Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Băieți/bărbați care nu sunt pasionați de fotbal. Și portarul care crede că a oprit mingea, dar...

* - - - - 9 votes
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
djl

djl

    Resursele sunt făcute pt. a fi consumate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,120
  • Înscris: 13.06.2004
Deschid două subiecte într-un singur topic (thread).
Pe mine niciodată nu m-a pasionat cu adevărat fotbalul. Am jucat pase, poate fotbal ocazional, meciuri nu prea urmăream (ultima dată când m-am uitat la un meci a fost acum 3-4 ani la finale Europene, că a fost un eveniment deosebit). Tatăl meu doar a jucat fotbal când era copil, adolescent. Bunicii nici nu ştiu dacă (asta însemna că nu fac mişcare). Deci e chestie de familie cumva. Am văzut că mai sunt ceva forumişti, care deşi sunt de genul masculin, nu sunt pasionaţi de fotbal. Oare suntem mai mulţi pe forum?   Posted Image

A doua chestie, în jurul anilor 2008-2010 am văzut întâmplător o fază funny: un portar opreşte mingea de fotbal şi apoi cade bucuros în genunchi că a reuşit să apere poarta. Numai că mingea are alte gânduri şi ţopăie întrând în poartă, deci echipa adversă înscrie. Portarul abia la sfârşit îşi dă seama, când golul e deja înscris.   Posted Image

Edited by djl, 26 May 2022 - 12:29.


#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 17.04.2006
Pai si vrei sa va adunati toti cei fara pasiunea fotbalui sa discutati cat e de aiurea?

#3
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019

View Postdjl, on 26 mai 2022 - 12:28, said:

A doua chestie, în jurul anilor 2008-2010 am văzut întâmplător o fază funny: un portar opreşte mingea de fotbal şi apoi cade bucuros în genunchi că a reuşit să apere poarta. Numai că mingea are alte gânduri şi ţopăie întrând în poartă, deci echipa adversă înscrie. Portarul abia la sfârşit îşi dă seama, când golul e deja înscris.   Posted Image

Nici eu nu sunt pasionat de fotbal. Totuși nu cred că mingea a țopăit după ce-a eliberat-o portarul, ci mai curând s-a prelins...

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Deci un topic cu cei care nu sunt pasionați de fotbal ?

Cui prodest ?

#5
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,933
  • Înscris: 06.09.2008
Mi se pare normal sa NU-ti placa fotbalul, pana la urma CE e de placut ?
2 echipe de jucatori atent selectati pt talent, antrenati si platiti FOARTE bine ce joaca pt "victoria" (?!) de a baga o minge in poarta opusa,... tare Posted Image

Edited by sirgoofy, 26 May 2022 - 13:14.


#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
djl, scuză-mă, te știu virtual de vreo 15 ani.
Ce drac e neînregulă cu tine de întrebi așa ceva?
Și la ce îți ajută?

Ți-ai găsit servici, amice?

#7
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,668
  • Înscris: 17.12.2019
După mine, fotbalul poate să dispară. La cum merg lucrurile acum nu prea mai are legătură cu sportul ci mai degrabă cu infracționalitatea și spălarea de bani.

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postsirgoofy, on 26 mai 2022 - 13:06, said:

Mi se pare normal sa NU-ti placa fotbalul, pana la urma CE e de placut ?
2 echipe de jucatori atent selectati pt talent si fitness, antrenati si platiti FOARTE bine ce joaca pt "victoria" (?!) de a baga o minge in poarta opusa,... Posted Image
Daca o gandesti logic nu suna a joc de copii ?
Exact așa e cum zici tu, numai că câteodată nu e cum zici tu.

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008
Nu-mi place fotbalul, si nu mi-a placut niciodata. Cred ca mi se trage de la cat de disperati erau colegii cand jucam fotbal la orele de educatie fizica.
Bine ca in liceu ne-am impartit, o parte jucau fotbal si restul baschet.

Nu am nimic impotriva acestui sport, impotriva jucatorilor profesionisti sau impotriva celor pasionati. Ce-mi displace e cat de disperati sunt unii dupa fotbal.

#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Azi dimineață trecui pe lângă un camion plin cu imprimante vechi, monitoare CRT, tot felul de electronice vechi.
Chiar imi pare rau ca nu am apucat sa fac poza.

Chiar eram curios ce parere ai mai dejeleule despre capitalismu feroc si consumerismu care elimina 286 functionale de pe piata

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postexqusit_drunk, on 26 mai 2022 - 13:08, said:

După mine, fotbalul poate să dispară. La cum merg lucrurile acum nu prea mai are legătură cu sportul ci mai degrabă cu infracționalitatea și spălarea de bani.
La un moment dat cel mai bine plătit ”sportiv”de pe planetă era Tiger Woods, campion la golf.
Asta se întâmpla în timp ce Michael Schumacher era campion mondial în F1.

Ciudată lume, nu?

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,303
  • Înscris: 15.06.2004
Eu nu (mai) sunt pasionat de fotbal.
Nu mai pot sa fiu la ce fotbal avem.

Si ca a zis cineva mai sus de infractionalitate si spalare de bani - cand cluburile si jucatorii fac reclame la firme de pariuri...
Pe vremuri nu se permitea asa ceva. Tocmai ptr a evita fraudele la pariuri - meciuri vandute/trantite...

Legat de faza cu mingea in poarat - nu cinteaza cum intra, dac nu s-a incalcat vreo regula, mingea in poarta e gol.


#13
djl

djl

    Resursele sunt făcute pt. a fi consumate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,120
  • Înscris: 13.06.2004
Nu vreau să înjur fotbalul. Cu el nu am nimic, deşi mă miră pasiunea unora pentru el. Ce am am cu suporterii care se iau la bătaie ca ultimii cretini. Sunt doar curios cine nu mai e pasionat, atâta tot.
@ waterman : '286' e foarte uzat moral. Dar e e de colecţie azi. Eu aş vrea un '486' - 'Petium' 1 (şi 2, dacă o exista) care să aibă şi slot I.S.A. Ca să pot folosi unele chestii antice.   Posted Image   Dar asta e altă discuţie.

Edited by djl, 26 May 2022 - 13:26.


#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,000
  • Înscris: 09.01.2007
De mic am visat la un asemenea topic.
Opinia generala e ca barbatul e nascut pentru fotbal, imi pare.
De fapt hei ! cu siguranta homo fotbalistikus e cea mai mare evolutie a omenirii, cu o bere intr-o mana si un mic in cealalta.

#15
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,668
  • Înscris: 17.12.2019

View Postericmario, on 26 mai 2022 - 13:12, said:

La un moment dat cel mai bine plătit ”sportiv”de pe planetă era Tiger Woods, campion la golf.
Asta se întâmpla în timp ce Michael Schumacher era campion mondial în F1.

Ciudată lume, nu?
Foarte ciudată având în vedere că în copilărie am jucat fotbal pe post de portar și la nivelul nostru de „curtea școlii” eram foarte bun, câștigând și ceva competiții organizate prin taberele de vară. Dar una să joci pentru distracție și alta e să cotizezi constant la mașinăria de spălat bani numită fotbal.

#16
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 11.03.2014
Nici mie nu imi place futbalu, de fapt nu-mi place multe, dar parca nu as deschide discutii pe un forum de ce cacaturi nu-mi plac.
Eventual caut cativa amici, ii imbat bine, si ii stresez pe ei, oricum uita cand se trezesc :))

#17
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,000
  • Înscris: 09.01.2007

View PostSef-chenko, on 26 mai 2022 - 12:46, said:

Pai si vrei sa va adunati toti cei fara pasiunea fotbalui sa discutati cat e de aiurea?

Nope. Ideea era sa ii atragem pe cei interesati sa discute despre 'toti cei fara pasiunea fotbalui'.

View Postmarius2k, on 26 mai 2022 - 13:28, said:

dar parca nu as deschide discutii pe un forum de ce cacaturi nu-mi plac.


ok, nu deschide

View Postdjl, on 26 mai 2022 - 13:25, said:

Nu vreau să înjur fotbalul.

Cine e 'fotbalul' (in abstract) ?

#18
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 17.04.2006
Totusi, de ce iti face placere sa vorbesti despre ceva ce nu iti face placere si, pe langa asta, nu te afecteaza cu absolut nimic?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate