Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Romania - Finlanda (11.06.2022 21:45, Antena 1)

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

Poll: Romania - Finlanda (11.06.2022 21:45, Antena 1) (43 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul dintre Romania si Finlanda?

  1. castiga Romania (4 votes [9.30%] - View)

    Percentage of vote: 9.30%

  2. meci egal (4 votes [9.30%] - View)

    Percentage of vote: 9.30%

  3. castiga Finlanda (35 votes [81.40%] - View)

    Percentage of vote: 81.40%

Vote Guests cannot vote

#19
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Pe Taraf.

#20
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 04.09.2013
Nu sunt deloc optimist, sincer. La ce joc au avut baietii pana acum, nu ii vad sa fie in stare sa gestioneze un meci, nici macar daca inscriu primii. Nici incredere ca ar putea castiga nu au. Se vede in atitudinea pe care o afiseaza. As paria pe pustani de 18-22 de ani. Macar aia au dorinta de afirmare. Cum e vorba aia cand castiga unii slabi: si-au dorit mai mult victoria. Cam pe asta ar trebui sa mizam acum. Sa acceptam ca suntem vai de capul nostru si sa plecam din postura de ultimii oameni si sa dovedim ca nu suntem asa. Din pacate asta e un scenariu prea optimist si am zis ca nu sunt.

#21
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011
De pe site-ul FRF  : cumpara bilete la  Romania - Finlanda 11.06.2022  -  sold-out total !

Pt  Romania - Muntenegru din 14.06  pare ca mai sunt cateva bilete la peluze si sus in colturi , la cucuieti...

Maaare natie de masochisti  romanashii  astia  :)

#22
banateanul

banateanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 16.09.2007
Cred ca e timpul sa mai castigam si noi.Scor corect 2-1 cu golul victoriei in min.82Posted Image

#23
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Ne apropiem încet încet de calitatea echipei din Moldova.
Într-o zi o să ne bată și Andorra.

#24
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009
Eu cred că ne bat ca pe covoare sâmbăta dimineața

#25
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBursul, on 10 iunie 2022 - 13:43, said:

Va fi 2-0.
Marcatori: Chiriches si Albec ... la noi in poarta. Deci bate Finlanda.

M-am gândit şi eu la asta. Dacă în primele două meciuri ne-au bătut alţii, nu trebuie să ne lăsăm la ei şi...trebuie să ne batem şi noi pe noi. Ce, noi suntem mai fraieri ?!  Posted Image  

A fost o vreme, în 1973, când România învingea Finlanda cu 9-0. Duse sunt acele timpuri şi iată-ne în seara când Finlanda s-ar putea să ne dea cu terenul în cap.

Edited by lupini, 11 June 2022 - 16:10.


#26
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
Mai zic si eu una: dupa rezultatul din seara asta pleaca si Iordanescu.

#27
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nu pleaca.
Si nu pierdem.

#28
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Niță-Finlanda 1-0.

#29
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006
Nu m-am uitat prea mult la meciul României cu Finlanda deoarece nu mă interesa prea mult. Eu unul eram convins că România pierde, dar n-a fost aşa. Posted Image

De ce râd ?! Râd pentru că, eu uitându-mă la jocurile dintre Anglia-Italia (0-0), Ungaria-Germania (1-1) sau Olanda-Polonia (2-2), după ce s-au terminat acestea, ascultam în minutele de prelungire euforia comentatorilor de pe Antena 1 care spuneau că..."cu acest joc ne vom califica la EURO 24". Posted Image N-am mai urmărit ce spun mai departe comentatorii dar presimt că au spus că...după ce ne vom califica, vom şi câştiga EURO.

Poate că n-au spus dar...îmi aduc aminte de o replică a marelui actor român Gheorghe Cozorici, din filmul Capcana mercenarilor (în care îl interpreta pe baronul von Görtz), unde a avut următoarea replică: "Eu îi cunosc pe românii ăştia: au câştigat o luptă şi îşi imaginează că au câştigat tot războiul !" Posted Image

Eu unul în continuare, n-am niciun fel de încredere în jucătorii de fotbal români !

Edited by lupini, 11 June 2022 - 23:16.


#30
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Un alt meci urmarit de mine (in timpul unei sesiuni extinse de jucat pe telefon).
Fara ironie, echipa Romaniei trebuie felicitata pentru victorie.
Pentru joc, mai ales in repriza a doua, mai putin. Gafait si asteptand finalul jocului ca pe ziua pensiei.
Posesie 38% intr-un joc in care victoria era necesara - asta mi-a adus aminte de generatia lui Hagi, dar marea diferenta e ca ei cand intrau in posesie, stiau bine ce-i de facut cu mingea.

#31
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006

View Postambr0zie, on 11 iunie 2022 - 23:40, said:

Fara ironie, echipa Romaniei trebuie felicitata pentru victorie.

"Te cred" că nu eşti "ironic". Posted Image Mă întreb: "care român ar felicita o astfel de echipă naţională a României ?!"

Adevărul e că "şi eu felicit" echipa Naţionala de Fotbal a României pentru "marea performanţă" de a bate...Finlanda cu...1-0. (Dobrin probabil că s-a răsucit în mormânt).

Îmi amintesc de emisiunea "Adevăruri despre trecut", de la TVR din anii trecuţi, în care tovarăşul Nicolae Ceauşescu, aflat în faţa unei eleve cu cravată care recita o poezie, îi spune acesteia: "Ti felicit tovarăşă elevă !". Aşa felicit şi eu pe...tovarăşa Naţională a României. Posted Image

Edited by lupini, 12 June 2022 - 00:02.


#32
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Pana la urma, conteaza cele 3 puncte. Romania nu mai are generatia lui Hagi, nici pe cea a lui Mutu. Cinstit vorbind, Finlanda e peste Romania.
Problema este ca genul asta de meci, cu adversarul ratand grav si Nita in mare forma, nu se va repeta de prea multe ori.
Simpatici comentatorii, dupa o victorie cu chilotii tremurand ei viseaza la promovarea in prima grupa valorica a Ligii Natiunilor si dueluri cu Germania si Anglia, asa cum au ungurii.

#33
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006
Acum când mă uit din nou la meciul dintre România şi Finlanda, bag de seamă că pe Giuleşti ori nu e tunsă iarba bine, ori nu e iluminarea bună pe partea dinspre banca tehnică. Din ce văd, pe colţuri e cam întuneric.

#34
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006
Doar o vorbă să mai spun: să ne fie ruşine tuturor celor care am crezut că România nu bate Finlanda ! [ https://yoursmiles.org/msmile/quarrel/m1115.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://yoursmiles.org/msmile/negative/m09104.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu am fost sigur de victorie. :yes:

View Postlost_in_a_dream, on 10 iunie 2022 - 13:04, said:

Cred ca avem sanse la cele trei puncte.
Am mai fost cu Finlanda in grupa, si i-am batut.

View Postlost_in_a_dream, on 11 iunie 2022 - 20:09, said:

Nu pleaca.
Si nu pierdem.


#36
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
Optimistii ce mai zic?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate