Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Rabla pentru electrocasnice (2022+) sau magazine cu discount ± transport

- - - - -
  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#73
Digi4k

Digi4k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.11.2018
Vouchere pentru laptopuri activate la 16:20

#74
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Acum am văzut că s-a activat și la mine și cel pt. tabletă dar primesc același mesaj de eroare în momentul în care introduc seria și Nr de telefon.

#75
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 Digi4k, on 05 iulie 2022 - 15:28, said:

Vouchere pentru laptopuri activate la 16:20

N am mai prins ce vroiam dar e bine si asa...

Vad ca mai nou fata de masina de spalat isi rezerva dreptul sa verifice daca s eligibile....

Edited by Malineanu, 05 July 2022 - 15:53.


#76
Digi4k

Digi4k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.11.2018
Nu am intampinat vreo eroare cand am comandat cu voucherul rabla un laptop vandut de emag si am beneficiat de reducerea de 500 ron vizibila in cos.

#77
Digi4k

Digi4k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.11.2018

 Malineanu, on 04 iulie 2022 - 15:03, said:

La emag nu permit achizitionarea laptopurilor emag disponibile in showroom decat daca au sigla "RABLA" , am intrebat si la telefon si au spus ca doar cele marcate RABLA pot fi achizitionate , restul, nu , chiar daca-s vandute de emag ...
Angajatii EMAG care raspund la telefon sunt in general incompetenti, prost informati si artagosi, cu chef de scandal.
In regulamentului de pe siteul AFM nu apare posibilitatea de a restrictiona dupa bunul plac al comerciantului ce model de laptop nu participa la programul rabla, atat timp cat acele modele respecta criteriile din regulamentul RABLA.  Eu de exemplu mi-am propus sa cumpar un model de laptop vandut de Emag, de peste 1.000 RON care toata saptamana si pana azi nu avea sigla RABLA sau voucher 500 lei. Si surpriza pentru unii, azi dupa activarea voucherele de catre AFM, a rasarit  eticheta RABLA la modelul care ma interesa. Bataia asta de joc cu eticheta RABLA doar la jumatate din modelele de laptopuri vandute de Emag a fost probabil o strategie de marketing, isi doreau sa scape mai repede de anumite modele .

#78
Digi4k

Digi4k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.11.2018
Istoric voucher rabla laptop
Generat în data de 01.07.2022
Expiră în data de 12.07.2022
Activat în data de 05.07.2022
Utilizat în data de 05.07.2022
DANTE INTERNATIONAL SA

#79
gicupitu

gicupitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.03.2014
Îmi explica și mie cineva va rog:
1. Pt rablaa tableta - ce hardware trebuie sa dau și la cine? Dacă iau de pe emag sa zicem. Dacă pot da un pc vechi - ce trebuie sa conțină? Trebuie și monitor? Pot da orice pușcatoare de 486 din pod?
2. Pt laptop - aceleași întrebări.

Mulțumesc mult!

#80
Digi4k

Digi4k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.11.2018
DESKTOP Complet , adica unitate centrala + monitor .

Cel mai simplu pare sa dai un aspirator vechi CU FIR.

Attached Files



#81
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 Digi4k, on 05 iulie 2022 - 17:29, said:


Angajatii EMAG care raspund la telefon sunt in general incompetenti, prost informati si artagosi, cu chef de scandal.
In regulamentului de pe siteul AFM nu apare posibilitatea de a restrictiona dupa bunul plac al comerciantului ce model de laptop nu participa la programul rabla, atat timp cat acele modele respecta criteriile din regulamentul RABLA.  Eu de exemplu mi-am propus sa cumpar un model de laptop vandut de Emag, de peste 1.000 RON care toata saptamana si pana azi nu avea sigla RABLA sau voucher 500 lei. Si surpriza pentru unii, azi dupa activarea voucherele de catre AFM, a rasarit  eticheta RABLA la modelul care ma interesa. Bataia asta de joc cu eticheta RABLA doar la jumatate din modelele de laptopuri vandute de Emag a fost probabil o strategie de marketing, isi doreau sa scape mai repede de anumite modele .

Eu am incercat sa cumpar fara eticheta rabla si n a fost eligibil emag.

A trebuit sa aleg altceva.

 gicupitu, on 05 iulie 2022 - 20:27, said:

Îmi explica și mie cineva va rog:
1. Pt rablaa tableta - ce hardware trebuie sa dau și la cine? Dacă iau de pe emag sa zicem. Dacă pot da un pc vechi - ce trebuie sa conțină? Trebuie și monitor? Pot da orice pușcatoare de 486 din pod?
2. Pt laptop - aceleași întrebări.

Mulțumesc mult!

Un 486 costa scump azi. 286 si mai scump. Vezi ce dai sa nu regreti.

#82
ssergg

ssergg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2007

 Syneweap, on 05 iulie 2022 - 15:11, said:


Și eu am exact problema asta și nu înțeleg de ce anume e cauzată. E o problemă de la E-Mag sau de la AFM?

Pana la urma cum ati rezolvat problema? Eu am aceeasi problema. Intradevar nu era incarcat CI si Declaratia. Am incarcat CI, dar nu stiu de unde sa iau declaratia, caci se genera la inceput la crearea contului.

#83
Digi4k

Digi4k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.11.2018

 Malineanu, on 05 iulie 2022 - 23:48, said:

Eu am incercat sa cumpar fara eticheta rabla si n a fost eligibil emag.

pune aici linkul catre acel produs emag

 ssergg, on 06 iulie 2022 - 05:11, said:

Pana la urma cum ati rezolvat problema? Eu am aceeasi problema. Intradevar nu era incarcat CI si Declaratia. Am incarcat CI, dar nu stiu de unde sa iau declaratia, caci se genera la inceput la crearea contului.
te loghezi pe https://electrocasnice.afm.ro ,  apoi dai click pe numele tau din colt dreapra sus sau te duci spre
https://electrocasnice.afm.ro/b/profil si dai  Tipareste declaratia

Attached Files



#84
ph10brb

ph10brb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.08.2014
Salut! Am şi eu o întrebare la voi, pentru o combină frigorifică luată cu voucher afm, pot da la schimb un frigider simplu ? Mulţumesc.

#85
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Da

#86
andvav86

andvav86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.08.2009
Dacă este cineva care nu mai folosește voucherul AFM pt laptop și dorește sa îl doneze, as fi eu interesat. Multumesc

#87
Digi4k

Digi4k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.11.2018
Nice try,  voucherul nu este transmisibil (AFM încearcă să prevină vânzarea voucherelor rabla electrocasnice, o practică des întâlnită la edițiile anterioare);

#88
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
In primele 3 minute jumatate din suma alocata pentru etapa a 3-a a fost utilizata pt vaucherele aferente achizitiilor de aparate de aer conditionat, uscatoare de rufe si aspiratoare. Iar acum la aproximativ 150 de minute de la inceperea fazei a 3-a au mai ramas 2,3 milioane din totalul de 15 alocat acestei etape. Cine mai doreste vauchere ar face bine sa se grabeasca ...

#89
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Am si eu o curiozitate, daca comand prin EasyBox la Emag, cum predau electrocasnicul vechi? Il trimit prin curier ?

#90
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Nu rxista optiunea de livrare la Easybox pentru produse comandate cu voucher Rabla.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate