Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Decojire/dezlipire tencuiala decorativa exterior bloc nou

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Notresponding

Notresponding

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2021
Salut,

Este normal ca la un bloc nou care se vrea sa fie "premium", construit cu materiale premium, finisaje premium etc. sa se dezlipeasca decorativa? Blocul e ridicat in 2021-2022 si in iarna s-a aplicat decorativa. Mi s-a parut cam ciudat sa se faca asta iarna dar cum nu a fost deloc zapada iarna asta am zis ca e ok.
Acum in iunie o portiune din destul de mica ce-i drept din bloc are cazuta decorativa ( undeva la ultimul etaj unde bate soarele cam toata ziua).
Sa zicem ca nu m-ar deranja ca nu e pe partea apartamentului meu dar nu am nici-o garantie ca nu o sa cada cu timpul toata... inca nu am intrebat reprezentantii blocului care oricum au vorbele la ei si probabil o sa "carpeasca" zona respectiva si o sa fie ca "nou"..
A mai intalnit cineva problema asta la un bloc NOU care nici nu s-a dat in folosinta?? Ce parere aveti? Ce ati face in locul meu?

#2
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,161
  • Înscris: 06.07.2007
Defineste termenul: decorativa premium!
Ceva imi spune ca decorativa aia premium folosita e de fapt una cu 100 de lei/galeata

#3
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,489
  • Înscris: 13.11.2011
Nu au dat cu amorsă.
Pune poze să vedem si noi .

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
Sau au dat amorsa, dar indoita la greu cu apa. Lucru care nu ajuta deloc.

Nici macar decorativa la sac la 40 de lei nu se decojeste daca se respecta niste reguli. Amorsa se da nediluata, se lasa 24 de ore sa se usuce, iar decorativa se aplica in limitele de temperatura recomandate de producator. Acolo s-au produs mai multe erori cu buna stiinta pentru a termina mai repede.

Lucrez in domeniu si efectiv m-am speriat de cati dezvoltatori au venit sa le vand decorativa intr-o perioada in care nu era recomandata aplicare acesteia. Am vandut in iarna tencuiala decorativa de zici ca era vara Posted Image.

Edited by Serafim606, 02 July 2022 - 21:37.


#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 12.01.2018

 Serafim606, on 02 iulie 2022 - 21:36, said:

Am vandut in iarna tencuiala decorativa de zici ca era vara Posted Image.
păi nu se face iarna car și vara sanie?

#6
Notresponding

Notresponding

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2021

 dan1980_25, on 02 iulie 2022 - 18:17, said:

Defineste termenul: decorativa premium!
Ceva imi spune ca decorativa aia premium folosita e de fapt una cu 100 de lei/galeata
N-am specificat decorativa premium. Ma refer in general la materiale si finisaje e destul de ok.

 missionnad, on 02 iulie 2022 - 20:34, said:

Nu au dat cu amorsă.
Pune poze să vedem si noi .
Am incarcat ceva...nu stiu cad de bine se vede ca e facuta noaptea. Daca ajung ziua sa fac revin cu cu un update.

 Serafim606, on 02 iulie 2022 - 21:36, said:

Sau au dat amorsa, dar indoita la greu cu apa. Lucru care nu ajuta deloc.
Nici macar decorativa la sac la 40 de lei nu se decojeste daca se respecta niste reguli. Amorsa se da nediluata, se lasa 24 de ore sa se usuce, iar decorativa se aplica in limitele de temperatura recomandate de producator. Acolo s-au produs mai multe erori cu buna stiinta pentru a termina mai repede.
Lucrez in domeniu si efectiv m-am speriat de cati dezvoltatori au venit sa le vand decorativa intr-o perioada in care nu era recomandata aplicare acesteia. Am vandut in iarna tencuiala decorativa de zici ca era vara .
Nu inteleg graba asta, ca oricum venea primavara/vara si il faceau atunci.

#7
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 12.06.2017
Ai pierdut 30% din valoarea apartamentului.

#8
Notresponding

Notresponding

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2021

 snach, on 04 iulie 2022 - 20:11, said:

Ai pierdut 30% din valoarea apartamentului.
Doar nu sunt nebun sa continui cumpararea daca blocul ramane in starea asta. De fapt nu cred ca e nimeni nebun sa faca asta. Chit ca nu e chiar 30% pierduta...totusi nu e chiar asa deranjant si de acum un an au crescut preturile cu 20-30% deci sa zicem ca tot pe acolo e. Tot ce sper e sa fie doar in zona respectiva problema si sa o rezolve...

#9
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 04.08.2008
Daca pica deja decorativa, cine stie ce naiba urmeaza sa mai cedeze... țevi, electrică... bleah

#10
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,355
  • Înscris: 22.08.2012

 EMPP, on 03 iulie 2022 - 08:58, said:

păi nu se face iarna car și vara sanie?

Se face, dar nu se foloseste. Posted Image

#11
Notresponding

Notresponding

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2021
[ https://postimg.cc/kBZZFjfP - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.postimg.cc/GmhCRVDt/2112.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Noroc cu google maps. Uitati despre ce e vorba in poza de mai sus am incercuit.
Problema vad ca a fost remediata si a fost doar in zona respectiva..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate