Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Va rog ajutor setari Oppo A74

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009
Salutare.detin si eu de 3 saptamani un oppo a74. Nu imi ramane nici o aplicatie din ce minimalizez deschisa.
Cel mai exasperant este la jocuri..toate o iau de la inceput. daca raspund la telefon sau daca pe wazzap raspund la un mesaj.
Si o problema mai am atunci cand filmez...cateodata sacadeaza inregistrarea incercand sa nu misc telefonul prea mult sau sa filmez stanga dreapta.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Cu 4 GB de ram e posibil sa se inchida aplicatiile minimizate. Poti seta sa ruleze fortat in mod minimizat prin activarea blocarii. Aduci telefonul in modul de vizualizarii a aplicatiilor minimizate. Ai doua puncte deasupra fiecarei casete in care poti gestiona mini fereastra, selectezi blocare si aplicatia va rula permanent in mod minimizat pana o inchizi manual prin swipe.

Edited by Leo2006, 07 May 2022 - 19:53.


#3
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009

View PostLeo2006, on 07 mai 2022 - 19:52, said:

Cu 4 GB de ram e posibil sa se inchida aplicatiile minimizate. Poti seta sa ruleze fortat in mod minimizat prin activarea blocarii. Aduci telefonul in modul de vizualizarii a aplicatiilor minimizate. Ai doua puncte deasupra fiecarei casete in care poti gestiona mini fereastra, selectezi blocare si aplicatia va rula permanent in mod minimizat pana o inchizi manual prin swipe.
am făcut cum ai scris.am deschis 2-3 aplicati jocul fiind minimizat dar la apasarea pe el tot de la început o ia.la telefonul vechi un Samsung a40 tot cu 4gb stateau in bara deschise pina mai dadeam eu o inchidere totala la aplicatii

Attached Files


Edited by cfrtriaj, 08 May 2022 - 00:05.


#4
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Insemna ca softul telefonul este prost optimizat. Nu ai ce-i face... Soft facut pe genunchi si nimic altceva.

#5
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
În primul rând verifică să nu ai activat modul de economisire sau super-economisire al bateriei. Asta se vede la Setări/Baterie.
Aceste două moduri întrerup orice activitate în fundal.

Dacă nu este cazul de mai sus, atunci intri la Setări/Gestionare aplicații/Listă aplicații și de aici selectezi fiecare aplicație care te interesează și intri la Utilizare baterie apoi bifezi Permisiune rulare în fundal.
Gata.

Edit: Poți scrie și la producător. Pe site-ul lor găsești adresa de contact dar și o listă Faq, atașez adresa lor:

[email protected]

Spor

Edited by sisifjunior, 10 May 2022 - 08:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate