Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Unde conducem cand nu avem permis de conducere

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,131
  • Înscris: 30.10.2003
O explicatie de bun simt.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KA3-j5Oi6rU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu am condus intr-o parcare de tiruri parasita. Adica era asa teren viran. Dupa ce am luat carnetul, a condus taica-miu acolo, sa ma obisnuiesc cu masina. M-am urcat la volan si hop... politia la control. Le-am aratat carnetul luat cu 2 zile inainte Posted Image

Edited by Bursul, 05 July 2022 - 10:14.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi nu ziceai că n-ai permis ?

#3
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,704
  • Înscris: 01.12.2018

View PostBursul, on 05 iulie 2022 - 10:14, said:

M-am urcat la volan si hop... politia la control. Le-am aratat carnetul luat cu 2 zile inainte Posted Image
Te rog sa le arati carnetu" respectiv si atunci cand ma va opri pentru control politia. pe mine sau pe fratiorul meu.
Care-i legatura intre politie, cel aflat la volan si carnetul luat de 2 zile al pasagerului din masina oprita pentru control?

#4
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,052
  • Înscris: 02.09.2009

View Postwaterman, on 05 iulie 2022 - 10:25, said:

Păi nu ziceai că n-ai permis ?
A zis ca urmeaza sa nu aiba permisPosted Image

#5
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,704
  • Înscris: 01.12.2018

View Postwaterman, on 05 iulie 2022 - 10:25, said:

Păi nu ziceai că n-ai permis ?
Nici tac"su?
Ca spune ca le-a prezentat permisul sau cand l-a oprit pe tac"su.

View PostBursul, on 05 iulie 2022 - 10:14, said:

Dupa ce am luat carnetul, a condus taica-miu acolo, sa ma obisnuiesc cu masina.

Edited by tioopedi, 05 July 2022 - 10:33.


#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ești și tu un dejele mic așa cu tot felul de topice și topicuțe inutile măi bursulețule

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,131
  • Înscris: 30.10.2003
Ok, trebuie sa desenez.

Am luat carnetul -> a condus taica-miu in locul cu pricina -> am ajuns acolo -> am facut schimb de locuri -> am urcat la volan, am facut 3 ture -> a venit politia -> le-am arata carnetul. Posted Image

Morala povestii, in legatura cu clipul de mai sus: aveti mare grija unde invatati sa conduceti. Chiar si drumurile, locurile care par parasite sunt drumuri publice. Nu se stie niciodata!

View Postwaterman, on 05 iulie 2022 - 10:39, said:

Ești și tu un dejele mic așa cu tot felul de topice și topicuțe inutile măi bursulețule
Pentru tine :P

#8
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,704
  • Înscris: 01.12.2018

View PostBursul, on 05 iulie 2022 - 10:44, said:

Ok, trebuie sa desenez.

Am luat carnetul -> a condus taica-miu in locul cu pricina -> am ajuns acolo -> am facut schimb de locuri -> am urcat la volan, am facut 3 ture -> a venit politia -> le-am arata carnetul. Posted Image

Morala povestii, in legatura cu clipul de mai sus: aveti mare grija unde invatati sa conduceti. Chiar si drumurile, locurile care par parasite sunt drumuri publice. Nu se stie niciodata!


Pentru tine Posted Image
Are permis tatal tau?
Daca NU are, inseamna ca TU, mandru posesor de 48 de ore al permisului, pe un drum public ai incredintat volanul unei persoane fara permis.
Infractiunea este comuna, a celui care conduce FARA precum si a celui care incredinteaza aceluia autoturismul.
Complicitate.
NEcunoasterea legii nu inseamna nevinovatie.

Edited by tioopedi, 05 July 2022 - 10:49.


#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,131
  • Înscris: 30.10.2003

View Postwaterman, on 05 iulie 2022 - 10:25, said:

Păi nu ziceai că n-ai permis ?
Bun, asta ai retinut dintr-un post sarcastic. Dar alea celelalte 70.000 de posturi in care ziceam ca am batut Europa in lung si in lat nu ai retinut. Ce oameni :D

View Posttioopedi, on 05 iulie 2022 - 10:48, said:

Are permis tatal tau?
Daca NU are, inseamna ca TU, mandru posesor de 48 de ore al permisului, pe un drum public ai incredintat volanul unei persoane fara permis.
Infractiunea este comuna, a celui care conduce FARA precum si a celui care incredinteaza aceluia autoturismul.
Complicitate.
NEcunoasterea legii nu inseamna nevinovatie.
E clar, azi nu e ziua ta! :) Aveam amandoi permis in momentul in care a venit politia.

#10
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,668
  • Înscris: 17.12.2019

View PostBursul, on 05 iulie 2022 - 10:44, said:

Ok, trebuie sa desenez.

Am luat carnetul -> a condus taica-miu in locul cu pricina -> am ajuns acolo -> am facut schimb de locuri -> am urcat la volan, am facut 3 ture -> a venit politia -> le-am arata carnetul. Posted Image

Morala povestii, in legatura cu clipul de mai sus: aveti mare grija unde invatati sa conduceti. Chiar si drumurile, locurile care par parasite sunt drumuri publice. Nu se stie niciodata!


Pentru tine Posted Image
Morala poveștii e că ai promovat examenul pentru permis deși habar nu aveai de condus. În rest, singurul loc unde poți conduce fără permis e în mașina de școală.
Bântuitul pe câmpuri cu mașina nu te ajută la învățatul condusului pe drumurile publice.

#11
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,163
  • Înscris: 13.03.2017
Fara permis de conducere se poate conduce doar in poligonul auto dar si aici trebuie sa respecti o regula - trebuie sa fii insotit in permanenta de un alt conducator auto

In rest - mai bifam un topic imbecil care ar cam trebui sters sa nu incurajam alti bizoni

Edited by Naijax, 05 July 2022 - 11:04.


#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,131
  • Înscris: 30.10.2003

View Postexqusit_drunk, on 05 iulie 2022 - 11:01, said:

Morala poveștii e că ai promovat examenul pentru permis deși habar nu aveai de condus. În rest, singurul loc unde poți conduce fără permis e în mașina de școală.
Bântuitul pe câmpuri cu mașina nu te ajută la învățatul condusului pe drumurile publice.
Atat ai inteles, CSF, n-ai CSF!

View PostNaijax, on 05 iulie 2022 - 11:02, said:

Fara permis de conducere se poate conduce doar in poligonul auto dar si aici trebuie sa respecti o regula - trebuie sa fii insotit in permanenta de un alt conducator auto

In rest - mai bifam un topic imbecil care ar cam trebui sters sa nu incurajam alti bizoni
Subiectul era clipul politistului care explica frumos la ce trebuie sa fii atent atunci cand vrei sa conduci si nu ai permis. Aveti permis, vi se pare neinteresant. Dar sunt unii care ar putea sa invete ceva de aici.

#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,163
  • Înscris: 13.03.2017
Subiectul este - Unde conducem cand nu avem permis de conducere

In afara de exprimarea a' la' Jiji Becali, n-ai ce invata de aici

Adica - am condus in parcare da' n-am avut permis da' am avut si m-a oprit politistu' da' nu cand nu aveam. M-a oprit cand aveam da' nu era problema ca avea si tata care s-a urcat in dreapta bla ... bla ... bla ...

#14
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,131
  • Înscris: 30.10.2003
Dar am facut si o schema. Nici de acolo nu ai inteles? Pfff!!!!

#15
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 05.06.2002
simplu: nu pe drumurile publice. dar mare atentie, daca nu-i drum public nu insemna obligatoriu si ca-i pustiu si nici nu insemna ca-i liber la calcat oameni care intamplator ar putea trece pe acolo.

#16
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Problema este ca nu prea scrii coerent. Se intelege cu greu ce ai vrut cu topicul asta.

Iar pe subiect, ca in multe alte cazuri, legile sunt ambigue, nu aduc definitii complete si exemplificari destule, deci raman la interpretare

Edited by Cyanid3, 05 July 2022 - 11:26.


#17
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,668
  • Înscris: 17.12.2019

View PostBursul, on 05 iulie 2022 - 11:10, said:

Atat ai inteles, CSF, n-ai CSF!


Subiectul era clipul politistului care explica frumos la ce trebuie sa fii atent atunci cand vrei sa conduci si nu ai permis. Aveti permis, vi se pare neinteresant. Dar sunt unii care ar putea sa invete ceva de aici.
Clipul polițistului este despre prostit proștii. Vorbește 15 minute fără să spună nimic. Orice drum din țara asta este drum public așa că nu ai unde conduce fără permis.

Edited by exqusit_drunk, 05 July 2022 - 11:28.


#18
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 05.06.2002

View Postexqusit_drunk, on 05 iulie 2022 - 11:27, said:

Orice drum din țara asta este drum public așa că nu ai unde conduce fără permis.
pe toloaca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate