Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare casti sub 150 grame

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
penelope26

penelope26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.12.2020
Salutare,

Recent am vrut sa inlocuiesc niste casti Pioneer cu unele Sennheiser HD 599, insa la cele 250g cat au, am constatat ca sunt prea grele si inconfortabile pentru mine. De aceea, mi-ati putea indica niste casti mai bune On sau Over-Ear care sa cantareasca cel mult 150g si sa coste pana la 1500 lei? Multumesc.

#2
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Meze99 Classics nu stiu cate grame au dar le simt foarte confortabile.

#3
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009
Au 260 gr, fara cablu

#4
alex_rom

alex_rom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.02.2019
Salut! Nu cred ca vei gasi casti decente la acel gramaj. Cel mai probabil clamping force-ul este problema, nu greutatea in sine. Adica ele se strang prea tare in jurul capului si/sau urechilor. Confortul unei perechi de casti este subiectiv. Difera de la preferinte, forma castilor, a cupelor, materialele din care sunt facute si de forma capului si urechilor utilizatorului. Dupa o utilizare indelungata, castile vor deveni mai suportabile pe parcurs. E valabil pentru mai toate castile. Singurele care sunt de ordinul zecilor de grame sunt IEM-urile. Cel mai bine e sa incerci diferite modele si apoi se poate face o alegere. Ce este confortabil pentru mine nu inseamna ca va fi si pentru tine sau altii. Daca Sennheiser ti se par grele, stai sa vezi ce gramaj au castile Audeze :)

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
La gramajul ala doar in-ear gasesti mai serioase. In rest doar pocnitori.

Si nu, nu greutatea e problema ci modul in care sunt proiectate si distribuie greutate aia pe cap. Sfatul meu e sa le probezi mai multe modele.fara sa stii cat cantaresc. Si vezi care  iti conbine. Dupa aia s-ar putea sa ai o surpriza daca le cantaresti.

#6
cornete

cornete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 28.10.2005
160g

https://www.emea.jab...100-91800000-60

Packaging dimensions (LxWxH)
182.5 x 49 x 220 mm
Main unit dimensions (LxWxH)
186 x 157 x 60.5 mm
Weight (headphones)
160 g

#7
penelope26

penelope26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.12.2020
Va multumesc pentru pareri si sugestii. Voi mai incerca unele modele ceva mai grele (pentru mine), in speranta ca voi gasi ceva potrivit.

#8
martonica

martonica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 12.02.2018
Audeze lcd 4 au 750 g...ai nevoie de un timp de pana la o luna ptr acomodare...

#9
penelope26

penelope26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.12.2020
Cu tot respectul, dar primul impuls cand am vazut gramajul acela a fost sa aflu ce greutate are o caramida.

Mi se pare incredibil cat de complicat este sa alegi niste casti: ba sunt pocnitori, ba sunt incomode ori costa cat o masina, la cat de multe rable sunt prin tara.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate