Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cat costa abonamentul CATV pe firma la RDS?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Cam care ar fi costul unui abonament pt. CATV la RDS, in cazul unei pensiuni cu 12 camere, la care se doreste abonament pe firma? Am vazut aici ca este 28 lei + TVA  analogicul (ma intereseaza fara CI ca oricum programele emise in digital sunt majoritatea free si suficiente), insa as vrea sa stiu cat se percepe in plus pentru fiecare TV? 1 euro + TVA pe luna sau cat? Multumesc anticipat.

#2
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Apasă butonul solicita oferta și vei fi sunat .
Materialele le vei plăti, cabluri mufe, și eventual un amplificator.

Abonamentul e fix, altceva nu plătești.

https://www.dipolnet...elit_bib352.htm

Nu sunt de specialitate, posibil pe FTTH sa fie mai simplu

#3
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Am intrebat in sensul in care cineva are deja ca sa imi fac o idee. Reteaua este facuta (amplificator + distribuitoare) si nu este evoie de nici un echipament suplimentar de la ei, decat de semnal CATV.

#4
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Analogicul business e 26 de lei cu TVA inclus.
https://www.digi.ro/...iziune/analogic

#5
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019
PS: Nu uita ca, daca ai televizoare intr-un spatiu comercial (cum ar fi un hotel), trebuie sa platesti separat o taxa pentru "drepturi de autor". Chiar fac controale banditii (sunt vreo 2-3 organizatii) si ma indoiesc de faptul ca macar 1% din taxa aia chiar ajunge la artisti.

#6
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016

 cristiany, on 11 mai 2022 - 07:28, said:

Analogicul business e 26 de lei cu TVA inclus.
https://www.digi.ro/...iziune/analogic

Acela e pretul pentru un singur terminal.
Acum depinde si de agentul comercial, si de serviciile contractate, si de zona...
Cert este ca nu poti avea, pe firma, conectate 12 televizoare la doar 26 de lei.

Edited by 2Unlimited, 11 May 2022 - 09:25.


#7
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 18.06.2009
In 2022 Digi nu ar trebui sa mai aiba grila analogica in oferta business.

#8
mishu77

mishu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 07.03.2007

 2Unlimited, on 11 mai 2022 - 09:24, said:

Acela e pretul pentru un singur terminal.
Acum depinde si de agentul comercial, si de serviciile contractate, si de zona...
Cert este ca nu poti avea, pe firma, conectate 12 televizoare la doar 26 de lei.

De ce nu ai putea? Adica ce te impedica? Ei iti ofera semnal CATV cu un nivel suficient pentru 1 TV. Daca tu iti faci o retea de distributie cu un amplificator si dai la 12 televizoare care ar fi problema?

Edited by mishu77, 11 May 2022 - 11:27.


#9
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Am pus eu saptamana trecuta la 2 pensiuni.
La o pensiune mai mare (8 camere) a fost 21.80 lei fata TVA si au pus 2 "bucati" adica in total 43.6 lei pe luna fara TVA.
la o pensiune mai mica gen casa traditionala (3 camere) au pus doar 1 post TV cum scrie in contract deci 21.80 lei fara TVA.
Ambele pachet analogic.

Netul a costat alti 9 euro fara TVA/ luna pentru fiecare locatie (300/150 mbps).

#10
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008

 unu999, on 11 mai 2022 - 08:24, said:

PS: Nu uita ca, daca ai televizoare intr-un spatiu comercial (cum ar fi un hotel), trebuie sa platesti separat o taxa pentru "drepturi de autor". Chiar fac controale banditii (sunt vreo 2-3 organizatii) si ma indoiesc de faptul ca macar 1% din taxa aia chiar ajunge la artisti.

Cred ca taxa de care spui este pt. pus muzica in restaurantul pensiunii si nu daca ai mai multe TV-uri.

#11
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

 2Unlimited, on 11 mai 2022 - 09:24, said:

Acela e pretul pentru un singur terminal.
Acum depinde si de agentul comercial, si de serviciile contractate, si de zona...
Cert este ca nu poti avea, pe firma, conectate 12 televizoare la doar 26 de lei.

Posibil sa ai dreptate, nu te contrazic.
Eu doar precizam faptul ca pretul din linkul furnizat in primul mesaj, este de 26 de lei cu TVA inclus.
Oricum, mi se pare normal sa se specifice care este numarul maxim de TV-uri care pot fi conectate la acest pret ( in cazul in care exista o limitare ).

#12
mosto

mosto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 22.04.2022
Faci un abonament simplu doar pentru camera angajatilor si dupa aia il conectezi la reteaua ta care da in toate incaperile.
Ei sunt capabili sa iti ceara bani de 12 de abonamente daca faci greseala sa le sugerezi asta.

#13
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 14.03.2013

 mishu77, on 11 mai 2022 - 11:26, said:

De ce nu ai putea? Adica ce te impedica? Ei iti ofera semnal CATV cu un nivel suficient pentru 1 TV. Daca tu iti faci o retea de distributie cu un amplificator si dai la 12 televizoare care ar fi problema?
Simplu. Exista un contract pe care il semnezi. Pe business. Acolo iti spune ce accepta ei si ce nu. Conditiile lor. Nu s-au nascut ieri si azi s-au apucat de business.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate