Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Modul de ecou si roger beep PNI ECH01 editabil - Suport, Testare, Pareri

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat produsului:
Modul de ecou si roger beep PNI ECH01 editabil prin cablu micro USB format MP3 lungime 1.5 secunde
suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale posesorilor, utilizatorilor, viitorilor utilizatori.

[ https://www.pni.ro/media/catalog/product/cache/949d51c48d65f2e67a8d66492b5143dc/P/N/PNIECHR01_1_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




[ https://cdn.mypni.com/leaflets/8575/modul-ecou-roger-beep-03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Modul de ecou și roger beep


Modulul de ecou și roger beep PNI ECH01 a fost proiectat pentru a funcționa împreună cu orice stație radio din banda CB și VHF/UHF ca modul adițional.

Modulul are ca funcții principale:
Ecou: Generarea efectului de ecou al semnalului captat de microfonul stației radio și inserarea acestuia în etajul de modulație;
Roger beep: Generarea unui semnal personalizat (prin fișier MP3 audio) la finalizarea emisiei și menținerea acesteia.

Efect Roger Beep personalizat


Conectați modulul la un computer și copiați fișierul audio personalizat (MP3 sau WAV, durată maximă 1,5 secunde) conform indicațiilor din manual.

Ca rezultat, la finalul fiecarei emisii, veți transmite și semnalul audio personalizat care va fi recepționat de ceilalți utilizatori CB ca avertizare de final emisie.

Fă-te remarcat în trafic cu modului de ecou și roger beep de la PNI.

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/8573/modul-ecou-roger-beep-01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/8574/modul-ecou-roger-beep-02.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Compatibilitate


Modulul de ecou și roger beep PNI ECH01 este compatibil cu orice stație radio CB sau VHF/UHF indiferent de marcă.

Adaugă aceste două funcții noi stației tale și vei face diferența: vocea ta recepționată se va distinge de celelalte prin efectul de ecou, iar finalul emisiei tale va fi marcat printr-un semnal audio original.

Conectare la computer și copiere sunet personalizat


Pentru a scrie un alt sunet (beep de maxim 1.5 secunde) editat în format MP3 sau WAV, trebuie să conectați modulul PNI ECH01 printru cablu micro USB la laptop (computer) și să activați switch-ul pentru alimentare.

În cateva secunde laptopul va găsi memoria xx MB, apoi prin copiere obișnuită transferați fișierul în memoria modulului PNI ECH01.

Nu uitați să comutați switch-ul modulului PNI ECH01 pe poziția inițială de lucru.

[ https://cdn.mypni.com/products/43467_smsn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Caracteristici
Tensiune de alimentare 9V – 12V
Curent de mers in gol 6 mA
Curent in mod functionare 56 mA
Distorsiuni ~ 3.72% (in functie de capsula microfonica)
Fisiere suportate MP3, WAV
Lungime fisier audio Max. 1.5 secunde
Temperatura de lucru -26°C ~ +80°C
Compatibilitate Orice statie CB si VHF/UHF

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai pastram oferta de a transmite GRATUIT produsul in teste pentru 2 saptamani, cu rugamintea ca dupa returnare sa posteze pe acest forum un review.
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il tina macar in teste, si de ce nu daca le place sa o achizitioneze cu o reducere de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului https://s9.ro/1nv4
Oferim pentru testare 10 produse cu discount de 50% pentru membrii forumului interesati de produs.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizatori.

Attached Files



#2
icename

icename

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 12.02.2005
Nu ma pricep la electronica, insa din cate vad in poza numarul 2, se leaga la firele care se duc la microfon?

#3
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
O intrebare, daca am o statie President cu sigiliu pe suruburi pot sa imi instalez eu aceasta placa fara sa imi fie afectata garantia? Sau trebuie sa trimit statia in service ?

#4
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

 protecties, on 02 august 2022 - 06:24, said:

O intrebare, daca am o statie President cu sigiliu pe suruburi pot sa imi instalez eu aceasta placa fara sa imi fie afectata garantia? Sau trebuie sa trimit statia in service ?
Daca statia este de la noi cel mai bine ar fi sa trimiteti statia la noi la service pentru montaj modul de ecou contracost. Astfel resigilam statia ( banuiesc ca este tot de la noi) si aveti garantie mai departe.

Partea de lipituri se face pe placa de baza, o parte din fire putand fi lipite si pe conectorul de microfon. Totusi acest lucru depinde de la statie la statie si este recomandat ca modificarea sa fie facuta de un inginer electronist radioamator care poate identifica in mod corect circuitele aferente.

Edited by suport_PNI, 09 August 2022 - 09:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate