Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Brother Eroare scanare A9

Achizitie auto

Procedura Preschimbare nr verzi p...
 Copiii si obezitatea

Reglare greutate doza Unitra GS-431

Potrivire jante ?

instant sau dus electric?
 Microfon extern pentru ML/DSLR

Schimbare parbriz

Costuri achiziție garsoniera.

Pensii publice - Venit total asig...
 Solutie (lichid pulverizat) pentr...

Backup calling

Ce placa video recomandati si car...

Telecomanda cu touch triplu PNI S...

sfat benzi etansare tamplarie pvc

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

ionutgrig

ionutgrig

Junior Member

• Grup: Members
Va salut si va cer un sfat. Sunt in stadiul de montaj al benzilor de etansare IN si OUT pt ferestre/usi/tamplarie. Am cautat pe net si am gasit cateva: Rothoblaas Plaster (scumpe), Pro Clima Contega (f. scumpe), Penosil Premium Sealing (decente la pret) si o ultima categorie no-name (ieftine). Aveti ceva recomandari sau info de alternative la primele 2, cu un raport calitate/pret ceva mai acceptabil? A testat cineva Penosil? Multumesc.

mmiclaus

mmiclaus

Member

View Postionutgrig, on 18 mai 2022 - 16:53, said:

Va salut si va cer un sfat. Sunt in stadiul de montaj al benzilor de etansare IN si OUT pt ferestre/usi/tamplarie. Am cautat pe net si am gasit cateva: Rothoblaas Plaster (scumpe), Pro Clima Contega (f. scumpe), Penosil Premium Sealing (decente la pret) si o ultima categorie no-name (ieftine). Aveti ceva recomandari sau info de alternative la primele 2, cu un raport calitate/pret ceva mai acceptabil? A testat cineva Penosil? Multumesc.

Eu am folosit SILISTO® Banda Vario au adeziv care prinde pe bca/caramida foarte bine  am testat sa si ud inainte bca-ul cu apa sa vad cum face prinderea la fel lipeste bine ideea este ca trebuie montat corespunzator si sa nu prinzi ceva "dorel" si la reparatii sa bage cuterul din greseala in ea...ca nu ai facut nimik.

Atentie la garantiile pe care le ofera ideeal ar fii ca dupa montarea sa se faca reparatiile/placare termosistem sa nu stea expuse la soare multa vreme..... parerea mea.

Edited by mmiclaus, 18 May 2022 - 17:26.

giximan

giximan

New Member

View Postionutgrig, on 18 mai 2022 - 16:53, said:

Salut,
Daca nu e prea tarziu, eu am folosit https://izorare.ro/f...isowindow-.html
Sunt foarte multumit. Benzile sunt excelente ca prindere. Am mai luat si un primer spray dar nu prea imi este de folos. Suna si vorbeste cu oamenii de la izorare si te sfatuiesc ei in functie de ce nevoi ai.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate