Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Rabla pentru electrocasnice (2022+) sau magazine cu discount ± transport

- - - - -
  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#19
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Utilizarea voucherelor
Voucherele generate de către persoana fizică vor fi activate de către Administrația Fondului pentru
Mediu (AFM). Acest lucru o să fie evidențiat în fereastra de afișare a voucherelor. După activarea
acestora de către AFM, voucherele se pot utiliza.

- cam in cat timp se activeaza ?



Utilizatorul are obligația de a încărca copia scanată a cărții / buletinului de identitate și declarația pe
proprie răspundere până la momentul utilizării voucherelor. Neîndeplinirea acestei condiții va rezulta în
imposibilitatea utilizării acestora la momentul efectuării tranzacției.

-unde o incarcam dupa ce am completat ?

#20
deejay_mihaita

deejay_mihaita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.11.2006
Oameni buni, se poate achizitiona o mașină de spălat, însă dând la schimb un alt electrocasnic (ex. combină frigorifică)?
Mulțumesc.

Edited by deejay_mihaita, 24 June 2022 - 10:04.


#21
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
Musai sa va grabiti cu generarea voucherelor pt masini de spalat rufe si frigidere. Dupa doar 80 de minute de la lansarea programului au mai ramas 1,900,000 lei din 25,000,000 lei total alocat in aceasta etapa.

#22
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 danif, on 24 iunie 2022 - 10:21, said:

Musai sa va grabiti cu generarea voucherelor pt masini de spalat rufe si frigidere. Dupa doar 80 de minute de la lansarea programului au mai ramas 1,900,000 lei din 25,000,000 lei total alocat in aceasta etapa.

Cand valideaza voucherul trimit un email , ceva sa trebuie urmarit zi de zi ?

Si daca din greseala am bifat 2 vouchere, ma penalizeaza ? A fost asa nebunie de dimineata asa ca din greseala am bifat masina de spalat vase in loc de masina de spalata rufe, mi se bloca aplicatia pe mouse cand se desfasura scroll optiuni, mi-am dat seama de greseala, am bifat voucher de masina de spalat ruife - corect, a 2-a oara - insa nu mai pot sterge primul voucher.

#23
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
Nu te penalizeaza nimeni. Stai linistit. Ai dreptul la cate un voucher din fiecare categorie. Probabil la activarea voucherelor vom primi si un sms pe nr de mobil introdus la generarea contului.
Gata fondurile !!! La ora 12,25 ( dupa 145 de minute !!! ) a fost epuizat fondul alocat. Sunt curios in cat timp se epuizeaza fondul la etapa a doua ...Posted Image

#24
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Si daca stie cineva care din magazinele de mai jos asigura si transport masina de spalat noua catre domiciliu + preluare masina veche...

emag
ALTEX Romania SRL
flanco
TONIS TRADE S.R.L.
Romania HYPERMARCHE SA
DEDEMAN SRL
Carrefour Romania S.A
AUCHAN Romania SA

#25
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
emag-ul sigur NU ! La ei doar contra cost transportul ... restul nu stiu deocamdata.

#26
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 danif, on 24 iunie 2022 - 11:33, said:

emag-ul sigur NU ! La ei doar contra cost transportul ... restul nu stiu deocamdata.
pai si platesti si sa-ti ia rabla inclusa in program ?

#27
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 danif, on 24 iunie 2022 - 11:33, said:

emag-ul sigur NU ! La ei doar contra cost transportul ... restul nu stiu deocamdata.
Din cati am sunat pana acum doar unii asigura preluarea masinii vechi (preturi cam mari la ei...) , restul ....... o cari tu la ei ...

#28
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,969
  • Înscris: 25.04.2016

 Malineanu, on 24 iunie 2022 - 15:47, said:

restul ....... o cari tu la ei ...
"Super", mai bine lipsa.
Exista programul "buy back" oferit uneori de magazine. Ti se da un voucher de 150 lei si msr veche o iau ei din casa cand vin cu cea noua.

#29
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 MMike, on 24 iunie 2022 - 16:29, said:


"Super", mai bine lipsa.
Exista programul "buy back" oferit uneori de magazine. Ti se da un voucher de 150 lei si msr veche o iau ei din casa cand vin cu cea noua.

Cica s o verifice ca este conforma ca nu stiu curierii sa verifice daca este aceeasi clasa, raspuns de la dedeman. Au innebunit toti cu clasa. In curand or sa ceara rabla A++++

#30
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
Voua v-au activat voucherele obtinute azi dimineata ? Mie inca nu ...

#31
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,969
  • Înscris: 25.04.2016

 Malineanu, on 24 iunie 2022 - 18:01, said:



Cica s o verifice ca este conforma ca nu stiu curierii sa verifice daca este aceeasi clasa, raspuns de la dedeman. Au innebunit toti cu clasa. In curand or sa ceara rabla A++++
Mare incurcatura. Oricum, sa transporti tu msr e nebunie curata, bataie de joc. Daca avea 3 kile mai ziceam si daca avea un volum mic. Nu poti s-o bagi in taxi Logan.

Si sa presupunem (prin absurd) ca o poti cara. Si cand ajungi la magazin sa zica ca nu e conforma. Pai nu le dai cu ea in cap ? Cine mai cara tancu inapoi ??

#32
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Ati inteles gresit, problema nu e la masina de spalat pe care o predati, ci la cea pe care o veti cumpara. Trebuie sa fie clasa energetica A, B sau C, nu puteti cumpara orice masina doriti.
In alta ordine de idei, nici pana la aceasta ora nu au fost activate voucherele.

Edited by coricom, 25 June 2022 - 07:15.


#33
deejay_mihaita

deejay_mihaita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.11.2006
Cu privire la neactivarea voucherelor,  "Voucherele generate în această etapă vor fi aprobate în şedinţa Comitetului de Avizare de marţi, 28 iunie 2022, şi publicate pe site-ul AFM. Ulterior, solicitanţii se vor putea prezenta la unul dintre comercianţii validaţi, de unde vor achiziţiona echipamentul dorit."

Revin si eu cu intrebarea mea: pot furniza un frigider vechi pentru un aspirator incadrat in cerintele energetice? Si nu aspirator vechi pe aspirator nou?

#34
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Pentru aspirator, doar aspirator vechi la schimb. Singurele exceptii de la schimb cu acelasi tip de produs sunt laptopurile, tabletele si uscatoarele de rufe.

#35
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 coricom, on 25 iunie 2022 - 07:13, said:

Ati inteles gresit, problema nu e la masina de spalat pe care o predati, ci la cea pe care o veti cumpara. Trebuie sa fie clasa energetica A, B sau C, nu puteti cumpara orice masina doriti.
In alta ordine de idei, nici pana la aceasta ora nu au fost activate voucherele.

Suna la Dedeman si te vei convinge - e la masina de spalat pe care o predam, mi se pare penibil s-o car pana acolo si sa-mi zica ca nu e conforma. Dedeman vrea adusa la ei s-o verifice, mi-au spus clar ca nu au competenta curierii.

Am sunat si la Altex, vor 40 lei sa preia rabla (sa o transporte ei de acasa catre reciclare). Ce fel de program de mediu e asta , ziceau in fluturas ca se preia masina veche de acasa ?... Tot noi platim ?


Ati gasit vreunii rezonabili la pret - inscrisi in program - care sa asigure si transportul ?

In prospect scrie asa : Echipamentul vechi fie il poti preda personal intr-un magazin fizic, de la care vei cumpara produsul nou. Sau il predai curierului, cand iti aduce noul echipament, daca ai ales sa plasezi comanda online. Preluarea echipamentului vechi de catre curieri este gratuita;

Flanco par cei mai corecti pana acum, preiau gratis rabla , 30 transport electrocasnicele mari

Edited by Malineanu, 25 June 2022 - 11:43.


#36
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
Nu cred ca este asa cum sustineti voi. Rablele vor fi preluate cu siguranta de catre firma de curierat ce va aduce produsul nou. Asa a fost si anul trecut. Doar am vazut cu ochii mei "muntii" de rable din curtile firmelor de curierat ( cred ca am si niste poze cu "muntii" de rable de anul trecut )

@deejay : Tu nu-ti citesti si mesajele primite ?

Edited by danif, 25 June 2022 - 11:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate