Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Jurnal BMW iX Drive50

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
524 replies to this topic

#505
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Inca un pic pana la 100.000

Attached Files



#506
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007

View PostRaySefo, on 27 februarie 2024 - 17:10, said:

Odata cu venirea verii se cunoaste si la masina Posted Image

Ce e simbolul ala cu cheia? Eu nu il am

#507
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Ce simbol cu cheie?

#508
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Conduc de cateva zile un ix nou. Se simt diferențe la modul cum tratează denivelările, le absoarbe ceva mai bine. Meniurile diferă și ele, a aparut "activate maximum efficiency" în My modes, probabil pentru nevricosi 😁. Și parcă și încărcarea e mai rapidă,  deci alt management al bateriei. Scuze pentru poza făcută prost..

Attached Files


Edited by CRG, 01 March 2024 - 07:14.


#509
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Modelul tau are iDrive 8.5, al meu are 8.

#510
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Ai observat daca este vreo diferanta la autonomie?

#511
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Nu, absolut nicio diferență. In schimb Bower Wilkins-ul de pe cealaltă era un maare pas înainte. În continuare văd că nu are setare pentru oprire automată pentru obstacole față în timpul parcării, ci tot așa pentru spate si lateral. Deh, la cât e șalupa, zic că ar fi utilă pentru unii dintre noi mai handicapați.. 😁

#512
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Pai nu ai nevoie pe fata ca ai vizibilitate plus camera, eu oricum franarea de urgenta a fost primul lucru pe care l-am dezactivat la masina, si la cele dinainte. Daca e noapte sau ploua si trebuie sa faci o manevra rapida si senzorii vad pe dracu nu mai pleci de pe loc.. Oricum bipaie asa ca trebuie sa fi bolovan sa dai cu ea .

Da B&W este altceva, are mai multa putere si mai multe difuzoare, l-am asculat pe un i7 si nu m-a impresionat fata de cum se auzea in XM sau X7.

#513
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Se aude muult mai bine pe ix decât în i7. Are acele subwoofere în fiecare scaun. Dacă le dai la maxim intensitate,  aproape că au rol de masaj 😁.

I7 e înclinat mai spre executive așa,  să nu i se verse sampania din paharul sefului din spate. Nu mai simți gropi, sistemul audio mai cumințel, accelerația și regenerarea mai soft, totul mai pe chilleanu'.. nu mi-a plăcut.  Și consumul grupa mare. Sub 26 n-a scăzut.

#514
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
La autonomie clar e mai slab ca iX. A avut un amic un i7 cateva zile si am apucat sa dau o tura cu el ..foarte fain, dar daca te obisnuiesti cu spatiul din iX nu iti mai trebuie altceva.
Am fost miercuri la salonul auto de la Geneva si erau chinezii de la BYD ..cu niste masini faine , foarte bine lucrate la interior..dar intrarea in masina daca ai 1.85 e un chin..se vede ca sunt facute pentru piata lor unde toti au juma de metru..de 2x am dat cu capul in partea de sus cand am intrat..

#515
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Gata..am atins si 100 🎉

Attached Files



#516
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 16.05.2012
Ai vreun Obd sa vezi cu Car scanner SOH la baterie? Nu ca ar avea mare importanta dar 100lk km e u prag bun.

#517
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Am adaptor dar aplicatia nu are iX in lista si e degeaba.

#518
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Sa mai dau putin paianjenii de pe aici 👻

Attached Files



#519
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Nush cum naiba reușești mediile alea. Eu aici, pe teren plat, ce-i drept cu trafic de românica, nu am scos peste 21%. Oricum, faină mașină.  Au scos acum ultimele x5-uri cu același appearance ca și iX-ul: același soft, același selector de viteze etc. Tot nu e același lucru... nevesti-mii i-a intrat în reflex butonul de deschidere portieră. Nasol, căci x5-ul nu-l are...

în schimb pute 😁

Edited by CRG, 16 March 2024 - 16:46.


#520
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Din km aia 50 sunt pe autostrada maxim 120 km/h
Dimineata cad am plecat erau 8 grade si a urcat pana pe la 13 cand am facut poza, plus ca am uitat sa fac si la final inca una ca am mai bagat 100 km in plus pe autostrada si am urcat pana la 19kWh

Edited by RaySefo, 16 March 2024 - 17:06.


#521
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
O zi anormala…

Attached Files



#522
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Aproape ca m-as incumeta sa iau iX-ul in concediu in Grecia. La 600km autonomie incarci doar o data pe traseu. Problema e cu cazarea de pe insula, ca e in port si nici loc de parcare nu am acolo langa casa inchiriata. Deci de incarcat mai complicat. Am vazut un i3 pe insula anul trecut (Alonissos), dar era ReX, deci nu stiu cum o foloseste omul. Probabil vreun localnic care incarca acasa. In general sunt probleme mari cu reteaua in Grecia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate