Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Transportul si taxele vamale pe Amazon

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
adicindrea

adicindrea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.05.2022
Salut. Vreau sa comand pentru prima oara ceva mai scump de pe Amazon. Pentru context: Vreau sa cumpar un iPad renewed by Amazon. Adica un iPad second, verificat si reconditionat de Amazon, deci se afla in depozitul companiei "mama". No third-party sellers. La checkout se percepe un estimat al "Import and deposit fees to Romania" de 100 de dolari pe care sunt dispus sa ii platesc. Vreau sa stiu daca aceste taxe acopera taxele vamale si daca pachetul va veni direct acasa.
Am citit pe forum intrebarea cuiva la aceasi problema dar in 2020. Vreau sa stiu daca a comandat cineva mai recent si cu o situatie similara cu taxe uriase. Deoarece ultima oara cand am comandat de pe un alt site din US, desi am platit taxele de import direct pe site, am fost nevoit sa platesc si la vama. Nu as vrea sa mai bat un drum si sa mai platesc extra fata de cei 100 de dolari, care e oricum o suma uriasa. Va multumesc!

Attached Files



#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
1. vorbim de amazon.com

2. Pretul este 528$, iar TVA (19%) este de fix 100 USD, deci raman 20 USD pt transport.

Vezi ce scrie la "Details"

De obicei, cand ei fac asta, iti trimit DDP (Delivery Duty Paid) si nu mai platesti nimic.

Totusi, se gasesc si pe la noi ipaduri.

Cand cumperi din US, garantia e doar de un an, la fel si dc cumperi fara factura de pe OLX.

Cost: 649 USD ~ 3100 lei

e 2600 lei pe OLX

https://www.olx.ro/d...at-IDg3F1C.html

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate