Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

She-Hulk: Attorney at Law (2022)

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Beda_Venerabilis

Beda_Venerabilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 05.03.2009

 edy_wheazel, on 22 august 2022 - 12:12, said:

Si Hulk... nu da cu ea de pamant sa-i sara figurile din cap.
Cum să facă așa ceva cu o femeie puternică, feroce, verde, singură și avocată? Nu-ți dai seama că pipernicitul ăla de Hulk n-are nici cea mai mică șansă?
Probabil că, pe măsură ce se vor scurge episoadele, Hulk va deveni din ce în ce mai neputincios și mai idiot.
Bietul Tim Roth, în ce filme a ajuns să joace!

#20
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Pana la urma, asta e film din universul Marvel (ca actiune) sau e doar umplutura? Ca vad ca e comedie mai mult.
Ce e clar este ca face parte din categoria "Hai sa angajam o femeie la noi in firma, ca trebuie sa dea politically correct". In cazul de fata, musai sa mai bagam o femeie erou, care sa bata tot ce e barbat. Ma mir ca prima batuta a fost o femeie...
Tim Roth parca e clona lui Ilie Nastase.

#21
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Începe să îmi displacă Disney vs Netflix. Ce streamingul lui pește prăjit e ăla la care trebuie să aștepți o săptămână pentru următorul episod? La Netflix le lansează și le vezi pe toate.

#22
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010
Te plictisesti in viata in halul asta ca esti dispus sa pierzi ore in sir (poate si o zi intreaga) cu un serial?

Şpilul streamingului e ca poti vedea programul favorit la ORICE ORA VREI, dupa ce a fost lansat. Politica Netflix-ului de a trînti tot sezonul odata e o gaselnita de marketing, si inca una proasta, pentru ca nu creaza fani si "dependenta" (loialitate) ci doar focuri de paie, care tin afisul o  saptamina, dupa care cad in uitare.

#23
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
Tu parca lucrezi la Netflix, ce probleme iti faci ca e proasta politica pentru ei.

Daca serialul e slab e tot una ca iese un episod pe saptamana.

#24
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

 hellmarvel, on 25 august 2022 - 18:29, said:

Te plictisesti in viata in halul asta ca esti dispus sa pierzi ore in sir (poate si o zi intreaga) cu un serial?

Şpilul streamingului e ca poti vedea programul favorit la ORICE ORA VREI, dupa ce a fost lansat. Politica Netflix-ului de a trînti tot sezonul odata e o gaselnita de marketing, si inca una proasta, pentru ca nu creaza fani si "dependenta" (loialitate) ci doar focuri de paie, care tin afisul o  saptamina, dupa care cad in uitare.
Spilu l-ai scris singur. Când compilezi ce ai scris, înțelegi nemulțumirea mea.

#25
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.12.2015
A ieșit și episodul 2, ceva mai scurt decât primul, 20 de minute. Dacă anteriorul mi s-a părut slab, ei bine, acesta e inutil. Singurele secvențe mai importante se petrec în decurs de 5 minute, le puteau foarte bine atașa unui alt episod. Comedia mi se pare la fel de sâcâitoare, CGI-ul parcă e și mai prost decât în episodul precedent. Există o scenă de end-credits, dar la fel ca și cea din primul episod, inutilă.

Edited by Cosmin_Andrei, 26 August 2022 - 03:51.


#26
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
Imi place. E o comedie usoara si par sa construiasca ceva acolo cu Abomination, desi la 20 de minute pe episod nu stiu daca are rost.

Inainte sa iasa serialul ma uitam cam mult pe youtube la astia ca TheCriticalDrinker, care sunt un fel de hateri pentru ca au observat ca a fi anti-woke atrage multe vizualizari. Si la primul episod ma gandeam doar la analizele astora in loc sa analizez din perspectiva personala actiunea. M-am dezabonat, sunt capabil si singur sa-mi dau seama daca un film e naspa sau nu.

Dar acum inteleg de ce unii din voi vedeti gay si feminism peste tot, va pierdeti vremea urmarind asa serialele.

#27
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.12.2015
Off-topic:
Ei, da. Nu mi-au format alții părerea despre serialul acesta sau altele. Când e de spus nasoale, păi spunem. Ce nu înțelegeți unii dintre cei de pe aici, cât și de pe topicul Disney+, e că nu ne deranjează woke-ul și minoritatea Lgbt, ci felul în care ne sunt băgate pe gât astfel de personaje, și care ne sunt prezentate ca și cum ar fi perfecțiunea întruchipată, iar noi niște neanderthali. Sunt destule filme și seriale unde există astfel de personaje, și care culmea, nu-ți sunt băgate pe gât, ba chiar ajungi să le îndrăgești, aici mă gândesc la "Modern Family".
On-topic:
Revenind la She-Hulk, personajul ăsta e unul dintre acele caractere feminine puternice. Nu trebuie să ne bată la cap non-stop cu faptul că ea este mai bună decât Hulk la toate capitolele. Dacă vor să vadă cum trebuie construit un personaj feminin cu adevărat puternic, fără woke-ul ăsta inutil, să urmărească miniseria psihologică "Shining Girls", cu Elizabeth Moss de pe Apple Tv+. Recomand.
Cât despre glume, sunt tâmpite. Zici că revăd "Thor: Love and Thunder". Repet ce-am mai spus și pe celelalte topicuri, MCU s-a dus naibii. Nu că înainte glumele erau cine știe ce, da' nici în halul ăsta.

Edited by Cosmin_Andrei, 27 August 2022 - 10:03.


#28
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
Mi-a placut si Thor: Love and Thunder, tot o comedie usoara. Din trailer era evident ce fel de film o sa fie, la fel ca She-Hulk. Deci de ce te chinui sa le urmaresti?
Uite ca eu nu am scos Ms. Marvel pentru ca e serial de copii si nu cred ca are rost sa-mi pierd vremea. Se poate.

#29
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.12.2015
Le urmăresc strict pt. a rămâne la curent cu ce întâmplă prin MCU.

#30
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.12.2015
Episodul 3 a fost cel mai bun de până acum. Ce dezvoltare de personaje, ce timeline? Ne putem lipsi de așa ceva. Avem un guru, aducem și un star pop/rap actual, cel puțin asta cred că e, și gata. Episodul a început bine, dar a luat-o repede pe arătură.
PS: Pe lângă faptul că scena de final e inutilă, mai e și foarte cringe.

Edited by Cosmin_Andrei, 02 September 2022 - 07:01.


#31
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
Nimic nu arata mai bine ca esti o femeie puternica independenta decat un dans suburban ce mimeaza sexul.

[ https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2022-09/1/14/asset/2076b544c33c/anigif_sub-buzz-2513-1662044194-37.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
pur si simplu sunt incantat ca nu ma uit la mizeria asta, oricum nu e genul meu...

#33
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

 Mizu, on 02 septembrie 2022 - 09:37, said:

Nimic nu arata mai bine ca esti o femeie puternica independenta decat un dans suburban ce mimeaza sexul.

[ https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2022-09/1/14/asset/2076b544c33c/anigif_sub-buzz-2513-1662044194-37.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Între timp se chinuie să cenzureze utilizarea acestui cadru. Văd că pe FB se plâng mulți.

#34
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010
Ba, daca exista undeva o categorie de "cel mai degeaba serial", ăsta trebuie pus in capul listei. Au ajuns efectele speciale sa nu mai coste nimic? Nu zic ca-s grozave, dar nici gratis nu cred ca sint (numai cit dureaza s-o faca pe-aia mare si verde) ca sa le iroseasca pe un scenariu asa subtire. Pe la epispdul 2, cind a aparut genericul de sfirsit am crezut ca abia incepe, atita am asteptat sa se intimple ceva, si de-aia am vazut si scena post generic, ca de obicei le ratez cu brio si trebuie sa ma reintorc sa le vad cind aud de ele.

#35
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Eu am renunțat. Dacă se întâmplă ceva care apare mai târziu prin alte filme, aia e.
Nu trebuie să fie gratis. Adică nici nu este. Pentru anumite filme există buget în mare parte nelimitat, ținând cont cât costă și că nu produce nimic. 225 de milioane este bugetul pe sezon aici.

#36
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

 Mizu, on 27 august 2022 - 10:51, said:

Mi-a placut si Thor: Love and Thunder, tot o comedie usoara auto-parodie..
Am facut o corectie - parca m-am uitat la o piese de teatru asgard...

She-Hulk e ok pana acum, in sensul ca e facut sa fie comic si in mare masura reuseste - comparativ cu filmul mentionat mai devreme.

Doarca si comedia e buna pana la un punct. Cand se exagereaza cu ea isi pierde efectul comic.

Din apcate pe viitor se pare ca doar la din astea ne vom uita pe Disney si nu numai.
Filme si seriale din ce in ce mai proaste, bazate pe filme/seriale care au fost ok pe vremea lor. umai ciorbe reincalzite, cu aceleasi, sau alte personaje, aventual schimbata culoarea actorilor...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate