Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Informatii despre SEAP

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Augustus1978

Augustus1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 01.02.2019
Multumesc anticipat celor care ma pot ajuta legat de cateva informatii despre SEAP ca sistemul lor nu este intuitiv si e cam greoi pana te familiarizezi cu el.
1. Daca incarci produse pentru achizitii directe am inteles ca trebuie sa platesti o suma anuala dupa fiecare produs?
2. Cum se poate vedea ce produse sau servicii au incarcat altii? Stiu cum se vede ce vanzari directe au facut alte companii, dar nu stiu cum sa vad ce produse au incarcat respectivii sau unde pot sa vad ce este disponibil spre vanzare.
3. Odata ce ai incarcat produse spre vanzare directa, iti intra comanda ca si la un magazin online sau mai exista si alti pasi?

Edited by Augustus1978, 26 May 2022 - 16:06.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Aranjeaza mai intai cu cumparatorii si te invata aia ce si cum.

Edited by pasilla, 26 May 2022 - 16:51.


#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006
SEAP-ul are un buton  pe care scrie ajutor.Acolo poti sa afli multe lucruri.
De asemenea exista si pe net tutoriale. Cauta-le si inspira-te de acolo.

#4
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,628
  • Înscris: 28.11.2001

View PostAugustus1978, on 26 mai 2022 - 16:05, said:

Multumesc anticipat celor care ma pot ajuta legat de cateva informatii despre SEAP ca sistemul lor nu este intuitiv si e cam greoi pana te familiarizezi cu el.
1. Daca incarci produse pentru achizitii directe am inteles ca trebuie sa platesti o suma anuala dupa fiecare produs?
2. Cum se poate vedea ce produse sau servicii au incarcat altii? Stiu cum se vede ce vanzari directe au facut alte companii, dar nu stiu cum sa vad ce produse au incarcat respectivii sau unde pot sa vad ce este disponibil spre vanzare.
3. Odata ce ai incarcat produse spre vanzare directa, iti intra comanda ca si la un magazin online sau mai exista si alti pasi?


1. Da ... de fapt tu platesti pentru fiecqre pozitie din catalog ... in cadru fiecarei pozitii poti defini consecutiv mai multe produse. Gen 1 luna definesti capsuni, apoi cireste, apoi prune ... etc ... "de sezon". Termenul de achizitii directe nu este cel corect ... mai degraba cumparare directa. Banuiesc ca esti constient ca acest sistem se adreseaza exclusiv autoritatilor contractante ... autoritati si firme de stat oblogate sa faca achizitiile cu respectarea legislatiei din domeniu (achizitii publice))
2. Inregistat ca operator economic nu poti vedea ofertele concurentilor ... asa cum este si normal.
3. Procedura de achizitie produse prin catalog are pasi specifici ... ofertare, deliberare, acceptare, etc ... relativ intuitiva dar nu strica sa studiezi un pic manualele puse la dispozitie. Ideea cum am spus si la prima intrevare ... sistemul are adresare restrictiva ... nu oricine are acces / obligatie de a l utiliza

Bafta

#5
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,849
  • Înscris: 13.03.2005
Schema e să ai cont pe SEAP și ofertezi in afara platformei și după ce te-ai înțeles cu instituția obligata sa facă achiziții doar prin SEAP, urci doar acel produs sau serviciu in SEAP, la prețul negociat și acceptat de cumpărător.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate