Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Haine online

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Eu nu prea cumpar online...imi place sa probez...Am cumparat adidasi online, dar, cam atat.

M-ar interesa in primul rand, cand vine vorba de tricouri si sandale, daca este o idee buna sa cumpar online. La pantaloni trebuie sa probez.

Ceva recomandari pentru site-uri cand vine vorba de sandale si tricouri polo (cu maneca scurta si maneca lunga)

Si ceva camasi colorate Posted Image...ce-i drept, pe astea nu le probezi

Edited by jimi91, 03 July 2022 - 12:57.


#2
MikeSpike

MikeSpike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,476
  • Înscris: 22.01.2015
Jimi,eu stiu una.  Nevasta-mea comanda si returneaza greu ,,boarfe,, online.    Din 5 opreste 1 comanda.   Asa ca eu fizic in magazin fizic cu posibilitate de a schimba sau lua banii inapoi timp 30 zile merg.  Nu cred in vestimentatia cumparata pe net.   La electronice e altceva.    La articole graadinaarie DYI LA FEL.

#3
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 27.03.2006
Toate site-urile de fashion permit returnarea articolelor care nu sunt ok. Si eu eram sceptic dar de vreo cateva luni am inceput sa comand online. E mai greu la inceput pana te prinzi care sunt masurile ok de la fiecare producator dar incerci sa apreciezi si tu. Nu iti poti da seama de exemplu si de material, de cum vine pe tine, dar poti proba si returna. Sunt site-uri la care transportul si returul sunt gratuite. Nu stiu daca am voie sa le pun sa nu se considere reclama. Eu am comandat cel mai mult cred 5 perechi de pantaloni, un tricou si o pereche de adidasi si am dat retur 3 perechi de pantaloni. Nu au fost probleme.

#4
MikeSpike

MikeSpike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,476
  • Înscris: 22.01.2015
Asta pana nu comanzi de la Superdry.   Au aia niste masuri facute pt 4 galbeni la tomberon.   Port ,,L,,.   cOMANDAT ,,L,, .  Mica.    schimbat pe  ,,XL,, .  Mica.   deabia pe xxl m-am regasit(lejer mare,dar mai bine asa).  Pe online,ca-s puturos sa merg 15 km la magazinul fizic.

Dar am luat lapu de pe care postez online.  Okish.  Telefoane(mai se pierd/crapa) la fel.Okish.   Da boarfe nu,e prea mare bataia de cap.   Inclusiv culori,aici e mult de scris.

#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postarkhangel, on 03 iulie 2022 - 13:44, said:

Toate site-urile de fashion permit returnarea articolelor care nu sunt ok. Si eu eram sceptic dar de vreo cateva luni am inceput sa comand online. E mai greu la inceput pana te prinzi care sunt masurile ok de la fiecare producator dar incerci sa apreciezi si tu. Nu iti poti da seama de exemplu si de material, de cum vine pe tine, dar poti proba si returna. Sunt site-uri la care transportul si returul sunt gratuite. Nu stiu daca am voie sa le pun sa nu se considere reclama. Eu am comandat cel mai mult cred 5 perechi de pantaloni, un tricou si o pereche de adidasi si am dat retur 3 perechi de pantaloni. Nu au fost probleme.

Cred ca poti sa pui link-uri...nu stiu exact...daca nu si ai chef, poti sa-mi dai in privat cateva link-uri.

Eu am gasit pe epantofi

https://www.epantofi...n-10-brown.html

Frumosi si un pret decent.

Si nu arata a papuc. Dar parca as vrea ceva cu o talpa mai inalta...sunt mai piticot (1.73) si nu-mi dau seama daca talpa e ok.

Edited by jimi91, 03 July 2022 - 14:04.


#6
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
https://www.epantofi...n-04-beige.html

astia mai sunt frumosi

#7
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 27.03.2006
Sunt cele pe care le stiu toti, eu comand de obicei de pe fashiondays si aboutyou. Nu am avut probleme cu retururile. Pentru siguranta poti face niste poze cu produsele inainte de a le da retur de exemplu. De pe epantofi nu am comandat niciodata eu, dar aveam destui colegi/colege prin birou care comandau de la ei.

#8
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Ca sa cumperi haine si incaltaminte online fara probleme , va trebui sa probezi cel putin la inceput in magazine fizice hainele...incaltamintea...numerele...calitatea si materialele unor anumite firme , multe au produse cu diferente intre numere...marimi si croiala .
Pe romaneste , la firma X imi vin bine pantalonii L...camasile XL si incaltamintea 42 iar la firma Y pantalonii XL...camasile L si incaltamintea 44 !

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006
La haine si pantofi riscul de a primi ceva ce nu-ti vine este foarte mare. Nici nu-i de mirare, avand in vedere cate standarde exista. In acelasi magazin, aceiasi marime dar de fabricanti diferiti poate sa aiba dimensiuni diferite.
Totusi e bine ca exista varianta returului.
Singurii producatori seriosi din acest punct de vedere sunt fratii nostri chinejii, care iti dau tabele si tabelase, desene si indrumari precise cum sa masori si ce sa masori. In schimb aici nu prea iti dai seama de calitatea produselor dar chiar merita riscul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate