inceput o colaborare noua cu o companie si mi-au dat un telefon de firma, ca sa discut cu cateva departamente de-ale lor din cand in cand, cand o fi nevoie.
Un samsung...

Mi-a trebuit o gramada sa vad unde naiba-s aplicatiile. N-am inteles de ce trebuie sa trag de bara aia de sus in jos de doua ori. Odata ca sa gasesc niste setari si a doua oara ca sa gasesc mai multe setari.

Nu inteleg la ce-s bune o gramada de aplicatii de la samsung: samsung members, samsung goals, samsung free, ce dracus- alea si ce cauta pe acolo nu stiu.

Cand trag stanga de ecran imi apar niste chestii de la google, nu stiu de unde le-as putea dezactiva ca nu ma intereseaza stirile lor sau bancuri cu politisti. N-am idee dupa ce apar sugestiile alea sau ce-or fi...
Attachment ss.jpeg


Nu inteleg de ce ceasul de pe ecran nu arat corect, desi e setat pe Romania, imi arata ca e 13:10, nu inteleg ce e aia.
Tre sa apas cerculetul ala, sa apara ora corecta
Attachment ss2.jpeg

Pe iphone nu-mi bat capul cu chestii din astea. Ceasul e cat trebuie sa fie, aplicatiile toate-s acolo, n-am chestii inutile.

Nu e rau telefonul dar nu as folosi niciodata un android zilnic.

Ori nu se poate ori trebuie sa citesc manualul andoidului, dar activarea ecranului cu o atingere si apoi slide in sus pentru deblocare pe un iphone e instantanee. Pe samsung vad ca trebuie sa apas un buton sa activez ecranul. Probabil o fi si la ei cu o aingere... Dar chiar si dupa ce apas butonul lateral sa activez ecranul, nu merge intotdeauna deblocarea din prima, trebuie uneori sa dau slide de doua ori.
Tu suferi de sindromul Stockholm... te-au luat prizonier deja de prea multa vreme :P

Edited by GlCA_Contras, 03 August 2022 - 15:49.


#50
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Stiu asta :)

#51
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postbreitner, on 03 august 2022 - 12:06, said:

Eu stiu ca am luat (acum 1 an) 8 Plus nou cu 270€.
Deci de unde bogatie?

Cat despre chinezarii...

luai realme gt master nou, sigilat la aceeasi bani, boss. Plus ca arata mai bine

#52
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Post_R_A_D_U, on 03 august 2022 - 11:30, said:

Eu intrebam de ce ai trece de la ios la android...
Eu as trece din urmatoarele motive:
- hardware-ul Apple pe partea de camera e decent, dar nu e la fel de bun ca si top of the line pe Android (adica Huawei, Xiaomi si altii au camere semnificativ mai bune)
- viteza de incarcare pe Androidurile de top e net superioara (de 2.5 ori mai rapide)
- multe Androide suporta si carduri de memorie, deci ca sa-mi extind spatiul in caz ca nu am destul
- softul nu are atatea restrictii
- nu imi place cum e gandit/organizat iOS-ul in general, mult mai putin configurabile ecranele

View PostDecember, on 03 august 2022 - 15:04, said:

...aplicatiile toate-s acolo, n-am chestii inutile.
Tocmai aia e o problema pentru cei care au aplicatii multe ... ca nu vrei sa le ai 300 de aplicatii pe ecran ... vrei sa lasi doar cele importante. Eu am peste 250 de aplicatii, dar folosesc in mod curent vreo 30-40 ... de ce as vrea sa am pe ecran toate 300? Sau sa am tot felul de foldere?

View Postsgn30, on 03 august 2022 - 12:48, said:

Cauta sa vezi cum arata Apple Car si cum arata Android Auto pe Audi si mai vorbim...
Realizezi ca e de acum 5 ani clipul ala si ca nu mai arata asa Android Auto acum, nu?

Uite aici o versiune 2022:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WhyUrRIKBi0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by utopium, 03 August 2022 - 16:53.


#53
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View PostDecember, on 03 august 2022 - 15:04, said:

Nu e rau telefonul dar nu as folosi niciodata un android zilnic.
Chestie de obisnuinta. Exact aceleasi probleme le am eu cu un iPhone.
Cand treci de la o versiune la alta la acelssi sistem de operare schimbarile sunt minime. Te obisnuiesti in cateva zile. Mai ales daca e acelasi producator ca mai nou doar Google si Nokia ce mai au Adroid curat pe ele. In rest foecare si-a schimbat interfata / Launcherul cu unele in-house.

De la un sistem de oeprare la altul total diferit e cam greu.

#54
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View PostGlCA_Contras, on 03 august 2022 - 15:51, said:

Tu suferi de sindromul Stockholm... te-au luat prizonier deja de prea multa vreme Posted Image
Androidul nu ia prizonieri?

View Postutopium, on 03 august 2022 - 16:50, said:

- viteza de incarcare pe Androidurile de top e net superioara (de 2.5 ori mai rapide)
- multe Androide suporta si carduri de memorie, deci ca sa-mi extind spatiul in caz ca nu am destul

Tocmai aia e o problema pentru cei care au aplicatii multe ... ca nu vrei sa le ai 300 de aplicatii pe ecran ... vrei sa lasi doar cele importante. Eu am peste 250 de aplicatii, dar folosesc in mod curent vreo 30-40 ... de ce as vrea sa am pe ecran toate 300? Sau sa am tot felul de foldere?
1. Viteza de încărcare nu e o problemă, se încarcă peste noapte, nu-mi pasă dacă se încarcă pana la ora 1 sau pana la ora 4
2. Am spațiu berechet in iCloud, nu mă interesează carduri de memorie
3. Eu zic că e o problemă undeva dacă ai sute de aplicații din care să folosești doar 30-40.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate